اجرای گروه ماناک در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر
موسیقی ما - گروه موسیقی ماناک فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرد و طی سال‌های اخیر پروژه‌هایی از جمله پژوهشی روی منظومه خوانی (بخشی گری) شمال خراسان و در ادامه تهیه یک اثر گروهی با آنسامبل ایرانی مبتنی بر منظومه (اصلی و کَرَم)، تولید موسیقی فیلم‌های هفت سنگ (مبتنی بر موسیقی کردستان)، تنها به اندازه یک سیب صبر کن، ناهید (مبتنی بر موسیقی گیلان)، زمناکو (مبتنی بر موسیقی کردستان) و اسرافیل (مبتنی بر موسیقی مازندران) از فعالیت های این گروه بوده است. ماناک به سرپرستی و آهنگسازی مهبد نبوی؛ کنسرت آذری با آنسامبل کمانچه، پیانو، کوبه‌ای، خواننده و همخوان را در سال ۹۶ اجرا کرده بود که همین اثر برای حضور در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر پذیرفته شده است.

مهبد نبوی درباره این حضور به خبرنگار هنرآنلاین گفت: برای ما سطح کیفی بسیار مهم بود و کاری که انجام دادیم نسبتاً کار جدیدی بود. با توجه به اینکه خودم اهل آمل هستم، اما با گروه ماناک، موسیقی آذری کار کردیم که البته حضور آقای یاشار احمدی به عنوان خواننده گروه ما که سولیست ارکستر سمفونیک نیز هستند، به ما بسیار کمک کرده است.

اوافزود: تمام پروژه‌هایی که با گروه ماناک کار کردیم، بر اساس موسیقی مناطق بود. مثلا "زمناکو" بر اساس لالایی کردی، "اسرافیل" بر اساس موسیقی مازندران بود، "ناهید" بر اساس موسیقی گیلان و کار فعلی هم بر اساس موسیقی آذربایجان است.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: ما همچنان در حال تلاش هستیم تا به شرایط بهتری دست پیدا کنیم، طبعا حضور در این جشنواره برای حرکت رو به جلوی گروه خوب است.

مدیر آموزشگاه موسیقی ماناک تصریح کرد: جشنواره اتفاقی است که سبب انگیزه و کار بیشتر ما می شود زیرا جشنواره مکانی جهت دیده شدن تلاش‌ها و ارائه دادن آثار به شمار می‌رود که این به خصوص برای بچه‌هایی که در شهرستان‌ها کار می‌کنند، بسیار خوب است.

گروه ماناک آمل

نبوی راجع به فعالیت تیمی ابراز داشت:من اعتقاد به کار گروهی دارم. در این جشنواره "تیم" ما موفق به حضور شد.  در این پروژه من سرپرست و آهنگساز هستم، در پروژه قبلی  مجید پوستی آهنگساز بود. پس فرد مهم نیست، بلکه گروه مهم است و من تأکید دارم که باید از گروه نام برده شود نه از شخص خاصی و امیدوارم گروه ماناک بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

لازم به ذکر است که گروه ماناک در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر،  روز ٢٨ بهمن در سالن برج آزادی به اجرای برنامه خواهد پرداخت. 

حنیف شهمیرزادی "کوبه‌ای"، یاشار احمدی "آواز"، گلشید لیتکوهی و صبا محمدی "همخوان" و سهراب شهیدی "پیانو" دیگر اعضای گروه هستند.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 01:29

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.