Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
توسط انتشارات «نای و نی»
«حمید خوانساری» کتاب «پنجاه قطعه برای عود» را منتشر کرد
موسیقی ما- کتاب «پنجاه قطعه برای عود» اثر «حمید خوانساری» -نوازنده و مدرس عود و تار- توسط انتشارات «نای و نی» منتشر شد. این دومین کتاب آموزشی در زمینه عودنوازی است که توسط این نوازنده به چاپ رسیده است.

کتاب پنجاه قطعه، شامل قطعاتی از فرهنگ موسیقی ایرانی و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه است. از قطعات این کتاب ضبط صوتی نیز انجام شده است که صدابرداری آن برعهده‌ی «رامین وطن‌نیا» بوده است.

این قطعات مانند گذشته در قالب یک سی دی به‌همراه کتاب نخواهند بود و هنرجویانی که کتاب را تهیه می‌کنند، کُدی دریافت می‌کنند که توسط آن می‌توانند وارد سایت نای و نی شوند و قطعات را در آنجا مستقیما دانلود کنند.

«حمید خوانساری» پیش از این کتاب «مبانی عود نوازی» را منتشر کرده بود؛ این کتاب برای آموزش ساز عود (بربط) از سطح مقدماتی تنظیم و تدوین و به همراه یک سی دی صوتی منتشر شده است. «خوانساری» در این اثر با وام گیری از برخی قطعات و دروسِ کُتب آموزشی تار و سه تار هنرستانِ موسیقی و استفاده از دُروسی که بیشتر برای آموزش موسیقی نگاشته شده اند را به همراه قطعاتی از موسیقی نواحیِ ایران که به لحاظ سیّال بودن نغمات آن، بستر مناسبی برای درک مقام‌های ایرانی است، آورده است؛ همچنین در کنار این قطعات ساخته‌هایی نوتر و کاربردی‌تر، مخصوص عود قرار داده که نیازهای تکنیکالِ یک نوازندۀ امروزیِ عود را برطرف کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 13:08

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.