جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان لرستان شد / اجرای قابل تحسین یک نوازنده پنج ساله
موسیقی ما - فرهنگسرای نیاوران روز جمعه از نوازندگان لرستانی خود میزبانی کرد و آن‌ها در مقابل هیئت داوران متشکل از رضا پرویز زاده، فرج علیپور و علی‌اکبر شکارچی به رقابت پرداختند.

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در پنجمین روز با نوایی از کمانچه آغاز شد. کمانچه‌نوازان که در سه گروه سنی الف، ب و ج تقسیم‌بندی شده بودند، به‌نوبت روی صحنه حاضر شدند و قطعه خود را نواختند.

محمد امینی راد، حمیدرضا آزاد بخت، کامیار با جلاوند، محمدرضا بارانی، عرفان مریدی محمدآبادی و پویا یگانه در گروه سنی الف حضور داشتند. سپس سبحان امرائی از گروه سنی ب به‌عنوان اولین شرکت‌کننده روی صحنه آمد. بعد از او به ترتیب سعید پانسته، ساسان جعفری مجد، سینا خویه و حسن سالاروند از این رده سنی برای اجرا مقابل داوران قرار گرفتند.

بعد از استراحتی کوتاه، رده سنی ج با چهار شرکت‌کننده حاضر شد و در این قسمت مهرداد عزیزی، پوریا قلاوند، نوش‌آفرین کشوری و سجاد لیریائی کمانچه نوازی کردند تا بخش کمانچه موسیقی لرستان به پایان برسد.

در بازده زمانی 14 الی 16 جشنواره به بخش آواز، سرنا و تنبک موسیقی لرستان رسید. در ابتدا صدای خوانندگان در سالن پیچید. خوانندگان آواز لرستان تنها در دو گروه سنی الف، ب با هم رقابت کردند. علیرضا کرنوکر در گروه سنی الف و سعید رحیمی پور در گروه سنی ب شرکت‌کنندگان این بخش بودند.

پس از آواز نوبت به تنبک رسید که تنها دو شرکت‌کننده در گروه سنی الف داشت. پارسا باجلاوند از کرج با پنج سال سن کوچک‌ترین شرکت‌کننده این روز بود که روی صحنه آمد. پس از او علی باجلاوند از درود برای نواختن تنبک حاضر شد.

در بخش ساز سرنا چهار شرکت‌کننده در گروه سنی الف، یک شرکت‌کننده در گروه سنی ب و دو شرکت‌کننده در گروه سنی ج به مرحله نهایی سرنا نوازی راه‌یافته بودند. امیرحسین بسطامی، اهورا دلفانی، محمدرضا رشید زاده فرد و عرفان مریدی محمدآبادی اسامی شرکت‌کنندگان گروه الف بودند که یک‌به‌یک سرنای خود را به صدا درآورند. پس از آن علی الواری در گروه سنی ب هنر خود را ارائه کرد.

حضور پارسا باجلاوند نوازنده پنج ساله و تبحر او در نوازندگی توجه تمام داورها را به خود جلب کرد، به‌طوری که نه‌تنها از او فیلم و عکس گرفتند بلکه یکی از اساتید بعد از اتمام اجرای صحنه‌ای، او را در آغوش گرفت.

در این روز جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش نواحی، موسیقی لرستان را به پایان برد تا پس از بررسی داوران اسامی برگزیدگان را در روز اختتامیه اعلام کند.

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از 22 مرداد تا 17 شهریور در دو بخش در فرهنگسرای نیاوران و تالار رودکی برگزار می‌شود.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 مرداد 1397 - 01:29

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.