پنجمین روز جشنواره‌ی جوان با داوری علی‌اکبر شکارچی، فرج علی‌پور و رضا پرویز زاده به پایان رسید
روزِ خوشِ لرها در نیاوران
 موسیقی ما - فرهنگسرای نیاوران در پنجمین روز برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان از نوازندگان لرستانی میزبانی کرد و آن ها در مقابل هیأت داورانی متشکل از فرج علیپور، علی اکبر شکارچی و پرویز زاده به رقابت پرداختند.

صبح روز جمعه بیست و ششم مردادماه با نوایی از کمانچه، موسیقی لرستان آغاز شد. کمانچه نوازان که در سه گروه سنی الف، ب و ج تقسیم بندی شده بودند، به نوبت روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را نواختند.

محمد امینی راد، حميدرضا آزاد بخت،کامیار با جلاوند، محمدرضا بارانی، عرفان مريدی محمد آبادى و پویا يگانه در گروه سنی الف حضور داشتند. سپس سبحان امرائی از گروه سنی ب به عنوان اولین شرکت کننده روی صحنه آمد. بعد از او به ترتیب سعید پانسته، ساسان جعفری مجد، سینا خویه و حسن سالاروند از این رده سنی برای اجرا مقابل داوران قرار گرفتند.

بعد از استراحتی کوتاه رده سنی ج با چهار شرکت کننده حاضر شد و در این قسمت مهرداد عزیزی، پوریا قلاوند، نوش آفرين کشوری و سجاد لیریائی کمانچه نوازی کردند تا بخش کمانچه موسیقی لرستان به پایان برسد.

در بازه زمانی 14 الی 16 جشنواره به بخش آواز، سرنا و تنبک موسیقی لرستان رسید. در ابتدا صدای خوانندگان در سالن پیچید. خوانندگان آواز لرستان تنها در دو گروه سنی الف، ب با هم رقابت کردند. عليرضا کرنوکر در گروه سنی الف و سعید رحیمی پور در گروه سنی ب شرکت کنندگان این بخش بودند.

پس از آواز نوبت به تنبک رسید که تنها دو شرکت کننده در گروه سنی الف داشت. پارسا باجلاوند از کرج با پنج سال سن کوچکترین شرکت کننده این روز بود که روی صحنه آمد. پس از او علی باجلاوند از دورود برای نواختن تنبک حاضر شد.

در بخش ساز سرنا چهار شرکت کننده در گروه سنی الف، یک شرکت کننده در گروه سنی ب و دو شرکت کننده در گروه سنی ج به مرحله نهایی سرنا نوازی راه یافته بودند. امیرحسین بسطامی، اهورا دلفانی، محمدرضا رشید زاده فرد و عرفان مریدی محمد آبادى اسامی شرکت کنندگان گروه الف بودند که یک به یک سرنای خود را به صدا درآورند. پس از آن علی الواری در گروه سنی ب هنر خود را ارئه کرد.

حضور علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی برای دومین بار در جشنواره و همچنین درخشش يك نوازنده 5ساله (پارسا باجلاوند) و تبحر عجيبش در نوازندگي که توجه هیأت داوران و حاضرین در سالن را به خود جلب كرد؛ به‌طوری كه نه تنها از او فيلم و عكس گرفتند بلكه يكي از اساتيد بعد از اتمام اجرای صحنه ای او را در آغوش گرفت از جمله مهم‌ترین حاشیه های پنجمین روز برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان در فرهنگسرای نیاوران بود.
تاریخ انتشار : شنبه 27 مرداد 1397 - 11:45

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.