پرونده آلبوم «نگاه من» با صدای محسن یگانه - 2
پدرام کشتکار: آلبوم نگاه من احتیاج به زمان دارد

پدرام کشتکار
[ آهنگساز و تنظیم‌کننده ]

موسیقی ما - از نظر من آلبوم جدید محسن یگانه فضای ریتمیکی به خود گرفته؛ یعنی یک‌مقدار از حالت‌های آرامی که از محسن یگانه سراغ داشتیم، دور شده که این موضوع بیشتر به تنظیم آلبوم برمی‌گردد. از لحاظ ملودی، محسن كمى در کار خود نوآوری کرده و فرم تکنیکال‌تری به کار خود داده است. یعنی از فضای ملودی‌هایی که شاید تا حدودی برای خودش تکراری شده بوده، فاصله گرفته و وارد فرم جدید از ملودی‌سازی شده که البته تشخیص خوب یا بد بودن آن با من نیست. فقط می‌توانم بگویم شخص من این فضا را دوست داشتم. حالا نمی‌گویم در تمام ترک‌ها، اما در بیشتر قطعات این تفاوت محسوس بود.
 
از لحاظ ترانه هم باید گفت که در هر صورت محسن یگانه مخاطبین خود را خيلى خوب می‌شناسد و موفقيت‌اش در آلبوم‌ها و كنسرت‌هايش دليل اين مدعا است. شاید برخی بگویند که ترانه‌های این آلبوم افت کرده، من هم با در نظر گرفتن اینکه شاید می‌توانست روی ترانه‌های آلبوم سلیقه بیشتری به خرج دهد، می‌گویم که او سال‌هاست که طرفداران خود را رودررو می‌بیند و حتماً برای این نوع ترانه‌های خود دلیلی داشته است.
 
نمی‌خواهم تک به تک در مورد قطعات نظر بدهم، اما ترک پنجم را از نظر عوام، قطعاً کار موفقی می‌دانم؛ چون تجربه نشان داده كه مردم ایران چه در کنسرت و چه در آلبوم نسبت به ترک‌های عاشقانه غمگین و ترک‌های شادِ بی‌پروا حس بهتری دارند. شايد بتوان گفت تکنیک‌های هنری از اين قطعه حذف شده و بیشتر به سلایق مردم عام توجه شده که آن هم شادی‌آور است.
 
محسن یگانه در آلبوم دوم خود هم قطعه شش‌وهشتى را در ترک پنجم قرار داده بود که حتماً روی این موضوع هم تعمدی در کار بوده است. مقدمه ترک اول آلبوم یا به اصطلاح سرآلبومی یک مقدمه پرهیجان است که فکر می‌کنم انتخاب خوبی برای این کار بوده است.
 
اما چیزی که الان از محسن یگانه می‌بینیم، نسبت به گذشته او کمی برای من ناراحت‌کننده بود؛ چون اگر بخواهیم کلاً به این آلبوم امتیاز بدهیم، حتی اگر امتیاز قبولی هم بگیرد، شايد یک نمره قبولیِ با اغماض باشد. شخصاً این چند روز اخیر در جاهایی بوده‌ام که طرفداران محسن یگانه هم حضور داشته‌اند. آنها می‌گفتند ما که محسن یگانه را دوست داریم و این آلبوم را خریدیم و گوش کردیم، اما حس می‌کنیم این آلبوم از آلبوم قبلی او ضعیف‌تر است. این حرف را افرادي به من گفتند كه صرفاً از طرفداران يگانه بودند و بس.
 
در مورد میکس و مستر هم باید بگویم میکس و مسترینگ بحثی نیست که بتوان در یکی دو جمله در مورد آن صحبت کرد اما میکس و مستر این آلبوم مثل آلبوم قبلی یگانه صدا می‌دهد. اين را مى‌دانم كه محسن یگانه حواسش جمع است و برای کارهایش حتماً دلیل دارد. اما شاید اگر خواننده دیگری بود، این تعداد قطعات را در قالب یک آلبوم منتشر نمی‌کرد، چون این موضوع خودش برای شنوندگان ایجاد خستگی می‌کند. از نظر من ۱۳ ترک برای آلبومى كه چهارمین آلبوم يك خواننده پرطرفدار موسيقى است، مى‌تواند کمی زیاد باشد. چراكه خود این مسئله باعث می‌شود بعضی از قطعات آنطور که باید و شاید شنیده نشوند. مثل این می‌ماند كه غذاهاى زيادي را براى پزيرايى از مهمان خود سر ميز ببري و خب طبيعى است كه بعضى از آنها دست‌نخوره باقی بماند.
 
من در کل از ترک اول و سوم آلبوم خوشم آمد؛ اما اگر بخواهیم جزئی حساب کنیم، ملودی ترک ۳ و تنظیم ترک ۱ را دوست داشتم. قطعه ۳ توانسته بود شخصیت محسن یگانه را حفظ کند و انگار او در این قطعه ریسکی که برای ترک‌های دیگر کرده را انجام نداده و آن را به یاد قدیم‌ترها زده است. در مقابل، فکر می‌کنم ترک 5 در عین حالی که قطعه شادی بود، کمی از چارچوب موسیقی ایران خارج شده بود و رنگ موسیقی خارج از ایران را به خود گرفته بود. یعنی خیلی جسورانه و خارج از چارچوبى که ما معمولاً رعایت می‌کنیم که البته ایرادی هم به این موضوع وارد نیست.
 
من بیست سال است برای این مردم موسیقی تولید می‌کنم و قطعاتى مثل «دارم عاشقت می‌شم» و «دورنگی» را ساخته و «دهاتی» را زده‌ام و مى‌گويم اينكه خواننده‌های ما با یک تعمد و درایت محاسبه شده خودشان را به سمت موسیقی‌های شادِ باارزش ببرند، خیلی هم خوب است؛ چيزي مثل موسیقی «Happy». اما این موضوع مهم است که ببینی آیا این ترک به مجموع آلبوم می‌خورد یا نه. فکر می‌کنم اگر محسن عزیز این قطعه را به صورت سینگل منتشر می‌کرد، بهتر بود. چون این قطعه خیلی شاد و زیباست، اما آرامش آلبوم را از بین می‌برد.
 
ما در بحث‌های تخصصی موزیک دو مبحث مهم داریم؛ اینکه منفی‌گرا یا مثبت‌گرا باشیم كه من در مورد هر دو می‌توانم صحبت کنم. اما واقعیتی که می‌خواهم در مورد محسن یگانه بگویم، این است که او تلاش کرده و انگیزه بزرگی به نام فرزند را در آلبوم خود ایجاد کرده و از روح مثبت دخترش در ساخت آلبوم «نگاه من» استفاده کرده است. این یک موضوع بسیار زیبا و قابل تقدیر است که خواننده موفق کشورمان از زیباترین موضوع زندگی خود برای تولید آلبوم جدیدش الهام گرفته اما در بحث کارشناسی این آلبوم فكر مى‌كنم بهتر بود که کمی سلیقه بیشترى در چیدن قطعات به خرج داده مى‌شد.
 
مطمئناً با این آلبوم تغییری در کنسرت‌های محسن یگانه ایجاد نخواهد شد، کمااینکه چند روز پیش در تهران کنسرت داشت و ترک‌های جدید خود را هم اجرا کرد که خیلی هم از آنها استقبال شد. اما موضوعي که در این آلبوم مورد حمله قرار گرفته، تنوعى است كه محسن خواسته به كارهايش بدهد و نتيجه آن هیجانى اشتباهی را به وجود آورده و برخی از مخاطبانش را به انتقاد کشانده است. اما من فکر می‌کنم باید این موضوع را به زمان بسپاریم. کافی است که زمان بگذرد و بشود با این کارها خاطره‌سازی کرد. در آن صورت حتماً نظرها متفاوت خواهد بود، چون قبلاً هم این موضوعات پیش آمده است. مثلاً بعضی از قطعات آلبوم فریدون آسرایی را مردم در ابتدا دوست نداشتند، اما با گذشت زمان، جای خودشان را در دل مردم باز کردند. این آلبوم هم احتیاج به زمان دارد و باید این مسیر را طی کند، نباید به این زودی در مورد آن قضاوت کرد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 خرداد 1394 - 16:35

دیدگاه‌ها

ناشناس
192.45.252.232
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 17:27

فقط شما كسايي رو بيارين كه از محسن انتقاد كند ،،،، باشه؟

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 10:52
Qasem Dalirian

این آلبوم ترکونده ، همه جا شنیده می شه ، با گذشت زمان بیش تر به دل می شینه :)

34.251.146.46
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 23:04
هانیه

آلبوم ازقبلیا خیلی ضعیفتر بود
ناامیدکننده بود

126.74.69.4
سیدجلال
212.91.156.254
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 17:49

آفرین به این نقد...
من به اندازه کافی آلبوم رو شنیدم و واسه اولین باره که دارم درموردش نظرمیدم.
ازبین کل قطعات این آلبوم این قطعات به دلم نشست:
چنگال تقدیر(آهنگسازی و شعر) - درکم کن(فوق العاده شاد) - دنبالش میرم(آهنگسازی و تاحدودی شعر)
دلکم(شعرو آهنگسازی) - دیوار(فقط شعر)
درکل به نظرم در زمینه شعر نسبت به تک ترک های اخیرش پیشرفت کرده و جز قطعاتی که نام بردم قطعات دیگر آلبوم برای من خسته کننده بود و جذبم نمیکرد متأسفانه!
حتی خود قطعه دیوار هم اگه شعر خوبی نداشت در این بین جانمیگرفت.
نکته منفی آلبوم متن زیاد اشعارهست که باعث میشه یک حالت روخونی واسه خواننده پیش بیاد و کاملا یکنواخت روی یک ریتم تکراری فقط اشعارش رو بخونه و اثرگذاری شعر(هرچند با مفهوم بالا) افت کنه.

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 19:08
میلاد میلاد

این که نشد دوست عزیز!!!!!!
از نظر تو الان ترانه باید جوری باشه که کل ترک با آهنگش روی هم رفته بشه 2 دقیقه!!!!!!!!
ترانه ها که مشکلی نداشتن کجا متنشون زیاد بود؟؟؟؟؟؟؟؟
ایراد بنی اسراییلی میگیرین چرا آخه؟؟؟؟؟؟؟
به چیز دیگه نبود گیر بدبد

219.204.181.183
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 01:14
سیدجلال

من واسه نظرم بقدر کافی دلیل دارم ولی دلیلی نمیبینم واسه شما توضیحی بدم.
چون ازنظر من تفسیر به رأی کردی پس تکلیفت مشخصه و بحث باتو فایده ای نداره.

37.96.28.107
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 15:42
رستگاری

شما رو قسمت جذبتون کار کنید یه کم
واقعا کسی پیدا میشه بتونه بگه خاطره بازی و جاده و توو فکر میرم و... یکنواخت و خسته کننده هس؟
بعدم اینکه شما معرف حضور ما هستین و زودتر از اینا منتظر نظرتون بودیم که خوشبختانه آلبوم عالی بود نتونستین ایراد خاصی پیدا کنین مجبور شدین از حرفایی تکراری قبلیتون مث یکنواختی و اینا استفاده کنین

25.204.81.208
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 19:01
سیدجلال

من هم مثل شما و بقیه حق دارم بیام نظرمو بگم...
منتها نظر من برعکس شما از روی تعصب نیست و چشم و گوشم بازه...
از نظرات شما درجاهای مختلف فقط یک چیز برداشت میشه و بس و اونم: تعصب بی جاست!
حتما همه باید بیان و به به چه چه کنن!
نه دوست عزیز پس منطق این وسط چی میشه!؟
اگه دقت کنی ازکاری که مورد پسندم بوده تعریف کردم برعکس شما که فقط نیمه خالی لیوان رو میبینی!

164.5.33.93
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 17:56

واقعا خوب و منطقی البوم رو مورد نقد و بررسی قرار داد. آلبوم که همه جا داره شنیده میشه و این یعنی نابغه موسیقی با البوم نگاه ترکونده !!!
ولی این گفت نگاه نسبت به البوم قبلی ضعیف تر بود به نظر من نگاه از رگ خواب هم بهتر بود و خیلی اهنگ ها و ترانه ها آدم رو آروم میکرد وقتی به آلبوم گوش میکردم !!!
خلاصه جــــاســـت یــــگـــانــــه

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 10:54
Qasem Dalirian

دقیقا استقبال خیلی خوبی شده از آلبوم بین مردم ، چون بسیار دلیه و احساسیه این آلبوم :)

203.217.233.40
شنبه 9 خرداد 1394 - 00:08
morteza

آلبوم عالیه،آلبوم های محسن یگانه چون شعرشون زیاده دیر باهاشون ارتباط برقرار میشه و دیر هم ازشون خسته میشم ،دقیقا ترک ها سرجایی هستن که میبایست باشن ،یه ترک بهت انرژی میده یه ترک باهاش آروم میشی ،عالیه

167.135.112.220
سعید فلاحی
143.4.205.216
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:08

با قسمت های زیادی از حرفهای اقای کشتکار موافقم.
درباره تراک 5 واقعیت رو گفتن, هر چند که ایشون هم اگر کمی رک تر بودن بهتر بود.
ای کاش برای البوم بعدی شیش و هشت نذاره و البومش رو با 10 قطعه منتشر کنه.
و بحث زمان هم که مطرح کردن بجا بوده.

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:16
seta

برای چی 6 و 8 توی آلبوم نباشه وقتی همیشه بیشترین استقبال از این قطعاته

182.117.42.199
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 10:57
Qasem Dalirian

قطعات "درکم کن" ، " دوستت دارم" ، "هوایی شدی" ، "اینجا جای تو نیست" استقبال خارق العاده ای شده ازشون بین مردم :)

201.108.218.141
جمعه 8 خرداد 1394 - 19:52
سعید فلاحی

ببینید محسن یگانه هم راضی نیست که توی البومش شیش و هشت بذاره و فقط به خاطر هواداراش همیشه تراک 5 البوم رو شیش و هشت میذاره,اینو از خودش هم می تونید بپرسید.
من معتقدم این شیش و هشت ها رو باید بعنوان تک اهنگ منتشر کنه نه در قالب البوم.

113.134.195.15
یکشنبه 10 خرداد 1394 - 05:26
Saman (UK)in Iran

چرا 6/8 نخونه!؟؟
اصلا همه هنرش همینه یگانه!!
تنها کارش که شنیده میشه بین مردم به صورت واقعی همون دوست دارم من دیوونه هست که تو مجالس شادمانی کاربرد زیادی داره! :)) بیخود لایت میخونه لایتاش همه رو مخه!!

112.244.168.173
میلاد میلاد
154.24.189.43
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:08

تا اونجایی که من میدونم محسن راجع به فضای آلبوم از طرفدارا نظرسنجی کرد و همه اینجوریشو دوست داشتن بعدشم اگه درکم کن رو تو آلبوم قرار نمیداد نمیگفتید آلبوم یکنواخت شده؟؟؟؟؟؟؟
پزیرایی یا پذیرایی مسئله این است؟؟؟؟؟؟؟؟

مهران هاشمی
186.52.235.161
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:29

من خودم بعد دو دور گوش کردن دیگه سمتش نرفتم البومش ضعیف بود و مشکل اصلیشم اهنگسازی و ترانه های یگانه بود که دیگه تکرار مکررات شده
با اومدن البوم های حمید عسکری و عبدالمالکی و یکی دو هفته دیگه مهدی یراحی کلا البوم یگانه از دور کنار رفت به همین زودی

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 19:21
امیر

دوست من اشتباهت دقیقا همین جاست.اخه کی با دوبار گوش کردن راجع به آلبوم نظر میده؟من خودم چندبار گوشش کردم تا فهمیدم چقدر خوبه مخصوصا پرنده!و اینکه شما نمی تونی محسنو خارج از دور بدونی چون آلبومش در حال ترکاندن است همچنان!

209.14.95.3
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:17
seta

به همین زودی بیشتر شنیده خواهد شد!بیشتر از الآن

11.248.84.36
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 10:59
Qasem Dalirian

کاملا بالعکس با انتشار آلبوم های بعدیه که متوجه می شیم که آلبوم "نگاه من" چقدر خوبه .

37.156.13.28
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:31

مطمئنا قوی ترین بخش این البوم ترانه هاش بود که نه فقط ار نظر من بلکه از نظر خیلی از ترانه سراها و اساتید شعر و ادب ترانه های محسن یگانه در آلبوم نگاه از بین آلبوم های قبلی خودش در قسمت ترانه یه سر و گردن بالاتر بود و به خوبی میشه این موضوع رو با درک ترانه ها حس کرد. یه موضوع دیگر هم اینکه بر خلاف خیلی از آلبوم ها و ترک ها که حس ملودی و ترانه هماهنگ نیست این آلبوم ترانه ها به خوبی روی ملودیا نشستن و حس ملودی رو به خوبی به مخاطب القا می کنن.
در کل با گذشت زمان آلبوم محسن یگانه خودش رو نشون میده و مطمئنم خاطرات خوب نفس های بی هدف و رگ خواب با این آلبوم دوباره تکرار میشه.

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:39

واقعا روش نشده تعریف و تمجید کنه از این آلبوم !!!!
به این جمله دقت کنید : !!!!
شخصاً این چند روز اخیر در جاهایی بوده‌ام که طرفداران محسن یگانه هم حضور داشته‌اند. آنها می‌گفتند ما که محسن یگانه را دوست داریم و این آلبوم را خریدیم و گوش کردیم، اما حس می‌کنیم این آلبوم از آلبوم قبلی او ضعیف‌تر است. این حرف را افرادي به من گفتند كه صرفاً از طرفداران يگانه بودند و بس...
من دیگه حرفی ندارم !!!

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:15
seta

مگه با این آلبوم خفن که همه جا می شنویمش حرفی هم مونده؟!

217.162.97.92
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:02
Qasem Dalirian

این آلبوم حرفی واسه گفتن نذاشته ، محشره .

133.152.251.60
parsa safaei
151.21.132.193
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 18:43

بنظر من اگه هر کدوم از اهنگا حذف میشدن از البوم جزو بزرگترین اشتباهات محسن یگانه باید حساب میاورد این کار رو
کل اهنگای این البوم نیاز به یه تلنگر دارن تا تو مغز آدم برن و دیگه هم بیرون نمیان لا اقل برای من اینطور بوده
منظورم از تلنگر یه چیزی یه حرفی یه انتقادی یا ... در مورد اون اهنگ هستش
چیزی که ادم رو مجبور کنه یبار هم که شده بره و با دقت اون اهنگ رو گوش کنه
یه کاریم میگم امتحان کنین اهنگ پرنده رو تویه روز بارونی کنار پنجره گوش بدین بعد مقایسش کنین همین...

زهرا جاستی
8.24.197.162
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 19:06

انتقاد رو کامل قبول ندارم چون تا اینجا همه ی کسانی که آلبوم رو گوش دادن واقعا عاشقش شدن و اینو بگم البته فقط با یه بار گوش دادن نه با چند بار گوش دادن تازه این اولشه هنوز مونده آلبوم بیشتر شنیده بشه و منتقدین اصلی تا الان کسانی هستن که آلبوم خواننده مورد علاقشون در حال انتشار هست یا اینکه منتشر شده و مورد بعدی اینکه با اینکه کارای غمگین و آروم محسنو بیشتر دوس دارم اما با این وجود به نظرم درکم کن بی نظیره
فقط همه بدونین محسن با نگاه کولاک کرده ترانه ها محشرررررررررن همشون با احساس

ar.m
115.25.128.162
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 19:26

محسن یگانه با طرفدارانش خیلی مستقیم در ارتباطه و خیلی خوب سلیقه اونها رو میشناسه و برای اونها کار میکنه و ما هم قدردان زحماتش هستیم این حس دو طرفه بین ایشون و هوادارش دلیل خوب بودن آلبومه در بین هواداران واقعی واقعی منظورمه کسی رو ناراضی ندیدم البته شایدآقای کشتکار بیشتر با طرفدارا در ارتباطه !!! که از طرف اونها صحبت میکنه .... ما همه از این آلبوم راضی هستیم آلبوم متفاوته و دوست داشتنی محسن یگانه هیچ وقت دنبال تکرار نبوده و نیست امیدوارم همیشه موفق و باقدرت به کارش ادامه بده ما هم همیشه پشت سرش هستیم...

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 19:29

آفرین آقای کشتکار نقد بسیار به جایی بود
قطعه اول برای من به یکی از بهترین قطعات تبدیل شده و مطمینا یک کار هیت خواهد بود
قطعه دوم فوق العاده است ... شنیده بودم قبلا اسمش " چنگال تقدیر " بوده نه چقدر دیر
این قطعه بسیار عاشقانه و منحصر به فرده ... در مورده قطعه سوم چون هنوز طولانیه فقط میتونم
مثله شما بگم به زمان برام احتیاج داره ... قطعه چهارم خیلی خوبه ولی یکم کشش دادن
بازم باید به دست زمان بدیم ولی ملودی ترک 3 و 4 انصافا بی نظیره
ترک 5 که یکی ترک های خواستنی منه مارو یاد ترک " دوست دارم " آلبوم حباب میندازه که
نه تنها تنظیمی عالی بلکه مستری فوق العاده هم پشت سر گذاشته و واقعا طوفانیست این کار
واقعا از سطح موسیقی ایران بالاتره
ترک 6 و 7 بنظرم شباهت زیادی به هم دارن و هردو بخصوص " جاده " عالی بودن
ترک 8 با اینکه تقریبا آرومه ولی چون شخصا از کارای آرام " مازیار فلاحی " استقبال میکنم بنابراین
هنوز باید باهاش ارتباط برقرار کرد
ترک 9 اصن جایگاه 9 مناسبش نبود میتونست سر آلبومی قرار بگیره چون خیلی زیباست
ولی محسن عادتش اینه مثلا توی آلبوم حباب ترک هیت شده " هوایی شدی " رو در شماره 13
خودش قرار داد ... " اگه دست من بود به آسمون میگفتم که ستاره هاشو دوره سرت بریزه "
این تکه شعر واقعا عالی و زیبا بود و اتفاقا هیت شده
ترک 10 دلکم که فکر کنم همونیه که گفته بودن تو فضای دشتی خونده شده
شروعش واقعا محشره ... یعنی غوغا کرده این ترک خیلی دوستش میداریم
ترک " دلسرد " به عنوان 11 ترک بسیار تنظیم و ملودی محشری داره و واقعا میشه
روی احسان حبیبی به عنوان تنظیم کننده برتر سالهای آینده حساب کرد
عالیه عالی ... ملودیش هم که محشره ترانه خیلی خوبی هم داره
ترک 12 و 13 که انگار یکین واسه همین انتظار ملودی تقریبا مورد انتظاری از یگانست
که فقط چون با صدای محسن مچ میشه فقط اون از پسش بر میاد
ترک 13 هم بازم مثله دیگر کارهای آلبوم تقریبا در یک محور قرار داره و خیلی زیباست
در کل بدون هیچ احتساب طرفداری این آلبوم رو مورد سلیقه خودم میدونم و از اقای یگانه تشکر میکنم
بابت ساخت این آلبوم زیبا و تبریک به هواداران محسن یگانه عزیز

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:07

ايشون چي ميگن بابا
وسيقي ما واقعا براي شما متاسفم
هرچي نقد بيخوده ميريد ميزاريد
شما هم ميخوايد اليوم رو تخريب كنيد هه
كسي تو بزرگ بودن جناب علي بحريني شك نداره
ايشون تو مصاحبشون گفتند ك بهترين البوم پاپ طي يك سال اخير بوده ولي ايشون ...خيلي خنده داره
مطمنا خيلي ها موافقن با نظر اقاي علي بحريني ك اين البوم بهترين هست
اين گوشه اي از نقد اقاي بحريني هستش
*****قطعا از ابتدا تا کنون یگانه دارای روند صعودی بوده است، شما این را می توانید به وضوح در آلبوم نگاه مشاهده نمایید*****
بعد يه سري ميگن يگانه داره پس رف ميكنه
و اين هم يه سخن ديگ
*****در بازه زمانی ۱۴ ماه گذشته، یعنی از ابتدای سال ۹۳ تا کنون، میانگین نمره ای که من به این آلبوم و تمام ترانه هایش می دهم از تمام آلبوم های چهارده ماه اخیر جلوتر و بیشتر خواهد بود****
بعد اون اقا تو نقد قبلي ميگ يگانه با اين البوم طرفدار ب دست نمياره
بابا بببببببسسسسسسهههههههههههه ان قد حسودي ب ي
گانه
اينم حرف اخر ايشون در باره بعضي افراد
**** طرفداران خواننده ها لشکر کشی می کنند به سمت خواننده های دیگر و دشمنی خواننده ها را زیاد می کنند*****
محسن چشم حسودات كور
تو بيييييييييييييي نظيري اقاي نايغه
تاييد لطفا

brzz
32.12.127.180
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:14

تا الان بهترین آلبوم دوسال اخیر بوده اینو من نمیگم کارشناسان موسیقی با توجه به فیدبکایه تو جامعه و علم موسیقیشون خوندن برای مثال میتونین نظرا تحلیلیه کامل علی بحرینی و باقی دوستانو بخونین!اکثر کارشناسا نظرشون این بود تا قبل از این آلبوم عشق یعنی فریدون بود!اما با اومدن آلبوم محسن یگانه آلبوم ایشون در صدر قرار گرفته!
تنها رغیب برای این دو آلبوم آلبومه مهدی یراحی ک کیفیت کاراش بالاست ولی صداش یه صدای خاص نیست مثه فریدون و محسن وصدای کاملا معمولی داره!
آلبومایه حمید عسگری و عبدالمالکی توانایی رغابت با این سه آلبومو ندارن چووون واقعا یکنواخت و تکراری بودن!

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:03
Qasem Dalirian

موافقم

127.186.79.130
امیر
173.60.112.92
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:26

عشق یعنی وقتی ک بی قرارت میشم...... مطمئن باشم ک تو میمونی پیشم
انصافا آلبوم عشق یعنی.... بی نظیره!!!

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:12
seta

چه ربطی داشت جناب؟

24.126.98.38
فرزاد
167.219.217.200
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:31

کارشناس محترم سلام....
خیلی دوس دارم بدونم این طرفدارهای که میگی کیا هستن که گفتن آلبوم ضعیف بوده... به نظر من موسیقی ما بجز تخریب هیچ کاری برای پیشرفت موسیقی نمیکنه :) اینو بار ها با تخریب محسن یگانه که ستاره چند ساله موسیقی پاپ بوده میشه دید... به شخصه بجز ترک نگاه باقیه آلبوم رو پسندیدم و روز به روز بیشتر به دلم میشینه.. تخریب کاره خوبی نیست استاده گرامی :)

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:04
Qasem Dalirian

لامصب همه درگیر این آلبوم شدن :)

113.253.113.2
fatemeh kh
57.233.51.252
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:48

ما که هوادار چند ساله ایم میگیم این آلبوم از همه بهتر بوده..اونوقت شما میگی طرفدارا گفتن؟؟ واقن قشنگ نیس از جوی که بوجود اومده استفاده کنین..چون هنوز نظرای مخالف زیاده ...خودتونم میدونین این آلبوم موفق خواهد بود... حرفایی نزنین که بعدا نتونین جمعش کنین...

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 20:52

بهترین آلبوم نگاههه
اینو دو سه ماه دیگه متوجه میشین

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 21:03

حالا اين شد يه نقد منصفانه.
با يه چيزاييش موافق بودم ولي واقعا از حباب بهتر بود.
با اون تركاي زيادم موافقم.
ولي بدون شك از بتريناي امساله.
منو دركم كم يه كم
از پيشم نرو

سه شنبه 5 خرداد 1394 - 21:55
حجت یاری زاده

با شما موافقم .از حباب بهتر بود واقعا.

124.4.38.127
محمد
66.220.126.173
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 21:56

اینم جواب اونایی که میگن آلبوم تکراریه
آقای کشتکار عزیز میشه بگید از کدوم هوادارای محسن یگانه شنیدین که این کار ضعیف تر از کارای قبلیه محسنه؟ ؟ از نظر ما که بهترین آلبوم محسن یگانه است من که به شخصه هربار که آلبوم گوش میدم بیشتر هیجان زده میشم

حامد 100
179.126.143.77
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 22:24

جالبه!!!
فکر میکنی از احساسات جوونای مردم این شهر خیلی حالیته
یه سری به هندزفری بچه شش ساله تا دانشجوهاش و ... بزن ببین الان صدای محسن شنیده میشه یا بقیه خواننده ها
من از وقتی آلبوم نگاه اومده تو ماشین هزار بار پلی بک کردم. با تمام احترامی واسه که عبدالماکی و عسکری دارم ولی صداشون گیرایی صدای یگانه رو هم نداره
همه چیزم به ملودی و شعر نیست و صدای یگانه خیلی آرامش بخشه
مثل خیلی از خواننده ها نیست که بار اول آدمو به شوق میاره ولی حوصلت نمیکشه دوباره گوشش کنی. اینم میشه از تعداد سانسا و از تعداد طرفداری کوی و برزن این شهر شنید

یگانه مثل سعدی میمونه که همیشه هست.به زبان ساده خیلی یگانه خواننده چهار فصله هم باهاش شادی و هم باهاش غمگینی
کلا واسه این مردم نعمته صداش

dar_23_b_dar_m
58.247.233.21
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 22:55

چرا الکی الکی فقط میخواین یه جوری بگین که محسن یگانه نسبت به عالبوم های قبل پسرفت داشته؟؟؟؟؟؟؟ زمانی که آلبوم حباب منتشر شد همه میگفتن رگ خواب بهتر بود و حالا که نگاه منتشر شده میگن حباب بهتر بود...ولی واقعیت اینه که محسن یگانه عزیزمون روز به روز به لطف خدا پیشرفت داشته فقط چشم هایی هست که نمیتونه این موفیقت رو ببینه..این انتقاد های بی پایه و اساس به هییییچ جا نمیرسه...خوشبختانه روز به روز به تعداد هواداران محسن یگانه عزیز افزوده میشه...و هیچ پسرفتی هم توکارش نبوده...هیچ اثری بی عیب و نقص نیس ولی شما نمیتونین رو این حساب کلمه"پسرفت"رو به کار ببرین....من تبریک میگم به محسن یگانه عزیزم و مطمعنم عالبوم نگاه از بهترین آلبوم های سال هست اینو بدون هیچ تعصب و اغراقی میگم...جاست محسن یگانه♥

dar_23_b_dar_m
53.163.55.250
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 22:56

چرا الکی الکی فقط میخواین یه جوری بگین که محسن یگانه نسبت به عالبوم های قبل پسرفت داشته؟؟؟؟؟؟؟ زمانی که آلبوم حباب منتشر شد همه میگفتن رگ خواب بهتر بود و حالا که نگاه منتشر شده میگن حباب بهتر بود...ولی واقعیت اینه که محسن یگانه عزیزمون روز به روز به لطف خدا پیشرفت داشته فقط چشم هایی هست که نمیتونه این موفیقت رو ببینه..این انتقاد های بی پایه و اساس به هییییچ جا نمیرسه...خوشبختانه روز به روز به تعداد هواداران محسن یگانه عزیز افزوده میشه...و هیچ پسرفتی هم توکارش نبوده...هیچ اثری بی عیب و نقص نیس ولی شما نمیتونین رو این حساب کلمه"پسرفت"رو به کار ببرین....من تبریک میگم به محسن یگانه عزیزم و مطمعنم عالبوم نگاه از بهترین آلبوم های سال هست اینو بدون هیچ تعصب و اغراقی میگم...جاست محسن یگانه♥

Ahmad Reza
105.152.127.98
سه شنبه 5 خرداد 1394 - 23:23

به عنوان هوادار همیشگی محسن یگانه تشکر میکنم از طرز صحبت و نقد آقای پدرام کشتکار.
ایشون بدون هیچگونه تخریبی دست به نقد زدن ... ومیشه گفت یه جورایی یه کمی هم به ( خیلی کم ) به نکات مثبت یا همون تمجید از سه تا از تراک ها پرداختند.
دوستان نقدی درسته که همه چیز البوم رو بگه ... نکات مثبت . منفی . و ...
دوست عزیزمون اقای کی بودن که پرونده 1 بود ... اوشون اومدن یه مشت مزخرفایتش رو نوشت و رفت ... و کل البوم رو برد زیر سوال ...

و یه نکته ای که هست ... این البوم نسبت به البوم حباب یکدست تر بود ...
ولی در کل تموم البوم های محسن یگانه . تک تک قطعاتش هوادارای خاص خودشو دارن ...

و اینکه این البوم از بهترین های محسن یگانه بوده . و من مطئنم همه طی چند هفته دیگه به این میرسین ... شایدم مدت ها طول بکشه ..
شعرای البوم واقعا زیبا بودن ... به نظرم با دقت به شعرای البوم گوش بدین ..

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 00:24

طرفدارای یگانه توجه کردید؟؟؟؟؟ وقتی ما میگیم یگانه به شدت افت کرده میگید از رو حسادت هست. باید قبول کرد نگاه ضعیف ترین آلبوم یگانه بوده. تقریبا یه آلبوم دم دستی بوده. قطعا ناله و زاری بیش از حد البوم رو زننده کرده بود. در حالیکه ترک های قدیمیش مثل خاکسترم نکن- بنویس از سر خط - دوراهی - تو حتی سر برنگردوندی و ..... ؛هم غمگین بود هم حس رو به خوبی منتقل میکرد و مخاطب رو خسته نمیکرد.
موفقیت رگ خواب دلیل نمیشه فکر کنه شاعر خوبی هستش . این همه شاعر خوب داریم . بهتره با ا نها هم کار کنه .

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 00:52
سعید

خیلی ها وقتی حباب اومد گفتن یگانه قدیم خیلی بهتر بود و قبلا خیلی با احساس تر بود و از این حرفا ... حالا که سعی کرد با احساس بخونه میگن زجه میزنه . میشه بگید باید به کدوم ساز شما رقصید . مهم ما طرفدارها بودیم که خوشمون اومد .

190.130.173.186
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 11:54
fatemeh kh

shoma ha asan taklifetun ba khodetun malum nist... umad sabkesho avaz kard y jur gir dadin goftin mohsene rage khab ku..alan bnargasht b samte qadim bazam migin rage khab????? avval umadin b seda gir dadin alan dg irad gir nemiarin migin bere ba ye tarane soraye dg kar kone??? tarane haye in album kheil qavian..asan yeganeh ba hamin tarane ha shode yeganeh...vassalam :)

162.89.108.232
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 21:57
seta

آخه فقط به لجن کامنتتون توجه کنید!این اگه تخریب نیست پس چیه

153.212.22.145
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:06
Qasem Dalirian

یگانه محسنِ موسیقی ایران فقط محسن یگانه است و دیگر هیچ ...

138.241.181.217
مونا رضایی
179.185.197.168
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 01:48

من این نقد و دوست داشتم با اینکه با نظرم سازگار نیست و البوم و بسیار می پسندم. چون ایشون حسن و عیب و از نظر خودشون در کنار هم عنوان کردن. ممنون.

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 01:48

باید بگم که آلبوم های نفس های بی هدف و رگ خواب که در نوع خودشون عالین هم چند تا قطعه ضعیف دارن و وجود قطعه ضعیف در یه آلبوم عادیه.
آلبوم حباب هم خیلی خوب بود و همون محسن سابق بود و بعضی ها میگفتن محسن تغییر کرده و فلان و اینا ولی اینطور نبود.محسن یگانه تو هر آلبومش قطعه هیت داشت و حباب هم تو این زمینه خیلی خوب بود.
ولی آلبوم نگاه من...به قول دوستان نمره ی قبولی رو میگیره ولی قطعه ی خاصی نداره.آلبومی که منتظرش بودم نبود.
باز هم میگم محسن یگانه خودش شعراشو میتونه بگه و نیازی به ترانه سرت نداره.تنها چیزی که لازم داره یکم سادگی تو شعراش و شهاب اکبری تو تنظیم هاش.

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 05:56

شما فقط اونایی که انتقاد میکنند رو بیارین , من نمیدونم چرا این قدر با محسن بدن همه < واقعا که

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:08
Qasem Dalirian

چون بدجوری درگیرشن ، واقعا محسن نابغه است .

109.79.191.70
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 08:30

این آلبوم از هر لحاظی خوب بود شعر تنظیم میکس
وقتی از حرفم اطمینان پیدا میکنم که آلبومایی مثه از عشق و مخاطب خاص پاروی بی قایق ......... گوش میکنم که هیچی واس گفتن نداشت
آلبوم محسن یگانه بازم با یه سر آلبومی قشنگ شروع شد
ترک دو باز مثه همیشه شاهکار بود
راجع به دیوار نمیشه حرف زد
نه یه آهنگیه که هر خواننده ای جرعت خوندنشو نداره
درکم کن مثه همیشه یه آهنگ هیته
خاطره بازی یه درسی بود واسه سایر خواننده ها
جاده عالی بود
تو فکر میرم یه کاره متفاوت قشنگ بود نه از این متفاوتا که خواننده میاد کاره ضعیفشو با کلمه متفاوت پوشش میده
نگاه آهنگه خوده محسن
محسن یه شاهکاره محسن آقاس چون به قول علی بحرینی سعی میکنه خودش باشه

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 14:37
علی-طرفدار آقای خاص

درسته که سلیقه ها متفاوته ولی مخاطب خاص و پاروی بی قایق چیزی واسه گفتن نداشتن؟هنوز از عشق عسکری رو نشنیدم ولی مخاطب خاص و پاروی بی قایق عالی بودن.درسته که یگانه رو بیشتر از عبدالمالکی دو ست دارم ولی مخاطب خاص از نگاه من خیلی بهتر بود.
پاروی بی قایق هم که جای خود دارد.

215.64.104.188
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 18:43
زهرا جاستی

آقای علی کاملأ در اشتباه هستید چون مخاطب خاص در مقابل نگاه حرفی واسه گفتن نداره قصد توهین به مخاطب خاص رو ندارم و نمیگم بده اما قابل قیاس با نگاه نیس و در مورد پاروی بی قایق باید بگم مختص همه سلیقه ها نیس فقط عده ی خاصی میتونن گوش بدن و من جز اون دسته نیستم پس نمیتونم دربارش نظری بدم

13.53.38.218
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 10:37
محسن رودباری

آقای علی خاض من از شما ممنونم . خیلی با بقیه طرفدارای چاوشی فرق دارید. خیلی با احترام صحبت میکنید. واقغ ممنون . بعضی وقتا نظراتی که میزاریم فقط واسه یه کری ساده دوستانه هست. من خودم که هنوز که هنوز طرفدار سر سخت یگانه هستم ولی نمیتونم محسن چاوشی گوش ندم. چون واقعا عالیه محسن چاوشی . قطار . دزیره . یوسف. یه خونه کوچیک. .................
محسن فقط یگانه
قصد توهین ندارم ولی اگه بخوام آلبوم مخاطب خاض یا از عشق و با آلبومای محسنا مقایسه کنم. شان گاروی بیقیاق و شاهکاره نگاه آوردم پایین

233.135.10.188
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 13:37
علی-طرفدار آقای خاص

ممنونم،لطف دارین
ببین هر خواننده ای سبک خودشو داره.مثلا الان اگه ترانه های نگاه رو با مخاطب خاص مقایسه کنیم،مخاطب خاص شعراش خیلی ضعیف تر از شعرای نگاهه.
مهم اینه که شعری که طرف میخونه به خوبی بتونه اجراش کنه.عبدالمالکی هم درسته شعراش ضعیفن ولی خوب اجرا میکنه.
محسن یگانه ولی اونجور که باید بخونه،نمیخونه.
خلوتی باید کرد،سال های گذشته را مروری باید کرد.

89.118.79.160
شیدا
50.49.55.98
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 09:17

نقد خوبی بود البته همشو قبول ندارم. به نظرم "درکم کن " جاش تو البوم درسته و نباید حذف میشد چون همین الانشم حالت یکنواختی تو البوم هست ولی ترک 5 حس و حالو عوض میکنه و به دل میشینه
من عااااااشق محسن یگانم و هر چی بخونه دوست دارم ولی واقعا افت داشته شاید بهتر باشه واسه یه بارم که شده محسن از ترانه های قوی دیگران تو البومش استفاده کنه و تمرکز بیشترشو بزاره رو خوندن. خیلی دوست دارم محسن برای تنظیم هم از کوشان و سیروان کمک بگیره

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 15:49
رستگاری

خیلی مشتاقم بدونم ایراد ترانه ها چی بود لطف کنید بگید کدوم ترانه بی معنی یا کلمات حشو داره؟
کدوم ترانه سرا شعری مث دیوار یا جاده یا خاطره بازی میتونه واسه محسن بگه؟
با تنظیم کدوم ترک حال نکردین؟ تمام تنطیمای محسن حساب شده بود بقیه تنظیم کننده ها هم عالی بودن
لطف کنین همینجوری یه چیزی نگین

230.45.203.174
ناشناس
110.122.225.26
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 09:45

بهترين البوم سال همين نگاهه

تارا
67.186.172.174
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 10:31

نمیدونم چرا همه فکر میکنن که نماینده طرفدارای محسن یگانه هستن و باید از جانب اونها صحبت کنن، من به عنوان یکی از طرفدارای محسن میگم که این آلبوم واقعا عالیه و از روزی که منتشر شده تا حالا من نتونستم چیز دیگه ای گوش کنم.

yaldamatin
165.136.64.146
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 10:34

به هیچ عنوان نمیتونیم بگیم این آلبوم از حباب ضعیف تر بود !!این آلبوم روز به روز مخاطب بیشتری‌رو جذب میکنه و شنیده تر میشه چون سنجیده شده وتجربیات حرفه ای و موسیقیایی آقای یگانه در اون کاملا محسوسه !آلبوم حباب با چهارده تراک ..تک به تک و بسیار شنیده شد و نه تنها دلزدگی ایجاد نکرد که هر روزمحبوبتر شد و ثابت کرد که سیزده تراک برای آلبوم جدید منطقی و قطعا دوست داشتنی و قابل شنیدن خواهد بود .ترانه ها بسیار قوی و یکدست و در عین حال هر کدوم با موضوعیت خاص خودش دلنشین بود .در کل آقای یگانه با این آلبوم حرفه ای تر شدن خودش رو به رخ کشید در عین حال نشون رگ خواب مخاطبش رو همچنان در دست داره.

یکی
115.221.94.58
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 10:39

به نظر من این آلبوم از اون دسته هست که یه مدت اولش همه دربارش بد میگن یا نصف دوست دارن نصف دیگه هم میگن به دل نمی شینه و از این دسته حرفا......ولی بعد از گذشت چند ماه همه وابستش میشن و غوغا میکنه....
این آلبوم به زمان نیاز داره....تاشنیده بشه...
ولی به نظر من عالی بود.....عالی.

حسن
2.131.118.31
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 11:03

بیااا....منم از همون اول طرفدار محسن بودم...و من طرفدار دارم میگم که آلبوم ضعیف بود...ضعیف تر از حباب...و همش تقصیر شما طرفداراست که با هواداری کورکورانه باعثش شدین...متاسفم براتون که معنی هواداری براتون فقط کنار صفت کورکورانه معنی پیدا میکنه...همین

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 15:38
امیرs

اره!تو که راست میگی!اصن گوش دادی البومو که میگی من طرفدار محسنم؟

252.177.29.211
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 18:38
زهرا جاستی

میشه بگی دقیقأ کجاش ضعیف بود؟ دیوار که آدمو روانی میکنه یا دلکم که ادمو میبره قدیما یا درکم کن که با ریتم شادش یه حس خاص به آدم میده یا خاطره بازی که خاطره های آدمو یادش میاره؟ اینا فقط مواردی از احساس آلبومه که من گفتم دیگه شعر و ملودی و تنظیم که جای خود دارد

198.97.129.202
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 21:53
seta

محسن به طرفدارایی که گوش خوب شنیدن و لذت بردن از آهنگاشو ندارن احتیاج نداره
اگه طرفداراش بودی لذت می بردی
متاسفانه تفکر روشن فکری زیاد شده!

199.78.228.103
رستگاری
242.231.6.215
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 11:26

ممنون از آقای کشتکار
یه موضوعی هست اینه که ایشون چطور میگن طرفدارای خود یگانه راضی نیستن؟ چون بیشتر طرفدارای 2 آتیشه با هم دیگه آشنا هستن و میشه گفت 90 درصد 2 آتیشه ها راضی بودن و همچنان هم داریم لذت می بریم به بقیه هم توصیه می کنم فقط 3 4 بار بدون دید منفی به آهنگا گوش کنن
موضوع دیگه آینه که به غیر از درکم کن جاده و دنبالش میرمو نگاه بقیه ترکا میشه گفت اکثرا اسلو هستن مگه اینکه به خاطره بازی و چقدر دیر دلکم و... بگیم ریتمیکن
نظرتون محترم ولی من از آلبوم لذت بردم و واقعا برام حس خستگی به وجود نیاورد به نظر من این آلبوم بهترین آلبوم محسن و یکی از بهترینای امسال بود

ehsan2321
242.220.183.183
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 14:20

سلام...
از دوزی که نگاه و من اومده این اولین باره که دارم نظر میدم.
من یه طرفدار هزار آتیشه محسن یگانه ام،روزی که آلبوم اومد ناراحت شدم گفتم چرا؟
ولی همینجور از روزی که اومده فقط دارم نگاه گوش میدم،چرا؟
چون هیچ آهنگ دیگه ای تو دلم نمیره،محسن از دل اومده واسه دلهای ما طرفدارا هم میخونه.
بشینین آلبومو بذارین و چشماتونو ببندین خودتون کم کم درک میکنین محسن یگانه کیه که یک دهه است موسیقی رو یه تنه،شعر ملودی و بعضی وقتا هم تنظیم تو دستش میچرخونه.؟
اگه محسن ضعیف شده بود اینهمه آدم واسه گوش دادن کاراش جمع نمیشدن یه که بقول خودشون بخوان کاراشو نقد کنن...
یگانه همیشه یگانه مونده چون خدا و بعد ما طرفدارا پشتشیم با تمام احساسمون.

رستگاری
65.25.115.180
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 15:31

همین نقدای زیادی که در مورد نگاه نوشته میشه معلوم میکنه این آلبوم چقد خوبه
آقای کشتکار یه جا میگن درکم کن به فضای آروم آلبوم لطمه زده و نباید توو آلبوم باشه جایی دیگه میگن محسن بیشتر رفته سمت کارای ریتمیک
به ایشون توصیه می کنم بهتر و بدون دید منفی به نگاه گوش کنن
دیوار چقدر دیر خاطره بازی جاده توو فکر میرم و دلکم و... واقعا موندم چه جور میشه از این ترکها گذشت

جاست یگانه
238.194.229.189
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 21:00

البوم درجه یکی بود از حباب صد در صد بهتر بود و من همه ی تراکا رو دوس داشتم فقط نگاه کمی ضعیفتر از بقیه بود جاست یگانه تا ابد

seta
21.53.175.71
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 21:50

با کدوم طرفدار صحبت کردید که راضی نبوده؟من تا جایی که می بینم همه طرفدارا راضین و بارها آلبوم رو بیرون شنیدم
اگر درکم کن توی این آلبوم قرار نمی گرفت مخاطب عام وقتی این آلبوم رو گوش می داد می گفت حتی یه 6 و 8 شاد نداره...به نظر من آهنگای ریتمک همیشه جواب میدن
ما که این آلبومو دوست داشتیم و لذت بردیم...عالی بود

ناشناس
67.4.74.25
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:06

بعضى از ترانه هاى اين آلبوم تصويرهاى خيلى ظريف و زيبايى دارن
مثلا:
من اونقدر شبيهت قدم ميزدم
كه از ما يه جور رد پا مونده بود
كه حتى نفهميدى پشت سرت
يكى توى اين جاده جا مونده بود

كه ميگه انقدر شبيهت شده بودم كه وقتى جا موندم نتونستى رد پامو بشناسى و نفهميدى من جا موندم

يا ايهامى كه تو اين قسمت هست:
دلخوشيم يه ابر تيره س كه هواى منو داره
آخه از سياهترين ابر بهترين بارون ميباره

(هوا ايهام داره)

يا همين ( هوا) باز تو اين قسمت ايهام داره:
زنده بودم به هواى تو كه يه روزى تو آغوشت بميرم…

و مواردى از اين دست
البته آلبوم تعدادى ضعف تاليف هم داره ولى شاعرانگى لطيفى داره
تنظيم ها هم كه واقعا اشكان آبرون رو تحسين ميكنم
كلا دوس داشتم :)

سعید دیواری
24.151.128.8
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 22:18

بی اغراقو بی تعصب نگاه خیلی بالاتر از اونیه که من از محسن انتظار داشتم >اصلا انتظار انقد احساسی خوندن محسنو نداشتم .....واقعا عالی بود

hk
234.236.196.230
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 23:13

لطفن تا وقتی که یه اهنگی رو خوب گوش ندادی(نه تنها این البوم بلکه هر البومه دیگه ای ) درموردش قضاوت نکنید . البته تو این سایت همیشه از این موضوعات داشتیم مثلا البوم حباب همه کامنت گذاشته بودن که جالب نیست .

Qasem Dalirian
116.233.118.37
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 11:10

دلخوشیم یه ابر تیرست که هوای منو داره ...

مسعود
10.22.70.30
پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 15:33

متاسفانه نه فقط در مورد موسیقی و این آلبوم محسن یگانه بلکه در جامعه ایران نظرهای مخالف به شدت سرکوب و نظرهای موافق ستایش می شه تعصب کورکورانه همه جا ریشه دوانده از جمله میان طرفداران هنرمندان و خوانندگان مختلف از جمله هواداران آقای یگانه امیدوارم روزی برسه که تحمل حرف های دیگران رو داشته باشیم
در مورد این آلبوم هم از نظر من آلبوم خیلی خوبی بود ولی به قول یکی از دوستان بر خلاف آلبوم های قبلی یگانه حتی ترک wow هم نداشت

محمد کشاورز
207.108.169.16
جمعه 8 خرداد 1394 - 16:09

1- ترک دنبالش میرم:
یک سرآلبومی که واقعا زیبا بود و مارو یاد سکوت انداخت..شعر مناسب با مضمون خاکستری
تنظیم شلوغ و ریتمیک و ترکی مناسب برای ماشین ها که همونطور هم انتظار داشتیم هیت شد.
2- ترک چقدر دیر:
تکرار کردن موفقیت یک ماکت به اسم چنگال تقدیر کار سختی برای محسن بود اما به لطف تنظیم مهندس موسیقی علی ثابت و درام دیوید و گیتار بابک مالکی فر این ترک فوق العاده شده و تحریر محسن هم کمی متفاوت بوده با این حال تونسته مخاطب رو راضی کنه.. یک شعر داستانی و موضوعی نسبتا جدید
3- ترک دیوار:
دیگه راجع به این ترک اساتیدی چون علی بحرینی صحبت کردن و خیلی از تنظیم کننده هاهم تعریف کردن از کار فوق العاده ی گروه پازل که توسط خود محسن معرفی شد به موسیقی کشور..یه داستان به شدت درام به همراه شعری خارق العاده.. عالیه این ترک عالیه
4-ترک نه:
این ترک اولش با گیتار جوری شروع شد که شاید همه انتظار یک ترک مثه خیابونا یا من از محسن داشتیم اما داستان جور دیگه ای پیش رفت قطعا این نوع تنظیم یه کلاس جهانی بود برای آموزش تنظیم برای آماتور ها..ملودی ای که واقعا جدید و قدرت ریسک محسن رو نشون میده شعری مثه نفس های بی هدف..این اواخر میگفتن محسن زن ذلیل شده و همش التماس میکنه اما توی این ترک دیدیم میگه "یه راه بی نشون رو بگیر و برگرد"
5- ترک درکم کن:
متاسفانه اغلب 8&6 هایی که شاهد هستیم فاقد شعر مناسب و حداقلی هستن حتی هوایی شدی محسن هم با اینکه مگاهیت شد اما شعر خوبی نداشت.. محسن نشون داده که استعداد فوق العاده ای توی شیش و هشت داره و هیچکس هم مثه خودش نمیتونه درست تنظیم کنه بعد از عدم موفقیت ترک های شیش و هشتی مثه "ساده" و تا حدودی یادگاری درکم کن بهترین قطعه ی حال حاضر شیش و هشت محسوب میشه..یه ترک شیش و هشتی که از گوش کردن اون با صدای بلند احساس شرم نکنین :)
6-ترک خاطره بازی:
محسن همیشه ترک های شیش و هشت رو شماره 5 میزاره و بلافاصله بعدش یک ترک اسلو میده.. خاطره بازی یکم شبیه نمیزارم خسته شی خاصه..یک ترک عام پسند..به یاد محسنِ قدیم..با گیتار زدن خودِ محــــســـن و تنظیم ستاره ی آینده ی موسیقی پاپ احسان حبیبی تنظیم کننده ی قطعه ی مرد..چقد این پسر خوبه..هرچی تنظیم میکنه هیت میشه زوج خوبی میشه با محسن..باز هم محسن و باز هم بها دادن به یک هنرمند جوان دیگه بر خلاف دیگران :)
7-ترک جاده:
بر خلاف تنظیم شلوغ یک مضمون فوق العاده داره.. کافیه در شعرش غرق بشین..شاید تنظیم مهران عباسی هم میتونست شنیدنی باشه اما یه اهنگ مناسب همه ی حال و احواله..شاد باشین به ملودیش گوش میدین و ناراحت هم به شعرش..شاهکاری توی شعر بود..که روزبه ها و مهرزاد ها نتونستن خلق کنن..شعرش بیشتر از دیوار نباشه کمتر نیست.. یکی از ترک هایی که ترجیع بندش قدرت هیت شدن داره
8- قطعه ی تو فکر میرم:
وقتی قرار شد اشکان ابرون تنظیم کنه واقعا به موفقیت ترک هایی که تنظیم میکنه اطمینان داشتم.. خیلی وقت بود به محسن این خرده گرفته میشد اهنگ ریلکس یا اسلوی بی درام نمیده..چینش این قطعه فوق العادس بهترین جای ممکن وقتی از هیاهوی جاده خلاص میشی و به تو فکر میرم میرسی..شعر قابل دفاع و شاهکاری که اشکان انجام داده بر خلاف حباب این البوم یک ترک اسلوی بی درام هم داره
9-قطعه ی نگاه:
یک قطعه ی شخصی..قرار نبود شیش و هشت باشه.. ترنس مهربونه یا شیش و هشتِ یواش
شعر مثبت اما نه جوری که بتونید اونو به عنوان جملات عاشقانه استفاده کنید :) انگیزه های محسن از زمانی که پدر شد کاملا دگرگون شد اما واقعا ترجیع بند این ترک با کلاس ترین شیش و هشتی بود که بعد از تو فکر میرم شنونده رو از خواب بیدار میکنه :) و باز هم محسن نشون داد توی تنظیم شیش و هشت تبحر بیشتری داره
10- قطعه ی دلکم:
احساسی ترین قطعه ی آلبوم..حرف دل خیلیا.. تنظیم مهندس علی ثابت..کسی که تخصص اینکارو داره شاید چون قسمت دوم این ترک توی دمو بود اوایل نتونسته باشید باهاش ارتباط برقرار کنید اما اون تحریر های همیشگی محسن سادگی صداش که غمامونو فریاد میزد توی این ترک واضحه..ترکی هیت شده با وجود اینکه غمگینه.. واقعا خیلی سخته یه کار غمگین هیت بشه..ملودی محسن فقط در کنار تنظیم علی ثابت میتونست دلکم رو هیت کنه اونم زمانی که گیتار آکوستیک رو ایمان حجت بزنه..جناب بابک ریاحی پور هم چون توی این قطعه حضور داشتن تعریف کردن ازش :)
11- قطعه ی دلسرد:
محسن در آخر این آلبوم به سراغ نوآوری رفته و یه جورایی این ترک هم سبک متفاوتی رو داره اجرا میکنه که محکم شروع میشه و نوعی رجزخوانی با تحریرهای فوق العاده و باور نکردنی محسن در حال انجامه..سه ترک پایانی این آلبوم نوآوریه و جواب به کسایی که میگن محسن تکراری شده.. با این حال ترجیع بند این قطعه واقعا زیباست و نمیشه ازش گذشت مخصوصا وقتی احسان حبیبی تنظیم کرده باشه
12-قطعه ی انتظار:
نوآوری و بس.. همین
زمانی که کسی جرات نداره دلکمه بده بیرون محسن یگانه این کارو بار ها و بارها توی کنسرت و آلبوم انجام میده :)

13-اما نوبتی هم باشه نوبت داستانی ترین ترک آلبومه
قطعه ی پرنده:
کمی باید دقیق بشین توی شعر تا به منظور محسن پی ببرید مثه بیت اخر غمگین نیست اکتیوتره اما شعرش فوق العاده مفهومیه و ازون شعر ها که سخت حفظ میشه اما به مرور جای خودشو باز میکنه
گوش های ما ایرانی ها کمی بهش عادت نداره ولی اشکان ابرون تونست برای این ترک با تنظیمی که کرده و نوع انتخاب ساز تا حدودی عام پسند بودن رو به ملودی محسن نزدیک کنه و این یعنی همکاری ابرقدرت ها

تارا
105.201.129.183
جمعه 8 خرداد 1394 - 23:17

من به عنوان یکی از طرفداران محسن یگانه صراحتا اعلام میکنم که نگاه حتی از رگ خواب معروف هم بهتره.من نمیدونم شما از چه کسانی شنیدین ک البوم و دوست نداشتن چون ما جاستیا اکثر مواقع با هم در ارتباطیم و اکثرا این عقیده رو داریم ک نگاه بهترین البوم محسنه.چون من به شخصه اگه از البوم رگ خواب 4 تا ترک و خیلی دوست داشته باشم از این البوم 7 یا 8 تا ترک و به یک اندازه دوست دارم و این خود نشونه موفقیت این البومه.این البوم شاید با سلیقه ی عده ای سازگار نباشه اما همون چیزیه ک ما طرفدارا از محسن عزیز میخواستیم.

شنبه 9 خرداد 1394 - 14:31

به نظر من آلبوم فوق العاده ای بود هم از نظر شعر که ترک های جاده . خاطره بازی . دیوار فوقالعاده بودن از نظر آهنگ سازی که دیوار و دنبالش میرم از نظر آهنگ خیلی خوب بود ملودی ها هم که حرف نداشتن مثل آهنگ نه . در کل آلبوم نگاه من خیلی موفق تر از آلبوم حباب هستش نسبت به آلبوم های طی یک سال اخیر منتشر شدن هم خیلی بهتر بود

Mehdi Mika
94.244.34.52
یکشنبه 10 خرداد 1394 - 17:43

نقد منصفانه ای بود به نظر من! فقط من با اونجایی مشکل داشتم که گفته هوادارای یگانه همیچین اظهار نظری کردن! شما داری نقد میکنی! یعنی نظر خودتو میگی بنابراین دلیل نداره شنیده هاتو توی نقد بیاری! اینکه چند نفر یه حرفایی زدن که نقد نشد
اما به طور کلی با اکثر مطالب موافقم به خصوص تعداد ترک های آلبوم و قطعه نگاه
شیش و هشتم حتما باید تو آلبوم باشه اما شیش و هشتی که خود من از محسن انتظار دارم چیزی در حد هوایی شدی هستش که فوق العاده بود
این آلبوم نوآوری زیاد داره!چه تو تنظیم چه تو ملودی
تو زمینه ترانه هم ساختارشکنی کرده و شعرای معمول رو که میشنیدیم کمتر استفاده کرده تو آلبوم
این آلبوم هنوزم باید بیشتر شنیده بشه و مطمئنا طول میکشه تا باهاش ارتباط برقرار کنید
هر چیز جدیدی زمان میبره تا جا بیفته! حتی اوایل طرفدارای محسن یه سریاشون انتقاد میکردن به آلبوم اما الان نظر خیلیاشون تغییر کرده چون به خودشون و به آلبوم فرصت دادن

amehrdad gh
164.210.94.209
یکشنبه 17 خرداد 1394 - 13:25

به نظر من آلبوم نگاه من از اون آلبوم هایی هست که تاریخ مصرفش بیشتر از دوهفته طول نمیکشه . چون که آلبوم تکراری و تقلیدی کورکورانه از کارهای موفق این خوانندس .

شنبه 9 بهمن 1395 - 00:22

بهترین آلبوم بود

تو فکر میرم
خاطره بازی

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.