جمعه 24 اسفند ماه و در فرهنگ‌سرای نیاوران
آلبوم «وریشه» از «بیژن کامکار» با آهنگ‌سازی «کاوه سپندار» منتشر می‌شود
موسیقی ما - «بیژن کامکار» -خواننده‌ی موسیقی سنتی و نوازنده‌ی صاحب‌نام ایرانی- که چندی قبل نامش در فهرست گنجینه‌های زنده بشری آمد، جمعه (24 اسفندماه) آلبوم موسیقى «وریشه» را رونمایی خواهد کرد. او در این آلبوم قطعاتی از ساخته‌های «کاوه سپندار» را خوانده است.

این اما تمام فعالیت‌های این روزهای خواننده‌ی پیش‌کسوت نیست؛ او به عنوان مشاور برای ارسالِ ساز «رباب» جهت ثبت جهانی آن به یونسکو نیز فعالیت می‌کند و درباره‌اش گفته است: «ساز رباب در موسیقی هند، افغانستان و پاکستان به دلیل علاقه زیاد آن‌ها به انعکاس ممتد صدای ساز یا همان اکو شدن صوت دارند دارای سیم‌های واخوان یا پاراسمپاتیک است؛ اما در موسیقی ایرانی این سیم‌ها پارازیت بودند و خوشبختانه من توانستم با حذف سیم‌های پاراسمپاتیک و پهن‌تر کردن دسته ساز و افزودن یک سیم دیگر به ردیف سیم‌های اصلی چهار نت دیگر در ساز رباب ایجاد کنم تا رنگ قشنگ‌تری به موسیقی ایرانی ببخشد. به همین دلیل همراهی ساز رباب با تارباس و عود زیباترین صدای باس را در آنسامبل موسیقی ایرانی ایجاد می‌کند.»‌

آلبوم «وریشه» با خوانندگى بیژن کامکار و آهنگسازى کاوه سپندار، جمعه ٢۴ اسفند ٩٧ ساعت ۱۸ در فرهنگسراى نیاوران برگزار می‌شود و ورود برای عموم در این مراسم آزاد است.

«کاوه سپندار» از حضور اساتیدی چون «جمشید عندلیبی»، «محمدجلیل عندلیبی»، «داریوش صفوت» و «علیرضا مشایخی» بهره برده است. او در کنار همکاری که با گروه هایی چون «مولانا»، «عبدالقادر مراغه ای» و «عندلیبان» داشت، گروه خود را به نام «نی بانگ» بنیان نهاد و پروژه‌های مختلفی را با این گروه ضبط کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 12:31

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.