با هنرمندی کیهان کلهر
پردگیان باغ سکوت بار دیگر در ایران روی صحنه می‌رود
موسیقی ما- «کیهان کلهر» - نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه و آهنگساز- در حالی که برنامه‌هایی بسیار گسترده با هنرمندان و گروه‌های بین‌المللی از جمله بروکلین رایدر و اردال ارزنجان در خارج از کشور دارد و خود را برای اجراهای همراه با «علیرضا قربانی» در امریکا و کانادا آماده می‌کند، بار دیگر اواخر فروردین ماه و اردیبهشت ماه در ایران «پردگیان باغ سکوت» را روی صحنه می‌‌برد.

او 30 فروردين رشت به اجرای برنامه‌ می‌پردازد. اول ارديبهشت ماه در كاشان، سوم ارديبهشت درشيراز، پنجم ارديبهشت دراصفهان و ششم اردیبهشت در یزد روی صحنه خواهد برد. کیهان کلهر «پردگیان باغ سکوت» را در همراهی با نوید افقه (تنبک)، هادی آذرپیرا (تار)، و علی بهرامی فرد (سنتور) روی صحنه خواهد برد. این کنسرت‌ها، آخرین اجراهای این کنسرت در ایران خواهد بود که بلیت‌فروشی‌اش به زودی آغاز می‌شود.

پیش از این کنسرت‌های متعددی از «پردگیان باغ سکوت» در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها روی صحنه رفته بود.  این تور در ادامه تور دور ایران است که کلهر از اردیبهشت‌ماه سال گذشته آغاز کرده است. این هنرمند همچنین با هدف ترویج موسیقی سنتی و اصیل ایرانی و حمایت از علاقه‌مندان به موسیقی در مناطق محروم ایران، در بسیاری از شهرها، کنسرت‌های رایگان برگزار کرد.

او پیش از این درباره‌ی این برنامه گفته بود: ««پردگیان باغ سکوت» تا کنون در ۵۶ شهر ایران اجرا شده است و من باید از مردم هنردوست ایران، به استقبال گرم ایرانیان از هنر فاخر ایرانی تقدیر کنم.  حضور بین مردم ایران مایه مسرت است.»

«کیهان کلهر» - آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه- 11 می سال جاری ،21 اردیبهشت، همراه با گروه موسیقی بروکلین رایدر در سنتا باربارای کالیفرنیا به اجای برنامه خواهد پرداخت، او پیش از این تاریخ نیز در یازدهم فروردین با گروه جاده ابریشم به سرپرستی یویوما در سالن Emirates Palace  Auditorium در شهر ابوظبی کشور امارات عربی به صحنه رفت. اما این آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه برنامه‌های متعددی نیز با «علیرضا قربانی» -خواننده‌ی نامدار ایرانی- نیز در امریکا و کانادا روی صحنه خواهد برد.

کنسرت‌های کلهر و قربانی، ششم می -16 اردیبهشت- در دالاسِ تگزاس آغاز می‌شود و بعد از آن هفدهم همین ماه در بوستون روی صحنه خواهد رفت. 23 اردیبهشت ماه نیز این دو موزیسین در نیویورک روی صحنه خواهند رفت. بعد از آن کنسرت‌هایشان در کانادا آغاز می‌شود و 28 اردیبهشت ماه در ونکوور به روی صحنه خواهند رفت. این دو موسیقی‌دان، قرار است در این برنامه‌ها با یکدیگر «ساز و آواز» اجرا کنند. ساز و آواز اجرای اشعار کهن توسط خواننده و همراهی آن با ساز و موسیقی است.

در این میان او برنامه‌ای نیز با همراهی «اردال ارزنجان» در ترکیه دارد و 29 اردیبهشت ماه در این کشور به اجرای برنامه می‌‌پردازد.
منبع: 
سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 فروردین 1396 - 13:33

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.