با وجود کمک پنج میلیون پوندی دولت
سالن «رویال آلبرت هال» به خاطر ویروس کرونا در آستانه‌ی ورشکستگی است
 موسیقی ما- جهان دارد تجربه‌ی عجیبی از سر می‌گذراند؛ ویروسِ‌ «کرونا» جانِ عده‌ی بسیاری از آدم‌ها را در سراسرِ جهان گرفته است و از آن طرف بسیاری از کسب‌وکارها را به تعطیلی کشانده است؛ آن‌قدر که سالنِ «رویال آلبرت هال» لندن نیز در آستانه‌ی ورشکستگی است.

چند روزِ قبل «کرگ هاسل» که هم‌اکنون به عنوانِ مدیرعامل این سالن فعالیت می‌کند، در گفت‌وگو با «ایندیپندنت» به شکلِ صریحی اعلام کرد که با توجه به بسته شدن اجباری سالن‌های لندن هم‌زمان با همه‌گیری ویروسِ کرونا، این مرکز بدون کمک‌های مالی و حمایت اضطراری دولت، پیش از۱۵۰مین سالگرد ورشکسته خواهد شد.

او هم‌چنین به انتقاد از حمایت‌‌های دولتی پرداخت: «حمایت دولت بسیار مبهم و غیرمستقیم است، ما به سختی توانسته‌ایم آنان را متقاعد کنیم و این در حالی است که دستورالعمل «الیور داودن» -وزیر فرهنگ- برای بهبود این وضعیت نه تاریخ مشخصی دارد و نه سفت و سخت است؛ از آن طرف هیچ راه‌کارِ مشخصی در این زمینه ارائه نداده‌اند، تنها یک دستورالعمل داده‌اند که ما گفتیم که با این دستورالعمل نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. از آن طرف نگفته‌اند که ما چه زمانی می‌توانیم فعالیت‌های خودمان را آغاز کنیم و معنای این یعنی ورشکستگی.»

مدیر عامل این سالن البته تاکید کرده است که ادامه‌ی کار با شرایطی که برای آنان در نظر گرفته شده است، تقریبا غیرممکن است.

این در حالی است که این سالن تاکنون مبلغ ۵ میلیون پوند قرض گرفته است و حالا مدیرانِ این مجموعه می‌گویند به ۵ تا ۱۰ میلیون پوند دیگر نیازمند دارند تا از ورشکستگی رها شوند.

اما تاریخچه‌ی این سالن چیست؟

این سالن در سالِ 1851 ساخته شد، پرنس «آلبرت» که همواره شیفته‌ی هنر بود از درآمد نمایشگاهِ خود در سالِ 1851 ساختِ این بنا را شروع کرد. او می‌خواست سالنی با ظرفیتِ سی‌هزار نفر بسازد، اما مهندسانِ سلطنتی به خاطر ملاحظات ایمنی آن را به هفت هزار نفر تقلیل دادند. این سالن هم‌اکنون می‌تواند 5،272 نفر را در خود جای دهد. به هر روی بنا به نیمه رسیده بود که پرنس «آلبرت» تبِ تیفوس گرفت و شریک‌ش «هنری کول» آن را به پایان رساند و همسرِ پرنس «آلبرت» (ملکه ویکتوریا)، آن را در سال 1871 افتتاح کرد و برای اینکه یادِ شوهرش را زنده نگاه دارد، نامِ آن را «رویال آلبرت هال» گذاشت.

این سالن از آن زمان محل برگزاری بسیاری از کنسرت‌های مهم بوده است و هم‌چنان یکی از مهم‌‌ترین سالن‌های برگزاری کنسرت در جهان است؛ برای مثال از سالِ 1941، هر تابستان، کنسرت‌های «پرامز» را برگزار می‌کند که شامل کنسرت‌های موسیقی کلاسیک و دیگر رویدادهای مختلف می‌شود.

به طور میانگین این سالن در طول سال نزدیک به 390 اجرای مختلف در طول سال برگزار می‌کند.

 ساختمان
 این ساختمان که از 6 میلیون قطعه آجر قرمز رنگ تشکیل شده است، دارای ارتفاعی 41 متری است و هشتاد هزار قطعه سفال زینتی نیز در جای جای نمای بیرونی به کار رفته است. یک کتیبه موزائیکی نیز دور تا دور بنا را در بر گرفته است.
این سالن در طول تمام طول سال قریب به 380 رویداد مختلف از کنسرت های جاز و پاپ گرفته تا کلاسیک و اپرا، مسابقات تنیس، مراسم تقدیر و اهدای جوایز و اکران فیلم را میزبانی کرده است و از زمان تاسیس تا کنون 1.7 میلیون نفر بازدیدکننده داشته است.

اما این سالن همواره فعالیت‌های عام‌المنفعه نیز انجام داده است و دوره‌های متفاوتِ آموزش موسیقی را به صورت رایگان انجام داده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 تیر 1399 - 18:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.