Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
با تمركز بر ضبط موسيقی فيلم، موسيقی تئاتر و آثار مستقل آهنگسازان ايران و جهان
آرش گوران دپارتمان ضبط موسیقی راه‌اندازی کرد
موسیقی ما - «آرش گوران» - رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران-  با تمركز بر ضبط موسيقی فيلم، موسيقی تئاتر و آثار مستقل آهنگسازان ايران و جهان دپارتمان ضبط راه‌اندازی کرده است.

مدیریتِ هنری این دپارتمان را «گوران» خود برعهده دارد و «رضا فرهادی» به عنوان مدیر امور صدا فعالیت می‌کنند. در این دپارتمان، پدرام فريوسفی، پانيذ فريوسفی، مهوش عسگری، تينا جامه گرمی،‌ رايين نورانی، امين عطايی، برهان همتی، مازيار ظهيرالدينی، ميثم مروستی، آتنا اشتياقی، نگار نوراد، هادي اسماعيلی، بهنام ابوالقاسم و .... حضور دارند.

گوران دباره‌ی راه‌اندازی این دپارتمان می‌گوید: «من آهنگساز هستم و دوستان آهنگساز بسیاری دارم. اغلب آن دوستان ترجیح می‌دهند آثارشان توسط ارکستر و در لحظه اجرا شود که این شیوه با آن روش که به صورت تک تک به ضبط سازها می‌پردازد متفاوت است. البته این شیوه نیز سختی‌های خود را دارد و طی آن نوازندگان زحمات زیادی می‌کشند. آهنگسازانی که به موسیقی فیلم می‌پردازند نیز در زمینه ضبط آثارشان با مشکلاتی مواجهند زیرا به طور معمول آثارشان را با همکاری ارکسترهای خارجی ضبط می‌کنند و این روند با توجه به شرایط بد اقتصادی فعلی سخت‌تر شده است. در چنین شرایطی چرا این اتفاقات با همکاری نوازندگان کاربلد ایرانی رخ ندهد؟ خوشبختانه اعضای ارکستر فیلارمونیک، هنرمندانی هستند که به لحاظ موسیقایی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و به راحتی می‌توانند آثار مختلف را به بهترین شکل ممکن اجرا کنند.»‌
این ارکستر تاکنون چندین اثر را ضبط کرده است ک از جمله‌ی آنان می‌تون به اجرایش با «گیون لکو» آهنگ‌سازِ بلژیکی و هم‌چنین «ساموئل باربر» - آهنگ‌ساز مطرح امریکایی- اشاره کرد.

«گوران» می‌گوید هزینه‌های ضبط توسط این دپارتمان بسیار به‌صرفه خواهد بود:‌ «آهنگ‌سازان می‌توانند آثار خود را توسط دپارتمان فیلارمونیک به صورت آنسامبل ضبط کنند. اساسا رسیدن به عمق صدا و رسیدن به عمق کیفیت موزیکال مقوله‌ای بسیار مهمی است که هنرمندان به آن توجه دارند و فکر کردم که با این نگرش می‌توان آثار را به بهترین شکل ممکن ضبط کرد.»
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 تیر 1398 - 13:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.