Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
برای تقدیر از کادر درمان «رویداد موسیقایی ایران و اتریش» برگزار شد
اشتفان شولتس: پیوند میان ایران و اتریش را به ندرت می‌توان میان دیگر ملت‌ها دید
موسیقی ما- ویژه برنامه «رویداد موسیقایی ایران و اتریش» جمعه هفدهم مرداد به میزبانی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در قالب یک کنسرت آنلاین  در  تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
 
در ابتدای این برنامه که با حضور «سرور بختی» - رییس موسسه فرهنگی اکو- همراه بود، پس از اجرای زنده موسیقی ایران و اتریش توسط هنرمندان ایران و اتریش، کلیپی از صحبت‌های «اشتفان شولتس» سفیر کشور اتریش، «عباد رضا اسلامی کولایی» رییس فرهنگسرای نیاوران، «الکساندر ریگر» رایزن فرهنگی و مدیر انجمن فرهنگس سفارت اتریش در ایران، «پدارم سلطانی» رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش، «علی رضا ناظم الرعایا» نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش پخش شد.
 
اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش با اشاره به این مطلب که کشور اتریش رابطه خیلی ویژه و خاصی  با ایران دارد گفت: «نظیر چنین پیوندی میان دو ملت ایران و اتریش را به ندرت می توان میان  دیگر ملت‌ها دید. ما بیش از ۷۰۰ سال روابط مستند، بیش از ۵۰۰ سال مشارکت و ۱۶۰ سال روابط دیپلماسی داریم. این امر چارچوبی را برای به وجود آوردن روابط مبتنی بر اعتماد میان دو کشور به وجود می‌آورد. به هر حال کادر درمان  با زحمات فرابشری خود جان انسان‌ها را نجات می‌دهند و متاسفانه خیلی از این پزشکان و پرستارها جان خود را نیز در این راه از دست دادند. امشب به یاد آنان این برنامه اجرا می شود. »
 
پدارم سلطانی رییس اتاق مشترک  بازرگانی ایران و اتریش هم  در سخنانی با ذکر این مطلب که جهان روزهای سخت و دشواری را می گذراند، گفت: «کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در یک اقدام نوآورانه این رویداد را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم می کند.»
 
«حسام ساختیان‌چی»  تهیه کننده و کارگردان رویداد موسیقیایی ایران و اتریش نیز در برنامه بیان کرد: «بسیار خوشحالم که به عنوان یک کارآفرین در حوزه موسیقی توانستم جمعی از هنرمندان ایرانی و بین‌المللی، همراه با یک تیم اجرای حرفه‌ای را کنار هم جمع کنم تا شاهد برگزاری رویداد موسیقی مشترک بین ۲ کشور ایران و اتریش در زمان کم شدن اجراهای موسیقی به واسطه بیماری منحوس کووید ۱۹ باشیم تا از سویی هم هنرمندان نامی کشور امید به روزهای روشن داشته باشند و دیگر آنکه بتوانیم زحمات عزیران کادر درمان را اندکی جبران کنیم.»
او در پایان صحبت‌هایش از معاون هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران وعلی رضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این رویداد موسیقی تشکر و قدردانی کرد.
عبادرضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران نیز در صحبت هایی با ذکر این مطلب که پس از تاسیس فرهنگستان خاور شناسی در وین و مدتی بعد تر تاسیس دارالفنون در ایران تبادلات  علمی، فرهنگی و آموزشی بین اتریش و ایران بسیار جدی تر از همیشه دنبال  شد گفت: «ارتباطات فرهنگی و هنری میان 2 ملت ایران و اتریش سابقه دار و بلند مدت است.»
علیرضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش  و مهرداد ابراهیمی مدیرعامل شرکت توسعه نیروگاهی دیزلی پارسیان حامی و اسپانسر این برنامه نیز در صحبت های جداگانه با تشکر از کادر درمان سراسردنیا، این کنسرت را هدیه‌ای به تمامی کادر درمان ایران و جهان عنوان کردند.
در پایان این برنامه نیز از طرف اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش ازعباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران به خاطر حمایت و مشارکت در برگزاری این برنامه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در این برنامه قطعه سرناد اثر فرانتس شوبرت، قطعه سپاس که تلفیقی از موومان «لاکریموزا» از قطعه رکوییم موتسارت و قطعه «دو سه شبه» استاد بزرگ لشگری بود و نیز در پایان قطعه «ایران ما» که از تلفیق دستگاه همایون - اصفهان، موسیقی فولکلوریک جنوبی و موسیقی فولک و اصیل بختیاری بود برای حضار اجرا شد.
 
فروغ فضلی رهبر و تنظیم کننده، سیامک کریم پور سرپرست موسیقی گروه ایران، بامداد خوش قدمی سرپرست موسیقی گروه اتریش و علی ضرابی (ترومپت)، ماکان خوی نژاد (ویلن سل)، سروش عمومی (درامز)، بصیر اکبری (گیتار)، داوید گروبر (ساکسفون آلتو) و آنتون پرتلر(ساکسفون تنور) نوازندگان برنامه رویداد موسیقایی ایران و اتریش بودند.
تاریخ انتشار : شنبه 18 مرداد 1399 - 14:47

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.