به سرپرستی حیدر کاکی
نوای تنبور در ارسباران می پیچد
موسیقی ما- كنسرت تنبور نوازان واله  به سرپرستي «حيدركاكي» در دوبخش در فرهنگسراي ارسباران برگزار می‌شود. بخش اولِ این کنسرت، دو نوازي تنبور و تمبك توسط حيدركاكي به همراه فرزندش همايون كاكي است و بخش دوم به اجراي گروه تنبورنوازان  واله اختصاص دارد. خواننده وسرپرست گروه «حيدر كاكى» است و «مریم شهبازی» به عنوان همخوان در کنار او حضور دارد.

 قطعاتي كه برای بخش دونوازي در نظر گرفته شده است، در فضاي مقام‌هاي ساروخاني و خانه ميري و سحري و با اشاره‌هايي به قطار و در نهايت قطعاتي درمقام شاخوشيني و اشتراكات آن با چهارگاه خواهد بود. اين بخش بر اساس بداهه‌پردازي در ته رزهاي كهن تنبور و با بهره‌گيري از روند ملوديك و ريتميك اين موسيقي اجرا مي‌شود. بخش دوم كه گروه نوازي تنبور نوازان واله است؛  آثاري از استاد علي اكبر مرادي با نام (مهجوري - فراق - وداع) و مقام بايه بايه و آهنگ قديمي باده نوشان با تنظيم حيدر كاكي و مقام‌هاي گل و خاك جلوشاهي سحري و سوار سوار اجرا خواهد شد.

مريم صمدى، عباس منصورى، على اصغر منصورى نيا، زهره كرمى، فاطمه كارآمد، صادق ميرزايى، پروا كارخانه، هنگامه امامى پرى، فاطمه غلامى نوازندگان تنبوروهمخوانهای این کنسرت هستند. هادى نجفى (نوازنده تارباس)، كيوان شاه طاهرى(نوازنده دف)، همايون كاكى(نوازنده كمانچه و تنبك) در این اجرا تنبورنوازان را همراهی می کنند
.
تمامي درآمد اين كنسرت صرف كمك به ساخت فرهنگسراي تنبور استاد علي اكبر مرادي خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 - 14:11

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.