با حضور جمعی از اهالی هنر
مراسم یادبود هفتمین روز درگذشت «حبیب محبیان» برگزار شد
موسیقی ما - مراسم یادبود هفتمین روز درگذشت «حبیب محبیان» صبح امروز در مسجد جامع شهرک غرب با حضور جمعی از هنرمندان و دوستداران وی برگزار شد. در این مراسم حمیدرضا نوربخش مدیرعامل و جمع دیگری از اعضای خانه موسیقی حضور داشتند. همچنین از چهره‌های شاخص حاضر در این برنامه نیز می‌توان به ایرج مهدیان، پوری بنایی، مهدی یراحی، سعید شهروز، امیر و امید تاجیک، یاحا کاشانی، مجید خراطها، محمد چناری، ناصر و مصطفی پاشایی، محمدرضا خانزاده، مجید عبدی، کیارش حسن‌زاده، آرش آشتیانی، سعید سام (خواننده) و... اشاره کرد. همچنین «محمد» پسر حبیب نیز که روز جمعه وارد ایران شده بود به همراه برادر بزرگترش (احمدرضا) و بستگان نزدیکتر از مهمانان استقبال کرد...
 
 • * محمد و احمدرضا بیرون سالن
دو فرزند مرحوم «حبیب» در ورودی سالن برنامه ایستاده بودند تا ضمن استقبال از کسانی که وارد سالن می شدند، در برخی اوقات با سخنانی از حاضرین در محل برگزاری برنامه که اجازه ورود به سالن را نداشتند، عذرخواهی کنند. مسئولین برگزاری برنامه که از دیروز داشتن کارت ورود را شرط اجازه حضور در سالن دانسته بودند، از ابتدای برنامه از ورود مردم عادی به سالن ممانعت به عمل آوردند و تنها چهره ها و افرادی که کارت دعوت در اختیارشان بود، توانستند وارد سالن بنامه شوند وهمین باعث شد دوستداران حبیب در بیرون محوطه ورودی سالن، تجمع کنند و با همخوانی آثار این خواننده، نسبت به او ادای احترام کنند.
 
 • حضور مدیر عامل و برخی از اعاضای خانه موسیقی
حمیدرضا نوربخش دقایقی پیش از آغاز مراسم وارد مسجد جامع شد و در حالی که پیش بینی می‌شد در این برنامه مدیران دفتر موسیقی و معاونت هنری حضور داشته باشند، هیچ کدام از چهره‌های مدیریتی حوزه فرهنگ و هنر در محل برگزاری برنامه حاضر نشدند. حمید رضا نوربخش در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار سایت «موسیقی ما» درباره عدم حضور چهره های موسیقی در این مراسم و غیبت مدیران حوزه فرهنگی کشور توضیح داد: «راستش ما یک مقداری از این ازدحامی که بیرون است نگران شدیم. برای اینکه نمی‌دانم به چه ملاحظاتی در را بستند و مطمئن هستم که یک عده زیادی از هنرمندان و چهره های فرهنگی و هنری آمده باشند و با این ازدحام مواجه شده باشند و نتوانسته باشند ورود پیدا کنند و برگشته اند؛ من بیشتر از این بابت از مردم عذرخواهی می کنم و از همه علاقمندانی که در ماه رمضان و با زبان روزه با دلبستگی و انگیزه خاصی آمدند و برای سپاسگذاری از یک هنرمند حاضر شدند و متاسفانه بیرون زیر این آفتاب داغ ماندند و واقعا باعث شرمندگی است.»

نوربخش در ادامه افزود: «ارشاد هم مثل ما پیگیر این مراسم بودند و این مراسم ختم هم در چند روز گذشته با پیگیری‌های خانه موسیقی و معاونت هنری وزارت ارشاد و فرمانداری تهران شکل گرفته است.»

نوربخش با گلایه از عدم حضور چهره‌های موسیقی گفت: «به هرحال انتظار ما هم بیشتر بود. من هم به عنوان شخص خودم و یک هنرمند و خواننده و هم به عنوان مدیرعامل خانه موسیقی عرض می کنم، ما هم انتظار داشتیم و انتظار داریم که در اینگونه موارد بیشتر حضور داشته باشند و پرشورتر و باانگیزه تر حضور پیدا کنند. به هرحال آنچه به نظر من مهم هست قدرشناسی مردم می‌باشد؛ هنرمند با مردم زندگی می کند و در دل مردم بوده و حضور مردمی که هم در اینجا و هم در تشییع ملاحظه کردیم نشان دهنده جایگاه هنرمند است و از همه چیز مهمتر بوده و نشان می دهد هنرمند با مردم بوده و در دل مردم زنده است و هنرمند هیچوقت نمی میرد، به خصوص هنرمندی که صادق باشد و در طول زندگی اش با صداقت زندگی کرده باشد و در مسیر هنری اش حرکت کرده باشد. به هرحال مردم هم این را درک می کنند و چنین هنرمندی هیچوقت نخواهد مرد.»

نوربخش افزود: «قطعا مراسمی برای بزرگداشت ایشان در خانه موسیقی خواهیم داشت و به زودی هم اعلام خواهیم کرد. به هرحال وظیفه ما آن است که از هنرمندان خدمتگذار که در طول زندگی و فعالیت های هنریشان در مسیر هنری و فرهنگی حرکت کردند از آنها تقدیر کنیم و قطعا آقای حبیب محبیان از این هنرمندان است و قطعا مراسم خواهیم داشت.» حمید رضا عاطفی دیگر عضو خانه موسیقی بود که در این مراسم حاضر بود.
 
 • * مهدی یراحی: خوشا به حالِ كلاغانِ قيل و قال‌پرست!
مهدی یراحی که جزو معدود چهره های سرشناس موسیقی که علیرغم شلوغی و ترافیک شدید خود را به سالن محل برگزاری برنامه رساند، درباره حبیب در گفتگو با خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفت: «گرچه انتظار ميرفت "فارغ از مخاطب موسيقى و صداى مرحوم حبيب بودن يا نبودن" عزيزان همكار در مراسم ختمِ هفتمين شب هجرت غريبانه اش حضور با شكوه ترى ميداشتند، اما خوشحالم از حضورِ پر مهر و باشكوهِ مردمى كه در اين هواى گرم و شاید با زبان روزه، حداقل امروز از تنهايى مرد تنها كاستند!»

یراحی افزود: « به شخصه بخشى از حافظه شنيدارى خود را به مرحوم حبيب محبيان مديونم و حضورم در مراسم امروز كوچكترين اداى دِينم به صدايى بود كه با مدد جستن از قريحه فوق العاده اش در آهنگسازى و انتخاب و پرداختن به اشعارِ پر بار و پر مغز و پرمحتوا از شاعران بزرگ كلاسيك و معاصر، تاثير خود را بر نسلى كه منبعِ الهام بخشى جز حبيب و همنسلانش براى رشد نداشت گذاشته است. مرد تنهاى شب، سلاممان را به فرهاد و فريدون برسان.»
 
 • * مجید خراطها: حبیب مرد تنهای موسیقی بود
حضور مجید خراطها در این مراسم از دیگر بخش‌های برنامه بود. این خواننده نیز در گفتگو با خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفت: « حبیب مرد تنهای موسیقی بود و به شخصه ارادت خاصی نسبت به ایشان داشتم. افسوس که حبیب زوداز بین ما رفت.» او درباره غیبت چهره های موسیقی نیز گفت: «واقعا نمیدانم و برایم ناراحت کننده است که حبیب در بین همکارانش هم غریب ماند.»
 
 • * همخوانی آثار حبیب
تجمع مردمی که در بیرون سالن حضور داشتند، باعث ترافیک شدیدی در محوطه محل برگزاری برنامه شده بودند و با همخوانی آثار محبوب این خواننده، سعی در ابراز همدردی با بازماندگان مرحوم حبیب داشتند. اجازه ورود به سالن تا انتهای برنامه به جمعیتی که کارت ورود به سالن نداشتند، داده نشد.
 
 • * خانواده پاشایی هم آمدند
پدر و برادر مرحوم «مرتضی پاشایی» در محل برگزاری برنامه حاضر شدند و ضمن تسلیت به خانواده حبیب، از این خواننده به عنوان چهره ای مردمی یاد کردند.
 
 • * حضور پرشمار اهالی رسانه
تعداد زیادی از اهالی رسانه و عکاسان خبری و نمایندگان رسانه‌های جمعی و شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما برای پوشش این برنامه در محل برگزاری مراسم حضور داشتند و اخبار و گزارش های این برنامه به صورت لحظه به لحظه مخابره می‌شد. خانواده حبیب هیچ درخواست گفتگویی را قبول نکردند و حاضر به گفتگو با هیچ رسانه‌ای نشدند.
 
 • * محمد، محمد...
در انتهای برنامه جمعیت حاضر در مقابل سالن، با فریادهای «محمد، محمد...» خواستار حضور پسر حبیب در بین جمعیت بودند و این شعار به مرور به «محمد تسلیت...» تبدیل شد.

 

 •  حمیدرضا نوربخش: حبیب هنرمند نجیب و فرهیخته‌ای بود و رفتن او برای جامعه موسیقی ضایعه بزرگی بود

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در این مراسم طی سخنرانی گفت: «حبیب هنرمند نجیب و فرهیخته‌ای بود و از هنرمندانی بود که در طول زندگی هنری‌اش به ابتذال کشیده نشد، او مسیر مشخص خود را پیدا کرده بود و آرام و بی‌حاشیه در طول این مسیر حرکت می‌کرد و همیشه مفاهیم خاصی در هنرش متجلی بود.»

وی افزود: حبیب در حوزه موسیقی پاپ مشغول فعالیت بود اما موسیقی پاپی که از مبنا و یک تفکر برخوردار بود.

مدیرعامل خانه موسیقی در ادامه به بازگشت حبیب به ایران گفت: «حبیب در طول دوران فعالیتش هنرمند بسیار کم حاشیه‌ای بود و چند سال پیش با وعده‌هایی که در دولت قبل داده شد به ایران بازگشت اما متاسفانه این وعده‌ها عملی نشدند، او هنرمند مظلومی بود و ما از اتفاقی که برای او افتاد متأسفیم حبیب در طول دولت جدید درخواستی برای مجوز ارائه نداد. در هر حال رفتن او برای جامعه موسیقی ضایعه بزرگی بود، ما هم هنگامیکه ایشان فوت کردند مدام پیگیر این بودیم که ایشان را در تهران تشییع کنیم اما متاسفانه این امر محقق نشد و او در محل سکونتش دفن شد البته مردم در همان جا هم با حضور پررنگشان مراسمی باشکوه را برگزار کردند و نشان دادند که همیشه حامی هنرمندانشان هستند.»

این مراسم با نظم خوبی برگزار و به پایان رسید.
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 خرداد 1395 - 12:19

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

رضا
84.241.37.122
یکشنبه 30 خرداد 1395 - 14:18

لابد با اومدن به مراسم حبیب چیزی گیر هنرمندان عزیزمون نمی‌اومده...

یکشنبه 30 خرداد 1395 - 14:52

چهره های هنری در حال پست گذاشتن در اینستاگرام هستند....

حسین
158.58.38.183
یکشنبه 30 خرداد 1395 - 15:43

دمش گرم مهدی یراحی

bushehry
95.130.59.18
یکشنبه 30 خرداد 1395 - 18:13

ای ول به سلطان احساس مجید خراطهای گل و همراهانش دمشون گرم

مجتبی صدیقی
2.178.157.92
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 00:42

واقعا درود بر امیر تاجیک و مهدی یراحی که لیاقت خودشون رو نشون دادن

علی مفیدی
91.99.141.138
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 02:02

سعید شهروز همچنان بامعرفت و با درکه
واقعا کجان اون عزیزانی که از تریبون تشییع جنازه مرتضی پاشایی به آب و نون رسیدن؟
غریبانه از دنیا رفتن هم نعمتیه

ققنوس
78.38.193.243
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 08:39

آفرین به مهدی یراحی عزیز

حقیقت
151.241.67.75
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 09:09

واقعا آفرین به مهدی یراحی عزیز و خانواده پاشایی و سعید شهروز و امیر تاجیک بزرگوار . . .
و واقعا متاسفیم که هنرمندان و خوانندگانی که همیشه به قول دوستان آماده لایک گذاشتن تو صفحه هات شخصیشان هستن ، خوب سنگ تمام گذاشتن برای این هنرمند ماندگار
از هر دستی بدی همون دست میگیری
یه روز هم به سر خود اینها میاد ، شک نکنید
حتی اون عده از هنرمندانی که در مراسم مراسم جشن موسیقی ما از دستان حبیب جایزه گرفتن هم نیامدن
حتی مدیران و مدعیان موسیقی هم نیامدن
ایشان در مراسم بازیگر علی طباطبایی هم شرکت کرد ، اما از خانواده ایشان هم نیامدن
متاسفیم که هنرمندان ما انقدر کوتاه بین و خود بین و بی وفا هستند که الان به خودم میگم هر بلایی سرشون بیاد دیگه حقشونه
متاسفم برای اونهایی که دایم حرف از هنرمند میزنن و حق و حقوق هنرمندان رو پیش میکشن اما دریغ از یک ساعت حضور در مراسم هنرمندی که سالیان سال زحمت کشید
متاسفیم فقط همین
خدا رحمت کنه حبیب رو
تا بوده چنین بوده
نوبتی هم باشه نوبت همون هایی هست که نیامدن
صبر کنید شب درازه . . .

سوگل .
31.57.213.186
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 09:14

حالا که دیگه بهانه دوری راه و چیزی هم نبود پس کجا بودن هنرمندا
اونایی که رفتن دمشون گرم

حمید
5.74.161.199
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 10:02

روحش شاد.باز دم این شمالی ها گرم که اینقدر سنگ تموم گداشتند این به اصطلاح هنرمندان ترسیدن اگه بیان یه وقت از چاپیدن هاشون چیزی کم شه.عمر کوتاهه بالاخره نوبت خودشون هم میشه.دست اونایی که اومدن درد نکنه.تسلیت به خانواده ی حبیب عزیز به همسر صبورش به احمدرضا ی عزیز و محمدرضا و برادر محترمش که در میون هواداران اون مرحوم کلی سر پا ایستاد و از اونها دلجویی کرد و همچنین به ما همیشه هوادارانش.

سعید خزایی
2.191.218.231
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 11:00

ایول به مجید خراطهای عزیز

بهار
94.183.4.148
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 12:39

با تشکر از سایت موسیقی ما در انعکاس اخبار مربوطه .صداهایی که مردم از آنها خاطره دارند هرگز فراموش نمیشوند

حقیقت
151.241.67.75
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 13:15

شرف داشته باشید پیغام من رو هم میزارید . . .

جواد. ش
95.156.219.98
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 23:41

آفرین به احمد ایراندوست عزیز که به نکته ریزی در میان حرف هاشون اشاره کردن و این هم که یک سری اصلا بویی از هنر و خوانندگی نبردن و میشن عزیز دل و ناو بهشون میدن مث اقای ایکس!!
و ایول ب با معرفت هایه چون مجیم خراطها، مهدس یراحی، امید جهان و...

سه شنبه 1 تیر 1395 - 14:15

یه انتقاد ، چرا قسمت مهدی یراحی نوشتین محدود خواننده ی سرشناس که شرکت کرد و اسمی از خراطها برده نشد با این عنوان ؟
واقعا اگه یه کم مقایسه کنید متوجه میشید مجید خراطها از کل اونایی که اسمشون نوشته شده معروف تر و شناخته شده تره

سه شنبه 1 تیر 1395 - 17:00

درود بر بزرگمردان هنر ایران زمین...
دست تک تک هنرمندان عزیزی که در این مراسم شرکت کردن رو می بوسم....
از امروز نام این عزیزان بیشتر از قبل در ذهن ما خواهد ماند....
بی نهایت سپاسگذارم از حضور گرمتون...درود بر شرفتون...
الحق و الانصاف نام هنرمند برازنده ی وجود نازنین شماست...
و خیلی خیلی خیلی
ممنونم از برو بچه های باصفا و بامرام سایت "موسیقی ما "
به خاطر تک تک لحظه هایی که با خانواده و دوست داران حبیب همراه بودید و ما مخاطبان رو شرمنده ی خودتون کردید....

زهره
80.253.138.67
سه شنبه 8 تیر 1395 - 14:15

آفرین به آقایان امیر وامید تاجیک ،مهدی یراحی ،مجید خراطها عزیزانی که واقعا اهل هنر وبااحساس هستند ارزوی سلامتی برای خود وخانواده محترم شان دارم

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.