Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
به مناسبت دویست و پنجاهمین سالگرد تولد آهنگ‌ساز برجسته و توسط هوش مصنوعی
سمفونی دهم بتهوون تکمیل می‌شود
موسیقی ما - گروهی از موسیقی‌شناسان و برنامه‌ریزان کامپیوتری تلاش می کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی سمفونی دهم لودویگ فان بتهوون، آهنگ‌ساز آلمانی را تکمیل کنند. این آهنگ‌ساز هنگام مرگ در سال ۱۸۲۷ تنها چند نت از سمفونی شماره ۱۰ را در دفترچه نت‌های موسیقی خود نوشته بود.
 
از طرح تکمیل سمفونی دهم لودویگ فان بتهوون به عنوان یکی از بلندپروازانه‌ترین طرح‌ها در زمینه استفاده از هوش مصنوعی یاد شده است.
 
قرار است نسخه تکمیل شده این سمفونی سال آینده در شهر بن، زادگاه لودویگ فان بتهوون توسط یک ارکستر سمفونی اجرا شود. طرح تکمیل و اجرای سمفونی شماره ۱۰ لودویگ فان بتهوون از جمله رویدادهایی است که به مناسبت دویست‌و پنجاه‌مین سالگرد تولد این آهنگ ساز مشهور برگزار می‌شود.

​به گزارش یورونیوز، برنامه های مختلفی برای گرامی‌داشت یاد لودویگ فان بتهوون در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ هم‌زمان با ۲۵۰ امین سالگرد تولد او پیش‌بینی شده است. 

نامه‌های به جا مانده از آخرین سال های حیات لودویگ فان بتهوون نشان می‌دهد که این آهنگ‌ساز آلمانی در حال کار بر روی سمفونی دهم خود بوده است. بسیاری معتقدند سمفونی شماره ۹ لودویگ فان بتهوون که در زمان خود انقلابی در آهنگ سازی محسوب می‌شد بهترین اثر این آهنگساز است.

طرح تکمیل سمفونی دهم لودویگ فان بتهوون با حمایت مالی دویچه تلکوم، شرکت مخابراتی آلمانی اجرا خواهد شد. ماتیاس رودر، مدیر انستیتوی کارایان در شهر سالزبورگ مدیریت طرح تکمیل سمفونی شماره ۱۰ لودویگ فان بتهوون را برعهده دارد.
 
قرار است در طرح تکمیل این سمفونی نیمه کاره علاوه بر نت های به جا مانده از لودویگ فان بتهوون از دیگر آثار او و همچنین قطعات آهنگسازانی که الهام بخش وی بودند استفاده شود.
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آذر 1398 - 12:47

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.