Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
نشست ماهیانه‌ی خانه‌ی موسیقی برگزار شد
حمیدرضا نوربخش: خانه‌ی موسیقی با کمک شهرداری تهران، برنامه‌هایی برای کمک به سیل‌زدگان در برج میلاد برگزار می‌کند
موسیقی ما – نشست ماهیانه‌ی خانه‌ی موسیقی در حالی برگزار شد که «حمیدرضا نوربخش» - مدیرعاملِ این خانه- بیان داشت که خانه‌ی موسیقی برنامه‌هایی را برای کمک به سیل‌زدگان اجرا خواهد کرد.

در ابتدای این نشست، حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) ضمن خوش آمدگویی به حضار و تبریک فرارسیدن سال نو، ابراز امیدواری کرد سال جدید سال خوبی برای اهالی موسیقی و همه مردم ایران باشد: «متاسفانه ابتدای امسال چندین استان درگیر مساله سیل ویرانگر شدند . وقت آن است که همه مردم به فکر جبران این مساله باشیم و هنرمندان و به‌خصوص هنرمندان موسیقی همیشه پیشقدم برای این مسائل بودند تا انگیزشی برای مردم ایجاد کنند تا به همیاری هموطنان بشتابند. هنوز یادمان نرفته زلزله پرخسارت بم را که مشکلات بسیاری را بوجود آورد که شاید بخش های از آن هنوز جبران نشده باشد. که هنرمندان موسیقی بیش از هر بخش دیگری از جامعه و در راس آن استاد عزیزمان محمدرضا شجریان در همین‌جا در خانه موسیقی پیشقدم شدند و حاصل آن هم باغ هنر بم بود که در سال های پایانی سال 97 افتتاح شد.»

مدیرعامل خانه موسیقی افزود: «خانه موسیقی برنامه هایی برای کمک به سیل زدگان دارد که بخشی از آن در خانه هنرمندان ایران طی هفته‌های آینده برگزار می شود که از موسیقیدانان دو استان گلستان و لرستان برای اجرا دعوت می‌شود و بلیت آن بصورت همت عالی خواهد بود.  برنامه دیگری هم قرار است برگزار شود که با مساعدت شهردار محترم تهران برج میلاد در اختیار این برنامه ها قرار می گیرد و بتوانیم این برنامه ها را برگزار کنیم تا عواید آن برای هموطنان عزیزمان اختصاص یابد. این وظیفه ما است و باید ادامه داشته باشد زیرا پیامد های این مصیبت به این زودی ها تمام نمی شود.»‌
 
نوربخش در ادامه سخنانش گفت: «خانه موسیقی در ابتدای امسال مرکز رفت و آمد، تعامل و دید و بازدید بود. وزیر محترم فرهنگ و ارشاد در ابتدای هفته به خانه موسیقی آمدند و جمعی از هنرمندان و اعضای محترم شورای عالی و هیئت مدیره حضور داشتند. این دیدار را به فال نیک می گیریم و امیدوارم تعامل خوبی داشته باشیم تا متصدیان فرهنگ را نسبت به فعالیت های فرهنگی نزدیک تر کنیم و بتوانیم آنها را برانگیخته کنیم برای تسهیل فعالیت های هنرمندان و برداشتن موانع. شهردار محترم تهران هم در همین روزها به خانه موسیقی آمدند و دیدار و گفتگویی داشتیم و انشالله که منشا اتفاقات خوبی در سطح فعالیت های شهری خواهد بود و تعامل با شهرداری تهران بیشتر شود.»
 
مدیرعامل خانه موسیقی در بخشی از سخنانش به نامگذاری یکی از خیابان ها به نام محمدرضا شجریان توسط شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: «خبر خوبی منتشر شد مبنی بر این که شورای شهر خیابانهایی در را در شهر تهران به نام هنرمندان نامگذاری کرد. گرچه این دیرهنگام است و فکر می کنم سال ها پیش باید این اتفاق می افتاد ولی ما برای اینکه مدیریت شهری به این فکر افتادند تشکر می کنیم. شخصیت بزرگ و منحصر فردی مثل استاد شجریان نامشان بر تارک این شهر، کشور و فرهنگ سالهاست که میدرخشد. فکر می کنم شخصیتی مانند استاد شجریان اگر در هر اقلیمی و کشوری می زیست رفتارها خیلی متفاوت بود. شخصی که سمبل فرهنگ و هنر در کشور ما است و این مسائل و ناملایماتی که این سالها به او روا داشته شد خیلی باید پیشتر از اینها این اتفاق می افتاد. ما از اعضای شورای شهر و ریاست آن آقای مهندس هاشمی، از کمیسیون فرهنگی و آقای دکتر حق شناس تشکر می کنیم. امیدواریم این مساله استمرار داشته باشد و ما بزرگانی هنوز در موسیقی داریم که همه اینها باید پاس داشته شوند و استحقاق دارند که نامشان در فضاهای شهری گذاشته شود. شورای شهر باید این کار را انجام دهد. استادانی مانند حسین دهلوی و هوشنگ ظریف داریم که باید پاس داشته شوند.»
 
 
در ادامه مراسم، منوچهر سهیلی (نوازنده ویولن) و مهیار سهیلی(نوازنده تنبک) به اجرای قطعاتی در دستگاه شور پرداختند. سپس دو تن از هنرمندان جوان و دانشجویان موسیقی امیرحسین صادقی زاده(کلارینت سی بمل) و امین بلورچیان(کلارینت باس) دوئت از ساخته های کروسل و آلن کوک را اجرا کردند.
 
 
پایان بخش اجراهای نشست نوروزی خانه موسیقی پیانو نوازی مزدا انصاری بود. انصاری قطعاتی را در مایه اصفهان اجرا کرد که این اجراها با استقبال خوب حضار همراه بود.
 
 
نشست و دیدار نوروزی هنرمندان و اعضای خانه موسیقی تا ساعاتی در محوطه خانه ادامه داشت و حاضران به گپ و گفت و ثبت عکس های یادگاری پرداختند.
تاریخ انتشار : شنبه 31 فروردین 1398 - 13:21

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.