اولین جایزه‌ی بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود
از صلح تا آزادی بیان
موسیقی ما - اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی به پاس تلاش هنرمندان عرصه ی شعر و موسیقی انقلاب اسلامی، و جهت انگیزه بخشی به جوانان برگزار می‌شود. انتخاب برترین آثار حوزه ترانه و موسیقی انقلاب اسلامی در دو سال 93 و 94  توسط مخاطبان و متخصصان در این جشنواره صورت می پذیرد تا بر این اساس از یک سو، معیارها و ملاک‌های حرفه‌ای در تولید آثار با کیفیت از آثار ضعیف تبیین شود و از سوی دیگر نوابغ و استعدادهای ترانه و موسیقی عرصه‌ای برای رقابت میان آثارشان را بیابند و عیار کارهایشان را در مسابقه‌ای حقیقی بسنجند.

این جشنواره به استثناء بخش آهنگسازی (که می بایست برای همین فراخوان آثاری تولید شوند) به بررسی آثاری می‌پردازد که در سال های 93 و 94 تولید شده باشند و بر این اساس هر یک از هنرمندان می توانند از یک تا  3 اثر تولید شده را جهت شرکت در مسابقه در بخش های تخصصی ارسال کنند.

در بخش‌های مسابقه، آثاری چون ترانه،خوانندگی، تنظیم، آهنگسازی، سرود، ویدیو موزیک و برترین قطعه‌ی سال موسیقی انقلاب مورد داوری قرار می‌گیرد.

سرفصل‌ای موضوعی جشنواره نیز شامل ایران و فرهنگ ایرانی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی- اسلامی، مادر، پدر، ترویج فرهنگ وفاداری در آثار عاشقانه، وحدت میان اقوام، اهل بیت (علیهم السلام)، اقتصاد مقاومتی، انتظار، استقامت و پایداری (مدافعان حرم)، امیدآفرینی، انتظار، مفاهیم قرآن کریم، خدا، صلح، آزادی بیان، جنگ‌جوترین دولت‌های جهان، نژادپرستی، خانواده در اسلام -  خانواده در غرب، عاشقانه‌های پاک است.

به برگزیدگانِ قطعه‌ی برتر موسیقی انقلاب اسلامی در سال‌های 93 و 94،   10 سکه بهار آزادی، دیپلم افتخار جشنواره و تندیس زرین جشنواره اعطا خواهد شد و علاوه بر آن از تولید قطعه ی بعدی توسط گروه تولید کننده ی این قطعه حمایت خواهد شد.
بخش ترانه، خوانندگی (استیج و اجرای موسیقی)، تنظیم، آهنگسازی، سرود، ویدیو موزیک و .... از جمله بخش‌هایی است که در این دوره مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مهلت ارسال آثار تا پانزدهم مرداد است و بعد از آن داوری این آثار انجام خواهد شد . اختتامیه‌ی جشنواره نیز شانزدهم شهریور ماه در تالار ایوان شمس است.
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 خرداد 1395 - 11:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.