پیمان خازنی "هفت شهر عشق" را در آلمان به صحنه می‌برد
موسیقی ما - پیمان خازنی نوازنده‌ تار و آهنگساز پروژه‌‌ "هفت شهر عشق" را با نگاهی به هویت اقلیم‌های بزرگ فرهنگی ایران در شهر کلن روی صحنه می‌برد.

خازنی ضمن اعلام این خبر گفت: حضور آهنگسازان و نوازندگان ایرانی روی صحنه‌های بین‌المللی می‌تواند اتفاق خوبی باشد، مشروط بر اینکه اثر ارائه‌شده دارای استاندارها و رویکردهای متناسب با موسیقی ایرانی رو به تعالی و رشد باشد، نه اینکه ایده‌ها و نگاه‌های نخ‌نما را برای بارها اجرا کرد.

او ادامه داد: تاریخ مصرف اجرای مرغ سحرها به پایان رسیده است. به نظرم وقت این رسیده است تا تجربه‌های جدید جای تکرار مکررات را در اجراهای صحنه‌ای بگیرد. صحنه‌های داخلی که موسیقیدانان جوان بار تولید موسیقی‌اش را بر عهده دارند، شاهد ایده‌هایی ناب است که نگاهی رو به جلوتر از اجراهای موسیقی ایرانی در سطح بین‌الملل دارد.

این آهنگساز که سال گذشته در ایتالیا اجرایی با محوریت نگارگری و موسیقی دستگاهی اجرا کرده بود، درباره‌ اجراهای خارج از کشور اظهار داشت: در این سال‌ها در اجراهای خارج از ایران بی‌مسئولیت عمل شده است. موسیقیدان‌های ما یا به اجرای آثار نخ‌نما شده پرداخته‌اند یا با اهرم بداهه‌نوازی صحنه را فقط به پایان رسانده‌اند. در اجرای پیش رو تلاش می‌کنم بین‌رشته‌ای حرکت کنیم تا با ایجاد مفاهیم جدید بتوانم رفتاری متفاوت را در روی صحنه رقم بزنیم.

در این برنامه که با همکاری انجمن ایده پردازان صبا به روی صحنه خواهد رفت در ابتدا آستیاژ ضیائی محقق و فعال حوزه‌ شهر درباره‌ هویت و فرهنگ در خراسان، شیراز، اصفهان، آذربایجان، تهران، یزد و گیلان به ایراد سخن می‌پردازد. در ادامه پیمان خازنی با همراهی کامیار نعمت‌اللهی نوازنده‌ تار و دانشجوی مقطع دکترای اتنوموزیکولوژی دانشگاه کلن در آلمان هفت قطعه متناسب با مفهوم هویت و شهر در ایران اجرا خواهند کرد.

خازنی سال ۹۵ به‌عنوان هنرمند ایرانی به جشن نوروز یونسکو دعوت شد و به اجرای آثارش پرداخت. از خازنی تاکنون آثاری مانند شوخی، پریچهره، به یاد من باش، کجاست خانه باد، همهمه‌ی کاشی‌ها و ... منتشر شده است.

منبع: 
هنرآنلاین
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 - 01:10

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.