در دومین روز از جشنواره موسیقی فجر
گروه «مهرنوا» به سرپرستی «نازلی بخشایش» و با همراهی پری زنگنه روی صحنه رفت
موسیقی ما - در دومین روز از اجراهای جشنواره، «پری زنگنه» همراه با گروه موسیقی «مهرنوا» به سرپرستی «نازلی بخشایش» به اجرای برنامه پرداخت و قطعاتی از موسیقی کلاسیک را به همراه تعدادی از قطعات فولک ایرانی اجرا کرد. او را در این برنامه، تعدادی از اعضای گروه کر نابینایان عصای سفید و همچنین تعدادی از اعضای گروه کر پارس همراهی می‌کردند.

در ابتدای این برنامه، «بخشایش» از خوانندهٔ گروهش گفت. از «‍پری زنگنه» که هم مخاطبان موسیقی فولکلور او را می‌شناسند و هم دوست‌داران موسیقی کلاسیک غربی. «پری زنگنه» را دو نفر از دختران خردسال «نیکا افکاری» و «نیکی زمانی» روی سن آوردند تا با همراهی ویولون‌سل، فلوت و پیانو به اجرای برنامه بپردازند. زنگنه در بخش اول به اجرای قطعات کلاسیک پرداخت؛ قطعاتی چون  (Ave Maria (Bach، Gounod، ‌ Serenade (Schubert)، Seligkeil، ‌Sakura (Japonese Folk Song)، ‌Que Sera Sera (Jay Livingston) a و در کنار آن آهنگ فولک «فدای پیرهن آبیت بگردم...» را در این بخش به اجرا درآورد. بعد از اجرای این قطعات بود که «نازلی بخشایش» برای مخاطبانِ بانوی این کنسرت از این گفت که اگر می‌شد صدا‌ها را دید، چه رنگی داشتند. او می‌گوید ترانه‌های شمالی برای او سبز رنگ هستند. ترانه‌های جنوب مثل مخمل سجادهٔ مادربزرگ و ترانه‌های محلی دیباى هفت رنگ کهن‌دیار‌ها را دارند. او از «سایه صدیفی» که گروه کر پارس را سرپرستى کرد و همچنین «حمید اردوخوانی» که همخوانان گروه کر نابینایان عصای سفید را سرپرستی و تنظیم قطعه‌ها را بر عهده داشت؛ تشکر کرد.

در ادامهٔ این برنامه، گروه کر نابینایان به همراهی کودکان عصای سفید و با همراهی سازهای ایرانی چون تار و تنبک و کمانچه به اجرای برنامه پرداختند و البته «نازنین پدرثانی» تکنوازی تنبک کرد. کودکان حاضر در این مراسم، زنگنه و نوازندگان گروه او را همراهی کردند و در این میان «سولو» خواندند. از جمله قطعاتی که در این بخش اجرا شد، می‌توان به قطعاتی چون باغ ما پرچین داره با آهنگسازی «ثمین باغچه‌بان»، گلنسا جونم، شکار آهو، تو بیو، ‌ سه گدار، دای بلال، جای آهو، درنه‌جان، اشاره کرد.

در این اجرا علاوه بر پری زنگنه و نازلی بخشایش، هنرمندانی چون زهرا صادقى (ویولونسل)، نیلوفر ابراهیمی‌ (فلوت)، ‌هیلا فیض‌پور (تار)، ‌نازنین غنى‌زاده (کمانچه) و نازنین پدرثانى (تنبک و دف) حضور داشتند.
همچنین هنرمندانى چون زهرا برزویى، منیره عابدینى، سمیه کردستانى، فریده اشوری، حنانه لطف اللهى، فاطیما آشورى که از اعضاى گروه کر نابینایان عصاى سفید بودند، به اجرای کر پرداختند. همخوانان کودک گروه کر پارس با حضور نیکا افکارى، سوگل ضیایى، مهرگان علیزاد، مانلى ستوده، لیلیا تقوى ساداتى، دوریس رضازاده از دیگر هنرمندان حاضر در این جشنواره بودند.
منبع: 
اختصاصي سایت موسيقي ما
تاریخ انتشار : جمعه 23 بهمن 1394 - 12:23

دیدگاه‌ها

جمعه 23 بهمن 1394 - 19:25

محشر بود اجراشون

جمعه 23 بهمن 1394 - 19:25

دیروز به آرزوی بچگی هام رسیدم?❤

یکشنبه 25 بهمن 1394 - 08:28

Khdesheeeeee , pashmaaaaaammmmmmmmmm @dorsa_hk mehdi ino az koja mshnasse :)))

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.