معاون امور هنری می‌گوید که از فعالیت‌های بخش خصوصی حمایت می‌کند
سید مجتبی حسینی: اگر گوش و چشم عموم مخاطبان با هنر آشنا بود، انتخاب‌هایشان متعالی‌تر می‌شد
موسیقی ما - «سید مجتبی حسینی» -معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- می‌گوید که یکی از برنامه های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره، تسهیل دسترسی عموم علاقه‌مندان به رویدادها و محصولات فرهنگی و هنری است .

او می‌گوید: «یکی از سر تیترهای برنامه‌های وزیر محترم این است که عموم علاقه‌مندان بتوانند از برنامه‌های هنری استفاده کنند. هنر لایه‌های مختلف و متفاوتی دارد واگر بخواهیم تصویر درست از هنر ارایه دهیم باید در تمامی لایه لایه‌ها و مراتب، برنامه‌هایی را طراحی کنیم . یعنی اگر تمام هنر تبدیل شود به رویدادهای عمومی که لایه‌های گسترده‌تری از مخاطب را در بر بگیرد، طبیعتا گروه‌ها و لایه‌های تخصصی‌تر مورد غفلت واقع می‌شوند و اگر صرفا به گروه‌های خاصی و متخصص رجوع کنیم، بخش های عمومی تر هنر نادیده گرفته می شود.»
 
او اظهار داشت: «اگر بخواهیم برنامه های هنری را در طول سال‌های گذشته، آسیب شناسی کنیم یکی از نکاتی که باید بیشتر مورد توجه قرار می گرفت، معرفی خوب از هنر خوب در لایه‌های عمومی‌تر جامعه  بود؛ چرا که اگر گوش و چشم عموم مخاطبان با هنر آشنا می شد در واقع گزینه‌ها و انتخاب‌هایشان با هنر، متعالی‌تر می‌گشت و طبیعتا در انتخاب‌های شخصی‌شان موثر واقع می شد و کمتر جذب نمونه‌هایی می‌شدند که ارزش هنری پایین‌تری دارند. با این دو مقدمه یعنی این کلان برنامه و این نگاه در حوزه تجسمی، تئاتر، موسیقی و سایر هنرها چنین برنامه‌ریزی را در پیش گرفتیم که در کنار رویدادهای خاص برای گروه متخصصین هنر، رویدادهای خوب هنری برای مخاطبین گسترده‌تر اتفاق بیفتد . با نگاه آمایش سرزمینی و کشف ظرفیت‌های نو در نقاط مختلف ایران می توان رویدادهای هنری گسترده‌تری را برنامه‌ریزی کرد.»
 
تاریخ انتشار : شنبه 1 تیر 1398 - 12:01

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.