محمد گلریز: موسیقی ارزشی مظلوم واقع شد
هنرمند موسیقی کشورمان گفت: موسیقی ارزشی در دولت یازدهم مظلوم واقع شد و موسیقی مبتذل در این فضا رشد کرد. محمد گلریز، در مورد عملکرد دولت یازدهم در حوزه فرهنگ اظهار کرد: حمایت‌های دولت یازدهم برخلاف وعده‌های گذشته پیرامون حمایت از این حوزه از موسیقی ارزشی و انقلابی زیر صفر است و حمایت دولت در این راستا برای جامعه هنر و فرهنگ قابل لمس نیست.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای ذی‌ربط به موسیقی ارزشی و انقلابی اهمیتی نمی‌دهند؛ بار‌ها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این ارتباط صحبت کردیم ولی از سوی مسئولان ذی‌ربط در این راستا شاهد تحول خاصی نبودیم.

این هنرمند موسیقی کشورمان با تأکید بر اینکه با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری و تذکرات مکرر ایشان مبنی بر حمایت از موسیقی انقلاب اضافه کرد: مقام معظم رهبری تأکید زیادی بر حمایت از هنر انقلاب به‌ویژه در حوزه موسیقی داشته‌اند؛ ولی در عمل به تأکیدات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری ترتیب اثر داده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه در بستر عدم حمایت از موسیقی‌های ارزشی و انقلابی، به موسیقی‌های مبتذل پرداخته شده و در این فضا رشد داشته است موسیقی‌هایی که معنا و مفهوم ارزشی ندارند و پیامی را به مخاطبان جوان ما منتقل نمی‌کنند.

گلریزاضافه کرد: هیچ کاری در این حوزه از سوی دولت انجام نشده است و این مظلومیت به ضرر فرهنگ داخل و بسترساز برای فرهنگ غرب در داخل کشور است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم نگاه ویژه‌ای به این مهم داشته باشد.

وی اظهار کرد: قشر عظیمی از مردم عاشق موسیقی ارزشی و انقلاب هستند؛ مسؤولان برخلاف صحبت‌های انجام‌شده کاری در این زمینه انجام نداده‌اند و باید در دولت دوازدهم فضا برای فعالیت هنرمندان ارزشی جهت اخلاق آثار انقلابی فراهم شود.
منبع: 
خبرگزاری آریا
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396 - 12:57

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.