با همنوازی بهمن رجبی و علیرضا جواهری
قطعه‌ی «بندباز» به مناسبت تولد «بهمن رجبی» منتشر شد
موسیقی ما- با همنوازی بهمن رجبی و علیرضا جواهری ، قطعۀ «بندباز» به مناسبت زادروز بهمن رجبی منتشر شد . این قطعه از آثار مشهور استاد علی نقی وزیری است که در اصل برای ساز تار تنظیم شده است. اجرای حاضر ، باز تنظیمی است از این اثر مشهور که در قالب همنوازی تنبک و سنتور ارائه شده است.

تنظیم و اجرای بخش سنتور این اثر بر عهدۀ «علیرضا جواهری» است و طراحی ریتمیک و اجرای بخش تنبک را «بهمن رجبی» انجام داده است. قطعۀ بند باز در چند قسمت و در دستگاه ماهور و آواز شوشتری و بیات اصفهان و گوشۀ راک ، طراحی و تنظیم شده است.

هنرمندان متعددی از جمله استادان هوشنگ ظریف، زنده یاد جلال ذوالفنون و ارشد تهماسبی به اجرای این اثر پرداخته‌اند، از دیگر تنظیم‌های مطرح این اثر تنظیم برای تار و ارکستر تحت عنوان فانتزی برای تار و ارکستر با تنظیم درخشان استاد حسین دهلوی است؛ همچنین «کیوان ساکت» نیز به اجرای این اثر در قالب همنوازی تار و پیانو پرداخته‌اند.

بهمن رجبی متولد هفتم اسفند 1318 در شهر رشت است. آثار مکتوب ایشان تحقیقاتی در زمینۀ بررسی ریتم و تحلیل جامعه شناختی در زمینه هنر موسیقی بوده که این تحقیقات در کتاب «تنبک و نگرشی به ریتم از زوایای مختلف» در دو جلد  منتشر شده است.

بهمن رجبی درکنسرت‌ها و سخنرانی‌های بسیارش تکنوازی و دو نوازی ساز تنبک و همنوازی با سازهای ملودیک را به نمایش در آورده است.
 
تاریخ انتشار : شنبه 4 اسفند 1397 - 12:48

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.