با خوانندگی پوریا اخواص و جمال‌الدین منبری
ارکستر ملی آخرین کنسرتِ خود در سال جاری را 16 اسفند برگزار می‌کند
موسیقی ما - آخرین کنسرتِ ارکستر ملی ایران در سالِ جاری با رهبری و مدیریتِ هنری «فریدون شهبازیان» - آهنگساز و رهبرِ برجسته‌ی موسیقی ایران- شانزدهم اسفند ماه با خوانندگی «جمال‌الدین منبری» و «پوریا اخواص» برگزار می‌شود. ارکستر ملی در این اجرا قطعاتی از موسیقی ملی ایران را اجرا می‌کند.

«پوریا اخواص» در زمانِ رهبری «بردیا کیارس» در ارکستر ملی با این ارکستر همکاری داشت و در اجرای پیشِ‌رو همراه با منبری قطعاتی چون لوه دریا، یاد تو (دلارام)، کعبه دل‌ها، فریاد از تو، کیستم من، او نیامد، در انتظار، نوای دل، ماه من و پیشه عاشقان را اجرا می‌کند.

این ارکستر همچنین اجرایی در سی‌وچهارمین جشنواره‌ی موسیقی فجر خواهد داشت که بخشی از آن با رهبری «شهبازیان» روی صحنه می‌رود و در بخشی از آن «آقاوردی پاشایف» قطعاتی آذری را رهبری می‌کند. «پاشایف» از رهبران با سابقه‌ی آذربایجان هستند و اجراهای مختلفی در شهرهای ایران داشته‌اند . در این اجرا یکی از آثار زنده‌یاد جواد معروفی آهنگساز و پیانیست بزرگ ایران که به وسیله حسین دهلوی برای ارکستر نوشته شده، با عنوان اثری برای پیانو و ارکستر اجرا می‌شود که برای اولین بار در عرصه موسیقی این قطعه توسط ارکستر ملی و تکنواز پیانو در کنسرت روز افتتاحیه اجرا می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 بهمن 1397 - 13:12

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.