از باخ تا رودریگو
مسترکلاس گیتار «کیوان میرهادی» برگزار شد
موسیقی ما - «کیوان میرهادی» - آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی گیتار- روز گذشته مسترکلاس گیتار را در آکادمی موسیقی کوشا برگزار و آثار یوهان سباستین باخ و خوآکین رودریگو را تحلیل کرد. او در اولین بخش این مستر کلاس موومان اول از کنسرتوی آرانخوئز ساخته‌ی خواکین رودریگو و مجموعه‌ی «پرلود، فوگ و آلگرو» که در مجموعه آثار باخ با BWV 998 مشخص شده است اجرا و تحلیل کرد و در ادامه توصیه‌هایی درباره تکنیک، موسیقی پلی‌متریک در گیتار کلاسیک و استرس اجرا ارائه داد.
 
بخش دوم به اجرای نوازندگان داوطلب اختصاص داشت و آنان قطعات خود را متناسب با بخش اول این مسترکلاس به اجرا درآوردند.
 
کیوان میرهادی از مدرسان و نوازندگان با سابقه گیتار کلاسیک در مقام آهنگساز، رهبر ارکستر، مولف و مترجم نیز دارای تجربه‌های ارزشمندی است. میرهادی به مدت ۱۰ سال مدیر هنری و داور مسابقه گیتار کلاسیک تهران بوده و اجراهای متعددی را در مقام نوازنده و رهبر ارکستر در کارنامه دارد. کنسرتو تنبور «کهنه هَواران» با ضبط ارکستر کامه راتا و رهبری او در مادرید انتشار یافته است.  از دیگر آلبوم های او می توان به یک آلبوم تکنوازی گیتار کلاسیک به نام «دوران گذر» و دیگری کوارتت های زهی شماره ۲-۳ و ۵ “فیلیپ گلس” تنظیم برای چهار گیتار (سه گیتار کلاسیک و یک باس آکوستیک) و سر آخر، کنسرتو «کلود بولینگ» برای گیتار کلاسیک و جَز تریو و «کنسرتو آراتخوئز» اشاره نمود.
 
پروژه مسترکلاسهای ماهانه‌ی گیتار کلاسیک با میزبانی آکادمی موسیقی کوشا قصد دارد تا با تمرکز بر جنبه‌های مهم از کار نوازندگی و مباحث موسیقایی همراه نوازندگان باشد. در این راستا با دعوت از مدرسان محترم و برنامه‌ریزی دقیق بر اساس نیازها و اولویتهای گیتار ایران مسترکلاسهایی به صورت ماهانه برگزار خواهید شد. هر ماه یکی از مدرسان گیتار به ارائه‌ی مباحث نظری و عملی خواهد پرداخت.
 
یکی از تفاوت‌های این طرح با مسترکلاسهای مشابه در کشورمان تخصیص زمان کافی به توضیح‌های نظری و عملی مدرس است که مستقل از نوازندگی هنرجویان است. مدیریت اجرایی این پروژه بر عهده بابک ولی‌پور است.
 
علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با آکادمی موسیقی کوشا به شماره‌های ۷۷۶۲۰۷۷۴ - ۷۷۶۲۰۷۵۳ و ۰۹۳۷۱۲۶۴۲۲۰ تماس حاصل نمایند.
تاریخ انتشار : شنبه 1 آبان 1395 - 18:13

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.