Jadeye Eshgh Road of Love 4 Podcast پادکست جاده عشق
 
Jadeye Eshgh Road of Love Podcast پادکست جاده عشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
Pourang Sepanlou Che Sadeh پورنگ سپانلو چه ساده
انتخاب «داماهی» به عنوان گروه برتر
«کوچه فستیوال» در بوشهر به کار خود پایان داد
موسیقی ما - نخستین دوره جشنواره موسیقی نواحی بوشهر که تحت عنوان «کوچه فستیوال» از 19 اسفندماه در این بندر آغاز به کار کرده بود، شب گذشته با اعلام گروه‌های ممتاز -که بر اساس آرای مردمی انتخاب شده بودند- به کار خود پایان داد.
 
آئین پایانی این جشنواره در کافه «حاج رئیس» و در دل بافت تاریخی برگزار شد که با استقبال کم‌نظیر مخاطبان رو به رو شد و گروه «داماهی» هرمزگان به عنوان گروه برتر و گروه‌های «سورنای» لرستان و «ژوانا» از کردستان مشترکاً به عنوان گروه‌‌های دوم انتخاب شدند.
 
در ابتدای این مراسم، از تمامی گروه‌های شرکت‌کننده با اهدای لوح، تقدیر و تجلیل شد و در ادامه مجری برنامه (شاهین بهرام‌نژاد) بیانیه فستیوال را قرائت کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «آشنایی و ‌پیوند دوباره مردم با داستان موسیقی نواحی و مناطق مختلف ایران عزیز که امروز در سراسر دنیا مورد استقبال قرار می‌گیرند ولى در مناطق خودشان غريب و مهجور مانده‌اند، حرکت ارزشمندی برای بازگشت به ریشه‌ها و غرورآفرین است. در این جشنواره، تلاش شد تا هنرمندان مورد تکريم قرار گيرند و با آرامش و آسودگى و به دور از بايدها و نبايدهای تکراری و خسته‌کننده به ارائه آثارشان بپردازند. موضوعى كه در این سال‌ها در ‌های داخلی مورد بی‌مهری قرار گرفته بود و در نتيجه به گواه شرکت‌کنندگان و مخاطبان، این جشنواره یکی از بهترین فستيوال‌هایی بود که در حوزه موسیقی کشور برگزار شده است.»
 
او با بیان مردمی بودن این فستیوال گفت: «پیام کوچه در کنار هم بودن و سازها را به نام مردم کوک کردن و با هم و برای هم نواختن بود. این همان مهمی بود که بارها از دست اندرکاران جشنواره‌های داخلی درخواست کرده بودیم. کوچه را مردم خواستند و اداره کردند. آن‌ها نشان دادند، این پتانسیل را دارند که جشنواره‌ای به دور از سلیقه‌های مرسوم در ایران برگزار کنند تا بتوانند در آن، پای صحبت یکدیگر و نیز هنرمندان بنشینند و لذت ببرند.»
 
این مراسم با اجرای مشترک گروه‌های شرکت‌کننده و با هم‌نوازی با یکدیگر ادامه پیدا کرد و پایان بخش آن نیز اجرای قطعه «سرنای نوروزی» بود که با سرنانوازی محسن شریفیان (سرپرست گروه لیان) و احسان عبدی پور (سرپرست گروه سرنای لرستان) همراه شد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 - 15:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.