کنسرتی با حضور بهترین‌های موسیقی آذربایجان
هنرآنلاین - کنسرت "موغام راست" به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی فرامرز گرمرودی با حضور تعدادی از نوازندگان مطرح و بین‌المللی موسیقی جمهوری آذربایجان 21 اسفندماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

دامون شش بلوکی مدیر اجرایی این برنامه درباره این کنسرت گفت: کنسرت "موغام راست" در دو بخش برگزار می‌شود، در بخش اول که با قطعات فولک آذربایجان آغاز می‌شود قطعاتی از دستگاه "سه گاه"، "همایون"، "آواز دشتی"، "رنگ"، "تصنیف‌ها" و هم‌نوازی ارکستر دلنوازان  اجرا خواهد شد. بخش دوم کنسرت که نام "موغام راست" از آن گرفته شده شامل اجرای مجموعه قطعات "راست" است، آن هم به شیوه‌ای که در 60 سال گذشته با این شکل در آذربایجان اجرا نشده است.

او ادامه داد: سعی می‌کنیم اجرای ارکستر دلنوازان را با ترکیبی که در آذربایجان کمتر دیده شده و در ایران هم با این ترکیب دیده نشده همراه کنیم. آواز کنسرت به زبان ترکی است و همه اعضای گروه تک‌نوازی می‌کنند.

شش بلوکی تاکید کرد: هدف اصلی گروه دلنوازان آذربایجان از این کنسرت پرداختن به مبانی ردیفی گذشته ایران و اشتراکاتش با ایران و مبانی تطبیقی گوشه‌های در آواز و دستگاه‌ها به‌ویژه موغامات است. در این کنسرت به اصالت اجراها توجه بسیار زیادی می‌شود، به‌خصوص که موغام راست در مقایسه با مقام راست خودمان به شکل اصیل‌تری در کشور آذربایجان اجرا می‌شود.

در این کنسرت الشن منصوراف نوازنده کمانچه، علی آقا سعدی‌اف نوازنده تار، شیرزاد فتحعلی‌اف نوازنده بالابان، سرنا و توتک، کامران کریم‌اف نوازنده نقاره آذربایجانی، حسام‌الدین عزیزاف نوازنده بم نقاره، هاشیم غالب‌اف نوازنده بم تار، فرید بابایف نوازنده بم کمانچه حضور دارند که همگی از  چهره‌های شاخص موسیقی آذربایجان هستند.

این برنامه روز سه شنبه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 01:04

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.