بداهه‌سازی و بخش‌هایی با وزن آزاد / روایت علی کاظمی از آلبوم "عشیران"
موسیقی ما - تازه‌ترین آلبوم با صدای مجتبی عسگری با نام "عشیران" صبح روز شنبه 18 اسفندماه با آهنگسازی علی کاظمی و سعید کردمافی‌ منتشر شد.

علی کاظمی درباره این آلبوم گفت: "عشیران" سومین اثر مشترک من و سعید کردمافی است که عمدتا با همان دلمشغولی‌های زیباشناختی در دو اثر پیشین به علاوه بداهه‌سازی و بزم دور ساخته و پرداخته شده است. فرآیند بداهه‌سازی در این اثر نیز اساس رویکرد ما به نحوه ساماندهی مواد موسیقایی و بخش‌هایی با وزن آزاد است، گرچه اگر آن را پیوستاری در نوسان میان بداهه و آهنگسازی در نظر بگیریم، این‌بار به دومی بیشتر گرایش داشته است. در بخش وکال هم آوازها با وزن آزاد هستند که بخش عمده‌ آن توسط ما طراحی شده و با ذوق و چیره دستی مجتبی عسگری جان یافته است.

او ادامه داد: نسخه‌ اولیه‌ این اثر در جشنواره‌ موقام آذربایجان در سال 2013 میلادی اجرا و برنده‌ جایزه‌ اول آن جشنواره شد و سپس نسخه‌ کامل‌تر آن در سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر در سال 93 در بخش نسلی دیگر ارائه شد. همچنین  نسخه‌های  بعدی یکی پس از دیگری با همدلی گروه شکل گرفتند.

این هنرمند اضافه کرد:  پس از گذشت بیش از پنج سال از اولین اجرای اثر در آستانه‌ی نوروز 92 در باکو در حال حاضر راه پر فراز و نشیب تالیف، ضبط و آماده‌سازی آن برای انتشار به پایان رسیده است. ما در تمام سال‌ها فعالیت در عرصه هنر صرفا با دغدغه‌ مشترک در باب مسله‌ خلاقیت در حوزه‌ موسیقی هنری و کلاسیک ایرانی فراتر از همه‌ پنداشت‌ها و مناسبات نظری و فنی تلاش کردیم و همیشه تاثیرگذاری عاطفی و زیباشناختی آثار برای‌مان اولویت داشته است و در نهایت "عشیران" تلاش دیگری در همین مسیر است.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 اسفند 1397 - 00:55

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.