به دلیلِ قدردانی از رفتار انسان‌دوستانه‌ی مردم شیراز در پی حادثه‌ی سیل در این شهر
احمد پژمان یک اثرِ سمفونیکِ خود را به مردم این شهر اهدا می‌کند
موسیقی ما - در پی حادثه سیل اخیر در شهر شیراز «احمد پژمان» هنرمند و آهنگساز نامی کشورمان که در خارج از ایران ساکن است به ایران آمده تا اثری موسیقایی را به واسطه قدردانی از رفتارِ انسان‌دوستانه‌ی مردم شیراز به آنان اهدا کند.

او در این باره گفته است: «روزها بود خبر سیل در جای جای کشور به گوش می‌رسید و اندوه این اتفاق بر دلمان بود، اما در این میان یکی از تاثیرگذارترین لحظات برایم وقتی بود که دیدم مردم شیراز چگونه به میدان آمدند و نمایشی بزرگ از نوع‌دوستی و همدلی و همراهی با آسیب‌دیدگان سیل به راه انداختند. این مساله چنان احساسات مرا برانگیخت که قابل بیان نبود؛ بارها عکس‌ها و فیلم‌های موجود را دیدم و هم‌زمان گریستم. می‌خواستم هرطور شده تشکر خودم را به این مردم به نمایندگی از تمام کسانی که در این سیل به کمک هم‌نوعان و هم‌وطنانشان برخاستند برسانم و این بود که تصمیم گرفتم در سفری که به ایران دارم در شهر شیراز یک اثر سمفونیکم را به این مردم اهدا کنم.»

از این اثر طی مراسمی ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت طی نشست بهاره هنرمندان موسیقی شیراز که توسط انجمن موسیقی فارس برگزار می‌شود در محل مجموعه فرهنگی هنری حافظ با حضور استاد احمد پژمان رونمایی و به مردم شیراز تقدیم خواهد شد. پارتیتور این اثر سمفونیک که در چهار قسمت (موومان) تصنیف شده در انجمن موسیقی فارس به یادگار نگاهداری خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 12:45

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.