با استقبال مخاطبین و طی دو سانس در برج میلاد برگزار شد
کنسرت رستاک با بازگشت سپهری و اجرای آهنگ مشهور آذری
موسیقی ما - گروه رستاک در تهران روی صحنه رفت. کنسرت گروه رستاک در حالی دوشنبه نهم مردادماه برگزار شد که در یک روز وسط هفته در دو سانس جمعیت سالن برج میلاد را پر کرده بودند و بعد از حدود شش ماه، سیامک سپهری هم به جمع دوستانش بازگشته بود. در این کنسرت همچنین شیوه نشستن این گروه تغییر کرده بود و کوبه‌ای‌ها از عقب صحنه به جلو منتقل شده بودند و در عوض سپهری در میانه گروه و پشت سر همه نشسته بود و در طرفش فرزاد و بهزاد مرادی، دو خواننده اصلی گروه نشسته بودند.
 
در این کنسرت همچنین رستاک برای اولین بار آهنگ مشهور و محبوب آذری «کوچه لر دن سو سپمیشم» را اجرا کردند. در این قطعه و قطعه دیگر آذری که حسن ختام برنامه گروه بود، «رضا اسداللهی» با دایره و ناقارا و پسرانش «مراد اسداللهی» با گارمون و «وحید اسداللهی» با ناقارا، گروه را همراهی کردند. به این ترتیب کنسرت رستاک با نی‌انبان‌نوازی حامد بلندهمت و اجرای قطعه جنوبی هله مالی آغاز و با قطعه سنین یادگارین آذری از شمال غرب ایران پایان یافت. رستاک همچنین قطعات بیو بریمش، سکینه، لیلا، بارون بارون، بوتورای، رعنا، کوچه لر، واسونک و سوزله را اجرا کردند.
 
سیامک سپهری (سرپرست گروه و نوازنده تار)، فرزاد مرادی (خواننده و نوازنده عود، سه تار، دیوان و قوپوز)، بهزاد مرادی (خواننده و نوازنده دهل، ضرب، عود و سازهای افکتیو)، اکبر اسماعیلی پور (تار، سه تار، عود و تار آذری)، یاور احمدی فر (دف، دایره، دهل، پیپه و سازهای افکتیو)، امید مصطفوی (تنبک، کوزه، زنبورک، حلب، کاسوره و سازهای افکتیو)، صبا جمالی (قانون)، سپهر سعادتی (کنترباس)، دینا دوستی (کمانچه و قیچک)، فرزاد خورشید سوار (دف، دایره، دهل و دُم دُم)، بیتا قاسمی (قیچک باس) و حامد بلندهمت (سرنا، نی جفتی، دوزله، نی انبان و بالابان) اعضای ارکستر گروه رستاک بودند و همچنین سوما نوروزی، المیرا قنبری و علی عیوض خانی هم به عنوان همخوان آنها را همراهی کردند.
 
رقص محلی خراسانی توسط «حامد بلندهمت» و رقص کردی توسط «بهزاد مرادی» و همچنی رقص های کردی و ترکی توسط سه هنرمند حرکات موزون از جذابیت‌های دیگر این برنامه بود.
 
«حمیدرضا نوربخش» خواننده صاحب‌نام و مدیرعامل خانه موسیقی و «محمدرضا هدایتی» خواننده و بازیگر از جمله میهمانان این کنسرت بودند. «فرزاد مرادی» در هنگام معرفی هدایتی عنوان کرد که به زودی همکاری‌هایی با این خواننده خوش‌صدا خواهند داشت.
 
گروه موسیقی رستاک پس از این اجرا عازم قزاقستان شد تا در روز ملی ایران در اکسپو جهانی 2017  قزاقستان، رپرتواری از موسیقی نواحی مختلف ایران را در روز 13 مرداد به روی صحنه ‌برد.
 
اکسپو یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی-اجتماعی است که هر 5 سال یکبار توسط کشور برنده میزبانی برگزار میشود. نمایشگاه جهانی 2017 از تاریخ 10 ژوئن تا 10 سپتامبر 2017 (20 خرداد تا 19 شهریور ماه) در شهر آستانه کشور قزاقستان با با شعار «انرژی آینده» برگزار می‌شود که بیش از 115 کشور و 22 سازمان بین المللی در آن مشارکت دارند.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 13 مرداد 1396 - 16:15

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.