Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
اجراى قطعه ى برگ براى اولين بار در تهران.
علی قمصری اتاق‌ها را روی صحنه می‌برد
موسیقی ما - «علی قمصری» آهنگساز جوان و نوازنده برجسته تار، 13 و 14 مردادماه در برج آزادی تهران با همراهی ارکستر «همنوازان حصار»، کنسرت «اتاق‌ها» را برگزار می‌کند. در این کنسرت او برای اولین بار  خواننده‌ی جوانی را معرفی می‌کند که پیش از این در ارکستر «موج نو» حضور داشته است. در این اثر هاله سیفی‌زاده و بهرخ شورورزی که پیش از این نیز سابقه‌ی همکاری با قمصری را داشته‌اند، همخوانی خواهند کرد.
 
«علی قمصری» درباره‌ی این کنسرت به «موسیقی ما» گفت: «در راستای تشویق دوستان موج نو برای پیشرفت و همچنین حمایت از پیشرفتشان، در برنامه‌هایمان به تدریج از نوازندگان و خوانندگان آن ارکستر استفاده خواهیم کرد و در کنسرت مرداد ماه نیز خواننده‌ای جوان از آن ارکستر ما را همراهی خواهد کرد. در این برنامه قطعاتی جدید اجرا می‌شود و علاوه بر آن بخشی از کنسرتی که در شورای اروپا روی صحنه رفت به همراه قطعه‌ی «برگ» و قطعه‌ی «پایکوبی» در قفس نیز اجرا خواهد شد.»
 
او این بار نیز برنامه‌ای ویژه برای کنسرت‌‌هایش در نظر گرفته است: «در این کنسرت ما برخلاف کنسرت‌های دیگر که همه‌ی اعضای گروهمان روی صحنه و در حال نواختن هستند، اتاق‌هایی در صحنه تعبیه می‌کنیم که نوعی مرزبندی  نسبت به سازبندی‌های مختلف در آن لحاظ شده است و من به عنوان یک پل ارتباطی با نوازندگانی که در اتاق‌ها هستند، خواهم نواخت؛ در پایان کنسرت مرزها از بین می‌رود و تمام نوازندگان و همچنین خوانندگان روی صحنه دیده می‌شوند.»‌
 
او همچنین درباره‌ی اجرا در برج آزادی می‌گوید: «من تاکنون تجربه کنسرت در برج آزادی را نداشتم؛ اما فکر می‌کنم با توجه به کار بصری‌ای که در این کنسرت وجود دارد و همچنین طراحی صحنه‌ی ویژه‌ای که ما داریم، شکل سن این کنسرت بتواند به ما کمک کند. کنسرت «اتاق‌ها» دارای اتفاقاتی حرکتی است و خوشبختانه مخاطب در این سالن به کل صحنه اشراف دارد.»‌
 
قمصری می‌گوید که آلبوم این اثر هم‌اکنون در مراحل پایانی ضبط است.  در این کنسرت میثم مروستی ویولون، ماکان خویی‌نژاد ویولون‌سل، امیرفرهنگ اسکندری عود و کامران منتظری و زکریا یوسفی سازهای کوبه‌ای خواهند نواخت.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 تیر 1396 - 08:06

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.