درخواست همسر «جان لنون» برای کنترل سلاح در آمریکا
یوکو اونو: آمریکا به یک منطقه جنگی تبدیل شده است
موسیقی ما - یوکو اونو همسر «جان لنون» -خواننده پرآوازه‌ی انگلیسی- در سالگرد کشته شدن این خواننده، پیامی منتشر کرد و در آن، خواستار کنترل سلاح در آمریکا شده است.
 
جان لنون در روز ۸ دسامبر ۱۹۸۰ به دست یکی از طرفداران‌اش به نام «مارک دیوید چپمن» بیرون از خانه‌اش به وسیله اسلحه به قتل رسید.
 
همسر جان لنون به همراه تصویر عینک خونین او پیام تأثیرگذاری را با مضمون کنترل شدیدتر فروش و استفاده عمومی از سلاح در آمریکا به اشتراک گذاشت.
 
یوکو اونو نوشت: «دوستان عزیز، هر روز ۹۱ آمریکایی با اسلحه کشته می‌شوند. ما داریم این کشور زیبا را به یک منطقه جنگی تبدیل می‌کنیم. بیایید با همدیگر آمریکا را به سرزمین سبز صلح برگردانیم. مرگ کسی که دوستش داریم، تجربه‌ای پوچ است. با گذشت ۳۶ سال، من و پسرم «شان» هنوز هم دل‌مان برای «جان» تنگ می‌شود.»
 
جان لنون گیتاریست، خواننده و رهبر گروه پرآوازه و محبوب بریتانیایی «بیتلز»، کسی که زندگی‌اش را بیش از ساز و آواز، وقف صلح و آرامش مردمان زمین کرد و در همه حال، قهرمانی برای طبقه‌ی متوسط و مستضعف باقی ماند.
 
گفتن از صلح در هنگامه‌ی جنگ‌های خونین، مشخصه‌ی دیگر «لنون» بود. او که از سال ۱۹۷۱ به آمریکا مهاجرت کرده بود، با ترانه‌هایش به جنگ ویتنام اعتراض می‌کرد. «لنون» از مردم خواست تا فارغ از تمام مکتب‌های فکری، تنها به صلح بیندیشند. این از صلح گفتن او، البته تنها به ساز و ترانه محدود نماند. او سخنرانی و تبلیغ علیه جنگ ویتنام را تا جایی ادامه داد که دولت «ریچارد نیکسون» مجبور به تبعیدش شد. همین قضیه باعث شد که آهنگ‌هایش بیشتر از قبل به عنوان سرودهای ضدجنگ مطرح شوند.
 
جان لنون زمانی کشته شد که فقط ۴۰ سال داشت و درست سه هفته از انتشار آلبوم آخرش می‌گذشت.
منبع: 
راه نوا
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1395 - 14:08

دیدگاه‌ها

یکشنبه 10 دی 1396 - 14:38

امیواریم هیچ جای دنیا افراد بیگناه کشته نشن.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.