جشنواره موسیقی فجر به سلامت از بحران اقتصادی گذشت
موسیقی ما - نشست نقد و بررسی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر امروز (شنبه) با حضور علی ترابی رئیس جشنواره و مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام صارمی دبیر اجرایی، امیر بهاری مدیر روابط عمومی جشنواره فجر و امیر بکان عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره در سالن اجتماعات دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد با اشاره به آغاز به کار شورای ارزیابی جشنواره گفت: این شورا پس از جشنواره تشکیل شد؛ اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و با توجه به اینکه قصدی برای انتشار عمومی این گزارش نداریم، حدس می زنم بعد از تعطیلات نوروزی موفق به جمع بندی نهایی بشویم.
علی ترابی ضمن اشاره به این موضوع که جشنواره امسال با شرایط بودجه ای خاصی انجام شد، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه ای امسال تلاش کردیم مشکلات بودجه ای به جشنواره آسیب نزند.

***توضیح در مورد انتخاب شاهین فرهت
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع انتخاب شاهین فرهت به عنوان دبیر هنری جشنواره اشاره کرد و گفت: این انتخاب، گزینشی شخصی از سوی من نبود و مدیریت هنری شاهین فرهت کاملاً بر اساس رای شورای سیاست‌گذاری جشنواره صورت گرفت.
وی افزود: هیچ تصمیمی خارج از آیین‌نامه و به صورت شخصی انجام نشد. برخلاف دعوت ما از عوامل مجموعه خانه موسیقی در برنامه‌ریزی های مرتبط با جشنواره دوستان در این دوره شرکت نداشتند، علت آن را هم را باید از خودشان بپرسید.
ترابی درباره تسویه حساب‌ها توضیح داد: تمام گروه ها با معدل زمانی 48 ساعت پس از اجرا، دستمزد خود را دریافت کردند.
دبیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر هم در باره حضور نداشتن برخی هنرمندان در این جشنواره گفت: با اکثر هنرمندان برای شرکت در جشنواره صحبت شده بود.
شهرام صارمی ضمن اشاره به اینکه معمولا برخوردهای جناحی بر کیفیت جشنواره ها تاثیر گذار هستند، گفت: بسیاری هنرمندان برای شرکت در جشنواره دستمزدهایی پیشنهاد دادند که در بضاعت مالی ما نبود.
علی ترابی نیز درباره نقد های مطرح شده بر حوزه اطلاع رسانی جشنواره توضیح داد: نقدهای موجود در آن را می ‌پذیرم.
وی به توفیق بخش موسیقی نواحی در جشنواره اشاره کرد و گفت: قطعاً در آیین نامه سال‌های بعد اصلاحاتی باید انجام گیرد که موضوع انتخاب آثار نیز یکی از یان موارد است. در حوزه دعوت شده‌ها و فراخوان ها هم باید بپذیریم توازن لازم است برقرار شود که در صورت لزوم طی دوره‌های بعد برای اصلاح آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
مدیر بخش موسیقی نواحی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر هم در این نشست گفت: من از جشنواره موسیقی فجر انتقاداتی دارم اما در دفاع از علی ترابی برای جشنواره امسال باید بگویم او به من گفت از هیچ توصیه آمرانه‌ای برای برگزاری بخش موسیقی نواحی غیر از موارد قانونی تبعیت نکن.
علی مغازه‌ای افزود: اما اگر بخواهم درباره جشنواره انتقاداتی را مطرح کنم باید بگویم برگزاری جشنواره در یک هفته واقعاً فرصت مناسبی برای اجرای آثار نیست از این رو پیشنهاد می‌کنم این فرآیند باید در یک بازه زمانی یک ماهه اتفاق بیافتد.
منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اسفند 1397 - 01:52

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.