با حضور علی ترابی و حمیدرضا اردلان و در دومین روز جشنواره موسیقی جوان
جوانان، موسیقی شرق و جنوب خراسان را اجرا کردند
موسیقی ما - دومین روز جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی روز گذشته به موسیقی شرق و جنوب خراسان پرداخت که علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، احمد صدری و حمیدرضا اردلان مهمانانِ آن بودند.  در روز گذشته شرکت کنندگان شرق و جنوب خراسان در سه رده سنی الف، ب و ج و در بخش دوتار و آواز با هم به رقابت پرداختند و هیأت داورانی متشکل از عبدالله امینی، اسفندیار تخم کار، عزیز تنها، محمد فاروق درپور و حسین رحمت اللهی به بررسی اجرا های آن ها نشستند.

آغاز کننده موسیقی شرق و جنوب خراسان، گروه سنی الف با ساز دوتار شد. این گروه سنی در برگیرنده 9 شرکت کننده بود که مهدیس ابراهیمیان به عنوان نخستین شرکت کننده خود روی صحنه آمد. سپس به ترتيب صبا آسایی بلوچی، کوثر حياتی و امین دامن پاک و عليرضا رجب زاده جوزقانی دو تار نوازی کردند که هیأت داوران از برخی از آنان سوالاتی پرسیدند و خواستند مقام دیگری را نیز بنوازند.

در ادامه گروه سنی الف مهناز رضايی سرخسرائی، على سپهری، کیان واحدی و مصطفی سليمانی هنر خود را ارائه کردند.

پس از استراحتی دو گروه سنی بعدی، ب و ج به اجرای صحنه ای خود پرداختند. در گروه سنی ب الهداد بهرامی، ایمان تخم کار علیایی، مصطفی تیموری و محمد امين شیری به ترتیب حاضر شدند. داوران از برخی از آن ها در خصوص قطعه ای که می خواستند اجرا کنند، سوال پرسیدند.

همایون حامدی، سلمان سلیمانی، محمد سلیمانی، علی شیری، محسن کهجه ئی، الیاس محرومی بزدی و وحید نستری محمود آبادی اسامی شرکت کنندگان رده سنی ج در دوتار نوازی شرق و جنوب خراسان بود. آن ها که از تایباد و تربت جام شرکت کرده بودند به ترتیب دوتار خود را به صدا در آوردند و آنچه داوران می خواستند را نیز نواختند. در قسمت هایی داوران خواندند و از شرکت کنندگان خواستند تا بنوازند، به این ترتیب رقابت ساز دوتار در بازه زمانی 14 الی 16 به پایان رسید.

سومین بازه زمانی این روز به آواز شرق و جنوب خراسان اختصاص پیدا کرد. در این بخش شرکت کنندگان در دو گروه سنی الف و ج مقابل قضاوت داوران قرار گرفتند. بخش آوازی شرق و جنوب خراسان در گروه سنی ب شرکت کننده ای نداشت.

محمد امین امینی خلیلی، عبدالرحمن باطوری، مبین درپور، کیان واحدی عضو گروه سنی الف آواز خراسان بودند که از تربت جام حضور یافته بودند. محمد امین امینی خلیلی کوچکترین راه یافته بخش آوازی بود که با هشت سال سن روی صحنه اجرا کرد. امین برنا از تربت جام و جعفر حمیدی بهلولی از راه یافتگان به بخش نهایی رده سنی ج هنر خود را ارائه کردند. سپس محسن کریمی کهجه ئی از تربت جام که در بخش دوتار نوازی نیز حضور داشت، با اجرایش بخش آوازی را به پایان برد.
در این روز بخش موسیقی نواحی در دوازدهمين دوره برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت دوتار و آواز شرق و جنوب خراسان را رقم زد تا از میان آن ها برگزيدگان قسمت نهایی را در روز اختتامیه جشنواره اعلام کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 13:21

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.