Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
در آستانه انتشار آلبوم «94» و در گفتگو با «موسیقی ما» عنوان شد
فرید احمدی: به نیما وارسته و بنیامین گفتم که سبک ما، «استریت» است
موسیقی ما – بیش از ده سال است که به شکل متمرکز کنار یک خواننده پاپ حضور دارد و در کنارش با چهره‌های دیگر هم همکاری داشته است. یکی از اضلاع اصلی مثلث تولید قطعات پرطرفداری مثل «دنیا دیگه مثل تو نداره» است و بنیامین از فرید احمدی با لفظ استاد و کسی که همه ابعاد موسیقی را از او یاد گرفته نام می‌برد. کلا هم اهل مصاحبه نیست و حضورش در رسانه‌ها به موارد خاص محدود می‌شود. فاصله کوتاه باقی‌مانده تا انتشار آلبوم «94» یکی از همان موارد بود که باعث شد تا گفتگویی با «فرید احمدی» داشته باشیم. این ترانه‌سرا در گفتگوی اختصاصی با سایت «موسیقی ما» درباره جزئیات ترانه‌های مجموعه جدید بنیامین صحبت کرد. فرید احمدی علاوه بر تشریح سایر فعالیت‌های خود، خبر جالبی هم درباره همکاری با تلویزیون جمهوری آذربایجان داشت. این گفتگو را تا پایان بخوانید:
 
 • *از آخرین وضعیت آلبوم جدید «بنیامین بهادری» چه خبر؟
مجوز نهایی صادر شده و تقریبا کار تمام است و منتظر هستیم که مراحل تکثیر و پخش انجام شود.
 
 • *می توانید کمی بیشتر در مورد جزئیات این آلبوم برای ما بگویید؟
آلبوم بنیامین 94 شامل نه قطعه است. آهنگسازی تمامی قطعات از بنیامین  است و تنظیم‌ها هم توسط «محمد موجرلو» انجام شده است. فضای شعرها بسیار متنوع است و قطعات این مجموعه از لحاظ فرم ترانه، ملودی و تنظیم شبیه یکدیگر نیستند. هر کدام حال و هوای مخصوص به خود را دارند.
 
 • *یکی از ویژگی‌های ترانه‌های آلبو‌های گذشته بنیامین این است که اغلب آنها به شکل داستانی بودند و انگار یک قصه را روایت می‌کردند. چنین ویژگی در آلبوم جدید هم وجود دارد؟
یک بخش از آن فرم قصه در آلبوم «88» وجود داشت. معمولا تلاش من این است ساختار ترانه به گونه‌ای باشد که اگر کسی بعدا شنید نگوید که ای کاش ترانه را به شکل دیگری بیان می‌کرد یا ای کاش یک بیت اضافه می‌شد. سعی می‌کنم لوکیشن و اتمسفری که در ترانه وجود دارد از ابتدا تا انتها حفظ شود و یکدست باشد. به همین دلیل اکثرا می‌گویند که ترانه‌ها سناریو دارند و کلا سعی می‌کنم پراکنده گویی نکنم. گاهی اوقات ترانه‌هایی را می‌شنوید که به راحتی می‌توانید ابیات را جا به جا یا چند بیت به آن اضافه یا حذف کرد. یعنی در برخی ترانه‌ها طرح ریزی نمی‌شود که کدام بیت کجا خوانده شود و چه روندی را طی کند تا به انتها برسد. من تمام تلاش خودم را کرده‌ام که این مسائل را در ترانه‌های آلبوم 94 هم رعایت کنم. یعنی آن حال و هوای ترانه‌ها بر هم نخورد و نه چیزی اضافه و نه چیزی کم باشد.
 
 • *البته این انتقاد هم به ترانه‌هایی که بنیامین می‌خواند وجود دارد که گاهی اوقات از کلمات و عبارات غیر عادی و بعضا عجیب استفاده می‌کند. در این آلبوم هم با چنین وضعیتی مواجه خواهیم شد؟
الان لغت‌های ما در فضای ترانه نویسی خیلی تکراری شده‌اند. آلبوم‌هایی که می‌شنویم اغلب یک دایره لغات محدود دارند. اما تلاش من این است که دایره لغات گسترده داشته باشم و بنیامین هم این ریسک را می‌پذیرد. معمولا هم مخاطب با این روند ارتباط برقرار کرده و در مواردی هم ممکن است که دوست نداشته باشند. به هرحال بدون ریسک و حرکت جدید و بدون استفاده از واژه‌های جدید به تنوع در ترانه نمی‌رسیم. البته من حتما با بچه‌ها مشورت می‌کنم و نظر آنها را می‌پرسم. خصوصا در حلقه دوستانی که هستیم مشورت می‌کنم و به آن چیزی که با بیشترین نظر مثبت همراه می‌شود شک نمی‌کنم.
 
 • *فکر می‌کنم اصلی‌ترین فردی که با او مشورت می‌کنید خود بنیامین باشد که دستی هم در دنیای ترانه دارد ولی رو نمی‌کند.
بله همین طور است و من سلیقه بنیامین در ترانه را خیلی می‌پسندم.
 
 • *کماکان قرار نیست از ترانه‌های خودش را بخواند؟
اگر زمانی این کار را انجام دهد هیچ مشکلی وجود ندارد و من هم استقبال می‌کنم زیرا بنیامین واقعا ترانه نویس خوبی است.
 
 • *برگردیم به آلبوم 94 و اینکه آیا باز هم فضای غالب همان عاشقانه‌های همیشگی تیم هنری شما است؟
آن حس و حال عاشقانه بخش اصلی تفکر و احساس ما است. چون می‌خواهیم واقعی کار کنیم همان چیزی که در قلب و نهاد خودمان می‌گذرد را پیاده و اجرا می‌کنیم. به چیزی که اعتقاد و علاقه نداشته باشیم سعی می‌کنیم اصلا اهمیت ندهیم و روی آن کار نکنیم. حتی ممکن است آن بخشی که مورد علاقه ما نیست یک طیف مخاطب را هم جذب کند ولی ما به سراغش نمی‌رویم.
 
 • *چه پیش‌بینی درباره واکنش‌ها نسبت به این آلبوم دارید؟
هر آلبوم را باید در بازه زمانی و فضا و مکان خودش سنجید. همیشه ما را با کارهای قبلی می‌سنجند. مطمئنا در هر کاری که ما بخواهیم انجام دهیم، سلیقه مخاطب نسبت به کار قبلی برتر می‌شود. یعنی هرچه جلوتر می‌رویم مخاطبان ما مشکل پسندتر می‌شوند و ما به این شرایط احترام می‌گذاریم. فکر می‌کنم که این آلبوم نظرات و انتظارات را برآورده خواهد کرد. مخاطب دوست دارد که به او احترام گذاشته شود. احترام گذاشتن به مخاطب به این معنا است که شما روی کار خود نهایت سعی و تلاش را کرده باشید و نهایت تکنیک را به کار بگیرید. ما نهایت تلاش را کرده‌ایم و پیش بینی خودم این است که اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
 
 • *البته یکی از دلایل مقایسه شما با گذشته این است که یک کار هیت به نام «دنیا دیگه مثل تو نداره» را در کارنامه دارید.
تا اثری وارد خانه‌ها و ماشین‌های مردم نشود و آنها تصمیم نگیرند هیچ قضاوتی نمی‌توان کرد. مثلا در آلبوم 88 قطعه «تنها شدم وای» خیلی شنیده شد و هیچکسی نمی‌توانست در مورد آن اثر پیش بینی داشته باشد. تا زمانی که قطعات وارد لابراتوار ذهن و عاطفه مردم نشود اصلا نمی‌توان پیش بینی کرد. سعی کردیم در آلبوم 94 حداقل چهار یا پنج قطعه داشته باشیم که دل مردم را به دست بیاوریم و اطمینان داریم که برای این قطعات اتفاقات خوب رخ خواهد داد.
 
 • *پس از انتشار آلبوم 93، «نیما وارسته» از دنیا رفت و مثلث گروه شما ناقص شد. از تنظیم‌های آلبوم 94 برای ما بگویید و اینکه کار کردن با یک شخص جدید سخت نبود؟
«محمد موجرلو» آدم جدیدی نبود و با «نیما وارسته» رابطه نزدیکی داشت. نیما فضای موسیقی محمد را کاملا می‌پسندید و او به تازگی وارد گروه ما نشده است. فضای حسی، کاری و تکنیکی نیما و محمد با همدیگر هماهنگ بود. حتی آن زمان که نیما حضور داشت با همدیگر کارها را پیش می‌بردند. محمد موجرلو با تمام توان وارد شد و چند قطعه هم تنظیم کرد که کارهای موفقی بود و روی آلبوم یک انرژی مضاعف گذاشته و کاری با دقت بالا و حس خوب را انجام می‌دهد.
 
 • *با توجه به اینکه می‌گویید محمد موجرلو از جهات مختلف به نیما شباهت دارد چرا به سراغ یک تنظیم کننده دیگر نرفتید که تفکر جدیدی وارد تولیدات شما شود؟
آن زمان که با حال و هوای نیما کار می‌کردیم می‌توانم بگویم که حس و حال همدیگر را پیدا کرده بودیم. یادم هست یک بار به نیما وارسته و بنیامین گفتم که سبک ما، «استریت» است. ملودی بنیامین و شعر من و تنظیم نیما یا محمد، همدیگر را پیدا می‌کنند. ممکن است تنظیم‌کننده‌ها با خواننده‌های دیگر به خوبی بدرخشند ولی ما می‌خواهیم که هم‌پوشانی رخ دهد و ضمن ادراک خوب بتوانیم فضای کار همدیگر را لمس کنیم. خوشبختانه این اتفاقات با محمد رخ داده بود و دیگر لزومی نداشت که با چهره جدیدی همکاری کنیم. اینگونه نیست که سایر تنظیم‌کننده‌ها ضعیف باشند ولی ما به دنبال پیدا کردن همدیگر در این داد و دهش بودیم و چنین اتفاقی هم رخ داد.
 
 • *کمی واضح تر در مورد این اصطلاح سبک «استریت» توضیح می‌دهید؟
آن زمان که نیما بود این اسم را مطرح کردم و مورد پسند واقع شد. منظور از استریت، خیابان و حال و هوای خیابان است. اگر به کلمات کارهای ما نگاه کنید دقیقا آثاری است که در خیابان خوانده‌ می‌شود و به روزمرگی‌ها و دلتنگی‌ها و عاشقانه‌های مردم نزدیک است. به عبارت دیگر می توان گفت که سبک و فضای ما صمیمیت دارد. یعنی قطعات از مردم دور نیست و حال و هوای کارها را می‌توانند در زندگی خود لمس کنند. به عبارت دیگر مردم می‌توانند در کنار ما با این قطعات خاطره‌سازی کنند.
 
 • *معمولا آلبوم‌های بنیامین با فواصل 3 سال یا بیشتر منتشر می‌شد اما چرا این بار این فاصله کمتر از یک سال و نیم است؟
معمولا بین آلبوم‌های ما فاصله‌های زیادی ایجاد می‌شد و فکر می‌کنم برای اولین بار است که با یک سال فاصله اثر جدید را ارائه می‌کنیم و این مساله به دلیل اتفاقاتی است که در گروه رخ داد. اولا که دست بنیامین از لحاظ تصمیم‌گیری‌ها باز شد و گروه ما دیگر «بنیامین موزیک» است و فقط خودمان تصمیم می‌گیریم. حضور «سلیم احمدی» به کار ما سرعت داد. هم تعداد کنسرت‌ها بیشتر شد و هم روند تولید آلبوم سرعت گرفت. تلاش و مدیریت سلیم بسیار موثر بود و بنیامین هم با این شرایط برای کارکردن فکر آزادتری داشت. باری که روی دوش خودش بود تقسیم شد و کارها سرعت گرفت. کار با یک گروه جوان هم توام با انرژی مثبت و لذت بخش بود.
 
 • *اما برخی طرفداران بنیامین نگران هستند که همین فاصله کم به کیفیت آلبوم لطمه زده باشد. یعنی شبیه اتفاقی که برای اغلب خواننده‌های پاپ رخ می‌دهد و هر سال آلبوم می‌دهند اما آن کیفیت لازم را ندارد.
کسانی که نگران ما هستند را دوست داریم و به آنها احترام می‌گذاریم. اما همین یک سال و چند ماه را اگر در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که فاصله دو آلبوم ما نسبت به خواننده‌های دیگر هم بیشتر است. یعنی اگر ما قبلا در فواصل زیاد آلبوم منتشر می‌کردیم به بخش هنری ارتباط نداشت و به کیفیت مربوط نبود. مسائل دیگری وجود داشت که وقت و انرژی بچه‌ها را می‌گرفت. در یک سال اخیر راه ما برای تولید آثار با خیال آسوده باز شده و اصطلاحا لوکوموتیو ما در ریل قرار گرفته است. اگر مخاطبان، آلبوم 94 را بشنوند متوجه خواهند شد که این فاصله به کیفیت کار لطمه وارد نکرده است.
 
 • *به غیر از بنیامین با چه خواننده‌هایی مشغول کار هستید؟
تقریبا در یک سال اخیر با خواننده دیگری همکاری نکردم. به غیر از چند خواننده آلبوم اولی که به موقع اطلاع رسانی لازم در مورد کارهای آنها را انجام خواهم داد.
 
 • *چرا؟
وقت نداشتم. مگر اینکه ترانه‌ای از من دست خواننده‌های دیگر بوده و اجرا کرده باشند. طی این مدت دو کتاب در دست تالیف دارم و دو فیلمنامه نوشته‌ام. حتی یک فیلمنامه من به مرحله تولید نزدیک است و در جریان سفر «باکو» به تلویزیون آن کشور ارائه کردم. کلاس‌های کارگاه ادبی من برقرار است و در فرهنگسراهای ارسباران و رسانه و دانشگاه «علامه طباطبایی» هم کلاس داشتم. خیلی خودم را به دردسر و تکاپو نمی‌اندازم تا بخواهم با خواننده‌های مختلف همکاری داشته باشم. اینگونه بیشتر احساس آرامش می‌کنم و خودم را به آب و آتش نمی‌زنم.
 
 • *فکر می‌کنم این روند شما تا حدودی هم گروه بنیامین مربوط باشد. زیرا تقریبا می‌توان گفت اغلب بخش‌های گروه این خواننده نظیر تنظیم‌کننده، مدیر برنامه و رهبر ارکستر و... تا حدودی انحصاری و اختصاصی است.
 هیچ اجباری در کار نیست و از سوی شخص خاصی یا گروه، قانونی وجود ندارد. من همیشه می‌گویم آنقدر گروه باید جذاب باشد که دیگر کسی انگیزه کار با دیگران را پیدا نکند. همه گروه‌ها و خواننده‌ها موفق و قابل احترام هستند ولی همه بچه‌ها هم صحبت من را تایید می‌کنند که باید آنقدر گروه جذاب باشد که به قراردادهای دیگر احتیاج نداشته باشیم. همه احساس می‌کنند که اینجا کانونی گرم است و با نهایت پتانسیل می‌توانند کار کنند و نتیجه بگیرند. شما می‌خواهید کار کنید تا نتیجه بگیرید و زمانی که از یک جا این نتیجه را دریافت می‌کنید و قلبا ارضا می‌شوید دیگر برای جاهای دیگر وقت نخواهید داشت.
 
 • *اسم آن دو کتاب و فیلمنامه‌هایی که تالیف کردید چیست؟
یک مجموعه ترانه و یک مجموعه اشعار سپید است. فعلا اسم «پیک نیک در پرتگاه» را برای آن مجموعه اشعار سپید انتخاب کرده‌ام و برای ترانه اسم انتخاب نکرده‌ام و شاید بخشی از ترانه‌های آلبوم 94 هم به این مجموعه اضافه شود. کتاب «تنها شدم وای» که شامل ترانه‌ها و اشعار سپید و چند غزل است هم در آستانه چاپ پنجم قرار دارد. فیلمنامه‌ای که تالیف کرده بودم توسط تلویزیون «جمهوری آذربایجان» در حال ساخت است.
 
 • *یعنی یک سریال از آن تولید می‌شود؟
خیر. فکر می‌کنم یک اثر سینمایی تولید شود که در تلویزیون خودشان هم قابل پخش باشد.
 
 • *موضوع آن چه بوده که تلویزیون باکو پذیرفته که آن را ترجمه و به مرحله تولید وارد کند؟
تیپ کشور آنها تقریبا مشابه کشور ما است. موضوعی که من طراحی کردم در بطن زندگی مردم بود. داستان چند دوست است که یک نفر از آنها چهره برجسته‌ای می‌شود و بقیه را هم وارد کار هنر می‌کند. به طور کل موضوع آن خیلی وابسته به کشور خاصی نبود.

خبر تکمیلی: بنیامین بهادری در شامگاه شنبه بیستم تیرماه زمان دقیق انتشار آلبوم جدیدش را اعلام کرد. او در صفحه شخصی خود و با انتشار عکسی که برگرفته از طرح ماه و حرف B بود نوشت:«4 روز دیگه 4 شنبه 24 تیر (ماه چهارم) سال 94 آلبوم 4 بنیامین به اسم 94 منتشر می شود (14 JULY)
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 20 تیر 1394 - 14:41

دیدگاه‌ها

شنبه 20 تیر 1394 - 15:40

به امید موفیقت روز افزون استاد احمدی و گروه بنیامین موزیک

شنبه 20 تیر 1394 - 16:00

عالیییی بیست

شنبه 20 تیر 1394 - 16:00

همیشه بهترین هستید روح نیما جان هم شاد ???

شنبه 20 تیر 1394 - 16:00

عالی بود. ممنون

شنبه 20 تیر 1394 - 16:00

گروه بنیامین موزیک بی نظیرترین گروه موسیقی حال حاظرایران هستش.سپاس اززحماتتون ❤

شنبه 20 تیر 1394 - 16:10

مصاحبه خوبی بود مخصوصا اون سوالتون درمورد استفاده از کلمات عجیب غریب در ترانه ها. امیدوارم از این دست ترانه های من تورو می عشقمو تو هم منو می عشقیو دیگه استفاده نکنه

شنبه 20 تیر 1394 - 16:15

استاد احمدی عزیز??❤❤

شنبه 20 تیر 1394 - 16:25

گروه بنيامين موزيك ؛ فوق العاده است ؛ با تشكر از جناب استاد احمدي عزيز ??♥️

شنبه 20 تیر 1394 - 16:50

یه گروهی که سبکش باهمه فرق داره وبسیــــــــــــــــــــــــــار عالیـه!!البته هنــــــــر سلیقه ای و موسیقی هم هنــــــــرِ??

شنبه 20 تیر 1394 - 17:00

عالییییییییییییییییییییی.عاشقتونم واقعا متفاوتن .واقعا کلاس کاری فوق العاده بالاس

شنبه 20 تیر 1394 - 17:05

واقعا که ۳ترک از آلبوم حذف کردن بالاخره ارشاد کار خودشو کرد

شنبه 20 تیر 1394 - 17:12

فريد احمدي یکی از بهترین ترانه سراهای حال حاضر ایرانه و هميشه متفاوت بوده

شنبه 20 تیر 1394 - 17:30

بینامین چرا نمیاد بابا ما منتظر کنسرتش هستیم لس آنجلس

شنبه 20 تیر 1394 - 17:37

ایول بنیامین جان.اوووه خیلی باحالن.من و ملینا البوم۹۴رو شنیدیم جاتون خالی.میشه من نشنوم مگه؟؟می ترکونه...تبلور عشق جاودانه ی من
خودم پالتوتوبگیرمو تو بپوشیو خودم/خودم میخام نگرانت باشم...پالتومو ....عشقمی بنی.
عشقمی بنی.

شنبه 20 تیر 1394 - 18:06

امیدوارم بقیه 8 قطعه ی آلبوم بهتر از قطعه 4 باشد ( هر چند قطعه چهارم هم بد نبود ولی در حد بنیامین و استاد احمدی نبود )
در غیر این صورت بر می گردم به آلبوم 93 ...
نمیدونم چرا و شاید خیلی ها با من مخالف باشند ولی من بنیامین آلبوم 93 رو خیلی بیشتر دوست دارم

هر چه که باشد ترجیح می دهم همیشه همین صدا و همین تصویر سازی در ترانه ها را دنبال کنم ...

یکشنبه 21 تیر 1394 - 19:27
محمد مهدی کریمی سلیمی

من باهات موافقم

233.229.23.92
شنبه 20 تیر 1394 - 20:03

عااااالی بود...
بنی منتظریم شاهکارتو گوش کنیماااااااااااااااا

شنبه 20 تیر 1394 - 20:30

واقعا ریسک پذیریه بنیامین و فرید قابل ستایشه!
برخلاف خیلی ها که همیشه همون حرف های پذیرفته شده و تثبیت شده رو که واکنش بهشون کمه استفاده میکنن تو کاراشون!همیشه دنبال سوژه های جدیدن! ترسی هم ندارن کسی بخاد انتقاد های تند بکنه(که البته بالای 80 درصدشون سلیقه ایه و همیشه با اتفاقات جدید مخالفت میکنن خیلیا)!! چون میدونن همین میتونه شروع یک حرکت بزرگتر باشه واسه کارهای بعدیشون...
مطمانم بنیامین 94 حسابی میترکوووونه - شک ندارم

شنبه 20 تیر 1394 - 21:21

وقتی اقای احمدی با اصطلاحات فرنگی حرف میزنن حتما انگلیش قوی دارن دیگه.ااقا احمدی اگه منظورتون اسلنگه که باید بگین اسلنگ تا کلاس کارتون معلوم بشه که همون اسلنگ هست.اگه منظورتون زبون طبقه عامی و پایین جامعه س که همینم هست چرا اصطلاح فارسیشو نمیگین تا خودشون بفهمن منظورتونو؟؟اگه هم میخواید برا طبقه تحصیلکرده واسه کارتون کلاس الکی بگذارین اقلا طوری بگین که مخاطبهاتون بنده خدا بفهمن چی در موردشون گفته میشه!!!!
خلاصه کلامم اینکه نمیشه سوار شترشد و کوتی کوتی راه رفت.فکر کنم با زبان خیابون یا به تعبیر شما ستریت قابل فهمه چی گفتم.
در هر صورتش اصلا لزومی نداره باور کنیم که با بکاربردن یه اسم خارجکی کلاس اون چیز بالا میره یا خودمون داریم حسابی میشیم.البته اینم شده جزو فرهنگ همون تازه به دورون رسیده ها که یه کلمه خارجکی بپرونن .من نفهمیدم مخاطبتون کی بود ولی درهر دو صورتش فارسی رو پاس بدارید !!!استاد ادبیات فارسی.ممنون.

یکشنبه 21 تیر 1394 - 14:31
علیرضا

نیازی به این لغت ها نیست
اسلنگ یا استریت در تصویر کلی یه چیزه
اگه بحث پاسداشت زبان فارسیه که بنیامین و گروهش همیشه فارسی ساده بوده اشعارشون و عامه پسند
حالا تو یه مصاحبه استفاده از یه کلمه انگلیسی دلیل بر این نیس که توهینی به زبان ملی ما شده
کاش یکم ایده های جدید حمایت میشدند

138.16.188.27
شنبه 20 تیر 1394 - 23:38

موسیقی ما
مهمرین خبر سال 94 رو منتشر کنید
4 روز دیگه چهارشنبه 24 تیر ماه توی چهارمین ماه سال 94 چهارمین البوم بنیامینبه اسم 94 منتشر می شود

یکشنبه 21 تیر 1394 - 00:07

ممنون از استاد احمدی عزیز. یه استاد به معنای واقعی هستن و کاراکتر دوست داشتنی هم دارن و مطمئنم که همیشه موفق خواهد بود مخصوصا با بنیامین. عشق به معنای واقعی در ترانه ها و آهنگ های فرید احمدی و بنیامین دیده میشه. 4 روز دیگه آلبوم بسیار زیبای بنیامین

یکشنبه 21 تیر 1394 - 00:20

واي چهارشنبه البوم مياد چهااااار

یکشنبه 21 تیر 1394 - 00:49

Awliiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Bi sabrane montazeram
Arezoye movafaqiyat

یکشنبه 21 تیر 1394 - 00:54

عالی بود.....من همیشه کارهای زیبای فرید احمدی رو تعقیب میکنم

یکشنبه 21 تیر 1394 - 09:47

فرید احمدی داره خودشو تلف میکنه......ترانه های احمدی رو فقط باید فریدون بخونه؛البته ترانه های سبک فریدون...

یکشنبه 21 تیر 1394 - 14:34
علیرضا

با نهایت احترام به فریدون
خود استاد احمدی هم اینو میدونه که ترانه هاشو فقط بنیامین با خلاقیتش میتونه به بهترین نحو استفاده کنه
به هر حال شما نگران نباش
گروه بنیامین موزیک متحد تر از این حرف هاست

39.144.17.31
یکشنبه 21 تیر 1394 - 12:21

24 تیرماه قراره آلیوم مجید یحیایی هم بیاد مگه میشه مگه داریم؟

یکشنبه 21 تیر 1394 - 16:08

به هر حال ترانه سرا هایی مثل آقای احمدی و خواننده هایی مثل بنیامین که روی روال درستی کار می کنند و کنسرت می زارن در جای جای دنیا فرقشون با یه سری از خواننده های زرد کاملا مشخصه

دوشنبه 22 تیر 1394 - 11:19

چراااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟
حالا که سه تیزر آلبوم 94 بنیامین اومده موزیک ما فقط یک تیزر رو منتشر کرده؟؟؟؟
درحالیکه چند روز پیش که یکی از خوانندگان دو تیزر رو منتشر کرده بود این سایت بلافاصله تیزر هارو به ترتیب انتشار برای دانلود قرار داد
یک مقاله عجیب هم با عنوان رازگشایی چرایی حضور «بنیامین بهادری» در تودیع پیروز ارجمند نوشته شده که در اون سعی کرده همه چیز رو مبهم و مرموز نشون بده

چهارشنبه 31 تیر 1394 - 11:28

تراک اول.اشکال.آلبوم ۹۴ بنیامین

حتما یه اشکالی بوده توی کارم ، حتما

یه اشکالی که داشتم و هنوزم دارم ، حتما

شاید اشتباهی بوده محاسباتم یا کم بوده از عشق اطلاعاتم

یا اینکه زیاد بوده از تو توقعاتم

اصلا یه حرفایی رو نمی گفتم باید

یه حرفایی هم باید بهت میگفتم شاید

شاید حس ششمم برای عشق کم بود

یه تزایی میدادم و واسه تو مبهم بود

رسما من حاضرم همین ساعت اعتراف کنم به همه چی خیلی راحت

راحت باشه خیال تو از این بابت من برنامه های جدید دارم واست

♫♫♫

قطعا واقفم به امتیازاتت

ایده آل منه همه مشخصاتت

شخصا میمیرم تا جریحه دار بشن احساساتت ، عمدا

رسما من حاضرم همین ساعت اعتراف کنم به همه چی خیلی راحت

راحت باشه خیال تو از این بابت من برنامه های جدید دارم واست

رسما من حاضرم همین ساعت اعتراف کنم به همه چی خیلی راحت

راحت باشه خیال تو از این بابت من برنامه های جدید دارم واست
٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪

÷در کل داره به اون طرف میگه آره «تو خوبی» می خواد تیکه بندازه و بعدش میگه که دارم واست. حسابی میخوام حالتو بگیرم...با خاک یکسانت میکنم من.

÷یه طرف میگه:
««یه اشکالی که داشتم و هنوزم دارم ، حتما»»
از یه طرف دیگه :
««راحت باشه خیال تو از این بابت من برنامه های جدید دارم واست»»

معلومه می خوادچیزیو تلافی کنه و یه نقشه های شوم تو سرشه.

÷میگه:
قطعا واقفم به امتیازاتت
ایده آل منه همه مشخصاتت
شخصا میمیرم تا جریحه دار بشن احساساتت ، عمدا÷

طرفو دست انداخته که ینعی آره خیلی هوا ورت داشته که چیزی هستیو میخوام خوب حالتو بگيرم اساسی.

÷
رسما من حاضرم همین ساعت اعتراف کنم به همه چی خیلی راحت
راحت باشه خیال تو از این بابت من برنامه های جدید دارم واست÷

یعنی اعترافات عشقی من همینه که من می خوام حالتو اساسی بگیرم. من اصلا عاشق نیستم من پی اذیت کردنتم.

عاشق نیست یه آدم سادیستیه..اعصاب خوردترین اهنگ سال.ضد عشق.
با منطق ها با ارامش بیان تو صف و منو به چالش بکشن.

چهارشنبه 31 تیر 1394 - 12:50

÷شخصا میمیرم تا جریحه دار بشن احساساتت ، عمدا÷
یعنی برای اینکه تو درد بکشی من حتی حاضرم بمیرم.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.