اعلام برنامه تور اروپایی گروه "دستان" با حضور شهرام ناظری | موسیقی ما
 
اعلام برنامه تور اروپایی گروه "دستان" با حضور شهرام ناظری
موسیقی ما - گروه موسیقی "دستان" با هنرمندی حمید متبسم نوازنده تار و سه تار، حسین بهروزی نیا نوازنده بربت، سعید فرج پوری نوازنده کمانچه، پژمان حدادی نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای و بهنام سامانی نوازنده سازهای کوبه‌ای از اوایل آذر ماه امسال تور کنسرت‌های اروپایی خود را به خوانندگی شهرام ناظری آغاز می‌کند.

طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته گروه احیاشده "دستان" روز چهارم آذر ماه در کلن، روز پنجم آذر ماه در برلین، روز یازدهم آذرماه در بروکسل، روز سیزدهم آذر در گوتنبرگ و روز چهاردهم آذرماه در استهکلم تور کنسرت‌های خود را برگزار می‌کند. در این کنسرت‌ها که به خوانندگی شهرام ناظری میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است ضمن اجرای آثار منتخب گروه "دستان" و شهرام ناظری، قطعات جدیدی از ساخته‌های سعید فرج پوری نیز اجرا می‌شود.

گروه "دستان" تصمیم دارد پس از برگزاری تور کنسرت‌های اروپایی خود، اجراهای زنده‌ای را نیز در تهران و شهرستان‌ها برگزار کند که طبق گفته دست اندرکاران برگزاری این برنامه‌ها، اطلاعات آن در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد.

گروه "دستان" از جمله گروه‌های موسیقی ایرانی است که از سال ۷۰ فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه موسیقایی هم اکنون با حضور هنرمندانی چون حمید متبسم، حسین بهروزی نیا، سعید فرج پوری، پژمان حدادی، بهنام سامانی تصمیم دارد دوره تازه‌ای از فعالیت‌های خود را آغاز کند. البته محمد علی کیانی نژاد، مرتضی اعیان، کیهان کلهر، بیژن کامکار، پشنگ کامکار، اردشیرکامکار از جمله هنرمندانی بودند که پیش از این در گروه "دستان" حضور داشتند.

حضور در فستیوال‌ها و کنسرت‌های متعدد جهانی از جمله فستیوال فاز مراکش، فیلارمونی کلن، فیلارمونی اورنج کانتی، تئاتر شهر پاریس و بسیاری از فستیوال‌های اروپایی و آمریکایی از جمله فعالیت‌های بین المللی این گروه موسیقایی است.

"لولیان" به خوانندگی شهرام ناظری، "ماه عروس" به خوانندگی صدیق تعریف، "ای جان جان بی من مرو" به خوانندگی همایون شجریان، "نغمه‌ای زیر خاکستر" به آهنگسازی حسین بهروزی نیا، "به نام گل سرخ" به خوانندگی سالار عقیلی، "خورشید آرزو" به خوانندگی همایون شجریان، "دریای بی پایان" به خوانندگی سالار عقیلی، "سه نوازی دستان" با هنرمندی حمید متبسم، حسین بهروزی نیا و پژمان حدادی، "سفر به دیگرسو" به خوانندگی شهرام ناظری، "ساز نو آواز نو" به خوانندگی شهرام ناظری، "بوی نوروز" به خوانندگی ایرج بسطامی از جمله آثاری است که توسط گروه "دستان" انجام گرفته است.

منبع: 
خبرگزاری مهر
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 مهر 1396 - 01:54

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.