آموزش پیشرفته میکس و مسترینگ
من یک ایرانی ام
موسیقی ما - این روزها در هر محفلی که گذری داشته باشید مهم‌ترین موضوع مورد بحث، مسابقات جام جهانی است که زن و مرد، دختر و پسر، پیر و جوان هم نمی‌شناسد و همه با علاقه بازی‌های ملی یا یک تیم قدرتمند را در این تورنومنت جهانی دنبال می‌کنند.
جام جهانی فوتبال بر همه چیز و همه کس تاثیر گذاشته، از کاهش محسوس ترافیک در اتوبان‌ها و خیابان‌های شهر گرفته تا پخش عکس‌های متفاوت و جذاب مسئولان و مقامات عالی کشور در حال تماشای فوتبال و با لباس‌های ورزشی یا حتی واکنش آنها به گل های زده و خورده شده که بر شور و هیجان این روزها می افزاید.
در این سطح از مسابقات پرچم ایران نیز در کنار مدعیان بزرگ قهرمانی فوتبال قرار گرفته و این روزها نگاه جهان برای دنبال کردن بازی‌های قدرتمندانه به روسیه دوخته شده است؛ چه با گربه پیش بینی کننده مسابقات که ایران را پیروز میدان‌ها می‌داند چه با تحلیل‌های کارشناسانه‌ای که تیم ملی ما را کم توان‌تر از نمایندگان دیگر کشورها نمی‌داند.
طرفداران تیم‌ها در سراسر جهان به دو گروه تقسیم شده اند؛ عده ای که با هر وسیله‌ای خود را به روسیه رسانده‌ تا مسابقات را از نزدیک تماشا کنند و برخی دیگر از طریق شبکه‌های تلویزیونی یا اینترنتی با جریان جام جهانی همراه شده اند.
ایرانی‌ها نیز از این مساله مستثنی نبوده و همه فارغ از جنسیت، قومیت و اینکه در کجای این سرزمین و در چه جایگاهی زندگی می‌کنند از نام ایران و پرچم کشور خود حمایت می‌کنند. برخی برای نمایش این اتحاد و یگانگی در کشور پیش قدم شده اند و با موسیقی، ویدئو و دیگر ابزارهای اجتماعی تیم خود را بدرقه این تورنمنت جهانی کرده‌اند.
در این میان هنرمندان ایرانی برای به تصویر کشیدن وحدت و انسجام ملی پیشروتر بودند؛ از سویی موسیقی‌دانان با ساخت قطعات آهنگین تلاش کردند اقتدار ملی را فریاد بزنند و هر کدام به نوعی درخشش ایران را در شعرهای خود به گوش مخاطبان برسانند.
از سوی دیگر بازیگران و هنرمندان عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون نیز با ساخت کلیپ و دابسمش‌ها روی همین آهنگ‌ها، آنها را همراهی کردند تا پیشگام طرفداران تیم ملی باشند و یکرنگی مردمان این سرزمین را به رخ جهانیان بکشند.
گروهی از هنرمندان نیز همگام با تیم ملی به روسیه سفر کردند و با حضور در ورزشگاه با پرچم یا نمادهای ایرانی برای ایجاد همبستگی بیشتر ایرانی‌ها تلاش کرده اند؛ عده ای با انتشار عکس‌های خود و برخی دیگر با انتشار ویدئوهایی از لحظات حساس بازی‌ها در شبکه های اجتماعی.
هنرمندان که خود مورد حمایت و همراهی عموم مردم هستند این روزها همگی با هدف یکی بودن 80 میلیون ایرانی از راه‌های مختلف که شبکه های اجتماعی اصلی ترین آن است اتحاد را به نمایش می‌گذارند و با انتشار ویدئوهای کوتاه شاد، تمدن و پیشینه درخشان ایران را به هر شکلی نشان می‌دهند.
هرچند که ورزش مقوله ای جدا از هنر است اما وقتی نام جهانی بر آن گذاشته می‌شود همه ما فارغ از هر ویژگی «ایران» را نام، عشق و شور و شوق مشترک خود می‌دانیم زیرا ریشه در این خاک داریم.
بر پایه همین تفکر چه در بازی ایران و مراکش که با برد ایران به اتمام رسید، چه در بازی ایران و اسپانیا که تیم مقابل با پیروزی زمین را ترک کرد و چه در بازی بعدی که ایران به مصاف پرتغال می رود، همه ما یک صدا و همراه با هم فریاد می زنیم: « تو اهل کجایی، من ایرانی ام».
منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : جمعه 1 تیر 1397 - 02:15

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.