Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
مانترا سام اصفهانی
با حضور نادر مشایخی، هوشیار خیام، مانی جعفرزاده، رضا فرهادی و بهنام ابوالقاسم
«مانترا» رونمایی می‌شود
موسیقی ما - «مانترا» دومین تجربه شخصی سام اصفهانی در قالب مجموعه‌ای برای تک‌نوازی پیانو جمعه (ِیازدهم مرداد ماه) با حضور نادر مشایخی، هوشیار خیام، مانی جعفرزاده، رضا فرهادی، بهنام ابوالقاسم در شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود.
 
«مانترا» پس از «ماندالای درون» دومین تجربه شخصی سام اصفهانی در قالب مجموعه‌ای برای سولوی پیانوست. مجموعه حاضر شامل 6 قطعه برای پیانوست.
 
سه قطعه اول که با پیشوند «پانوراما» آمده است، در واقع دنباله پانوراماهایی است که اساس آن‌ها در مجموعه اول برنامه‌ریزی شده است، قطعاتی که در آن‌ها از الگوهای تماتیک یا ریتمیک موسیقی ایرانی(شامل ردیف دستگاهی، مقامی و محلی) به طور مستقیم بهره گرفته شده است.
 
پیشوند «پانوراما» بر این دسته قطعات، اشاره بر تصاویر کشیده در عکاسی دارد که در واقع کنایه‌ای است بر کشیدگی زمان.
 
سه قطعه بعدی (والس کولی، به خاطر آفتاب یکشنبه، مرثیه‌ای برای درخت) قطعات لیریک و تغزلی برای پیانوست که رویکردی غیر مستقیم به المان‌های موسیقی ایرانی دارد.
 
سام اصفهانی، آهنگساز، نوازنده پیانو و مدرس دانشگاه، آهنگساز و پیانیست مجموعه "مانترا" (تک‌نوازی پیانو)، از کودکی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و و دوره تکمیلی را نزد پروفسور کلارا بوکوچاوا گذرانده است. او در زمینه آهنگسازی و سایر آموزه‌های تخصصی موسیقی از محضر استادان: فرید عمران، احمد پژمان، حسین دهلوی، حسین ریاحی، کامبیز روشن‌روان، امیر اسلامی، مسعود ابراهیمی و... بهره برده  است.
 
شرکت در این برنامه، برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
 
 شهر کتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، نبش کوچه کلاته در این برنامه، جمعه 11 مرداد ساعت 19 میزبان علاقه‌مندان به هنر و موسیقی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 مرداد 1398 - 14:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.