کنسرت آنلاین نوروزخانه تیوانوا موسیقی ما سعدالله نصیری موسیقی کردی کروه ژوانا
 
کاشکی - محمد معتمدی و میدیا فرج نژاد
جمعه چهارم اسفند ماه و در شهرستان رشت
آواز پارسی با آواز شهرام ناظری و آهنگسازی حافظ ناظری روی صحنه می‌رود
موسیقی ما- «آواز پارسی» با آواز شهرام ناظری و آهنگسازی حافظ ناظری در ادامه‌ی تور کنسرت‌های خود، جمعه – چهارم اسفندماه- در سالنِ آمفی تئاتر زنده یاد نامجو به اجرای برنامه می‌پردازند. این اجرا در دو سانسِ 18 و 20:30 خواهد بود و «ناظری‌»ها به اجرای قطعاتی از داستان فریدون و ضحاک به همراه گزیده‌ای از کنسرت ناگفته و قطعات خاطره‌انگیز شهرام ناظری خواهند پرداخت.

«آواز پارسی» تلاشی است از سوی حافظ ناظری که بر روی اشعار حکیم طوس انجام گرفته است و آنطور که او در مقدمه‌اش آورده، این  تلاش از سال 83 آغاز کرده و با رسیدن به نتایج موسیقایی اجراهای موسوم به آواز پارسی در معتبرترین مراکز و تالارهای موسیقی جهان به روی صحنه رفته است. «شهرام ناظری» درباره‌ی این پروژه گفته است که این تلاش سی ساله است و از سال ها پیش اشعار فردوسی را در محافل و بنیادهای فردوسی شناسی و دانشگاه های معتبر ایران اجرا می کرده و همیشه شاهنامه برای او از ارزش موسیقایی خاصی برخوردار بوده است. اما بنا به ملاحظاتی از جمله نام شاهنامه و اشعاری حماسی که از نیاکان ما و قدرت پادشاهی ایران در زمان پادشاه های بزرگ اسطوره ای همانند کیخسرو و فریدون و ... نقل شده است، به اندازه‌ی کافی مورد توجه قرار نگرفته تا اینکه پس از تورهای مختلف او در جهان با مضمون شاهنامه و اشعار فردوسی و اثرگذاری آن در میان جمع موسیقی شناسان و مسیر موسیقی جدی و هنری ایران سرانجام با اجرای جدی کنسرت آواز پارسی موافقت به عمل آمده است
.
پروژه‌ «آواز پارسی، افسانه و مهر» با هدف حفظ زبان فارسی به دور از الحان عربی در آواز ایرانی برگزار می‌شود. پروژه شاهنامه خوانی «آواز پارسی، افسانه و مهر» اولین اجرای خود را ششم مرداد ماه، از سرزمین فردوسی – استان خراسان- در شهر قوچان، آغاز کرده است.
منبع: 
سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:03

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.