پس از شش سال و از صبح روز چهار آذر؛
«یک و یازده دقیقه» طلسم دوری «ماهان بهرام خان» از بازار موسیقی را شکست
موسیقی ما – آلبوم «یک و یازده دقیقه» سرانجام و پس از گمانه زنی های فراوان منتشر شد. دومین آلبوم «ماهان بهرام خان» به همت شرکت «آوای هنر» با مدیریت «محمد جلیل پور» و از سوی شرکت «هنر اول» از چهارم آذرماه به گوش مخاطبان موسیقی رسید. آخرین حضور رسمی بهرام خان در بازار موسیقی پاپ به سال 87 و آلبوم «من هنوز» باز می گردد. آلبومی که کارش را سخت و انتظارها نسبت به آثار آینده این خواننده جوان را بیشتر کرد. او طی این سالها در کنار انتشار تک قطعات خود، آلبوم جدید را هم به همراه چهره هایی نظیر «محمد کاظمی»، «شهاب رمضان»، «امیرحسین اویسی»، «یاحا کاشانی» و «مهدیه عرب» و... تولید کرد. همزمان با انتشار این مجموعه به سراغ ماهان بهرام خان رفتیم و دقایقی را با او گپ زدیم که شاید بخش جالب این گفتگو پیش بینی هایش برای یک و یازده دقیقه باشد:
 
 • *چرا اطلاع رسانی های پیرامون انتشار آلبوم اینقدر ناگهانی بود و 48 ساعت قبل، تاریخ دقیق پخش را اعلام کردید؟
دلیل خاصی ندارد و این اطلاع رسانی در ادامه برنامه هایی بود که برای این آلبوم داشتیم. به تازگی ماه محرم به پایان رسیده است و در آبان ماه هم اتفاقات تلخی را داشتیم و فضا برای تبلیغات مناسب نبود. به محض بهتر شدن فضا و شرایط، اطلاع رسانی ها را انجام دادم.
 
 • *از «یک و یازده دقیقه» برای ما بگویید و کمی در مورد جزئیات آن توضیح دهید.
آلبوم شامل یازده قطعه است. تنظیم نه قطعه توسط خودم انجام شده است و «امیرحسین اویسی» و «امیرحسین حسینی» هم به ترتیب وظیفه تنظیم قطعات شماره هشت و نه را بر عهده داشته اند. «شهاب رمضان» سازنده ملودی هفتمین قطعه است و ملودی قطعه سوم را به همراه «محمد کاظمی» ساخته ام. در بخش ترانه هم به ترتیب تعداد آثار با «محمد کاظمی»، «یاحا کاشانی»، «عاطفه ابراهیم تبار»، «رضا راد» و «مهدیه عرب» همکاری داشتم.
 
 • *کدام یک از این یازده قطعه را بیشتر دوست دارید؟
نمی دانم و اگر بگویم که همه کارها را دوست دارم کمی کلیشه ای می شود اما قطعا بعضی از آثار را بیشتر دوست دارم. این آلبوم صرفا شامل یک یا دو قطعه خوب نیست و برای تک تک قطعات زحمت زیادی کشیده شده است. «روزها، شب ها» و «گل های باغچه» دو قطعه ای هستند که پیش از این شنیده شده اند اما از لحاظ اجرا و تنظیم دستخوش تغییرات گسترده ای شده اند و نسخه آلبوم آنها کاملا متفاوت هستند. به همین دلایل واقعا انتخاب قطعه مورد علاقه خودم سخت است ولی حداقل هشت قطعه این مجموعه را دوست دارم.
 
 • *فکر می کنید کدام یک از این آثار در بین مردم بیشتر شنیده شود؟
با قاطعیت می گویم که در موسیقی نمی توان پیش بینی دقیقی داشت. در سال 87 که اولین آلبوم مجاز من منتشر شد می توانستیم احتمال دهیم که چه کاری هیت می شود اما باز هم مطمئن نبودیم. در آلبوم اول سورپرایز شدم و مطمئن هستم این بار هم همین اتفاق رخ می دهد. به همین دلیل قضاوت نمی کنم و امیدوارم که مردم گوش دهند و خاطرات خوبی که از آثار من در ذهن دارند برای آنها زنده شود.
 
 • *پس از دومین جشن سالانه «موسیقی ما» در اینستاگرام پستی با این مضمون گذاشتید که پیش بینی کرده بودید آلبوم یک و یازده دقیقه در جشن سال آینده «موسیقی ما» موفق به کسب تندیس خواهد شد. برای کدام بخش ها پیش بینی می کنید که بتوانید این تندیس را کسب کنید؟
آن عکس یک پست دوستانه برای مخاطبان بود اما در این آلبوم بهترین های من را می شنوید و مطمئن هستم کارهای بعدی باز هم بهتر خواهد بود. در این بازه زمانی موفق به ساخت چنین آثاری شدم و هرچه در توان داشتم را عرضه کردم. درباره جشن «موسیقی ما» هم من تصمیم گیرنده نیستم و نمی دانم که در کدام یک از شاخه ها شانس و افتخار جلب نظر مردم را خواهم داشت. باز هم به پاسخ سوال قبلی بر می گردم و باید آلبوم منتشر شود تا مردم تصمیم بگیرند که در کدام شاخه چقدر شانس دارم.
 
 • *با توجه به اسم آلبوم، خیلی ها توقع شنیدن آثاری شبیه به فضای کاری قدیم شما و گروه «صفر صد و یازده» را دارند. آیا همینطور است یا با یک «ماهان بهرام خان» کاملا متفاوت مواجه خواهیم شد؟
شاید برخی تنظیم ها نسبت به آثار گذشته من متفاوت باشد اما امضای آلبوم «من هنوز» در این آلبوم هم وجود دارد. در سال 87 ماهان جوان و با سطح تجربیات خودش آن آلبوم را ارائه کرد که خدا را شکر موفق هم بود. این بار شنونده آثار ماهان با تجربه تر خواهید بود و سعی کردم در طول این سال ها از لحاظ فنی، تنظیم و صدابرداری ارتقا داشته باشم. هدف من این بود که آنقدر تمرین کنم تا اثر من حائز بالاترین استانداردها باشد. در بخش ترانه هم تمام تلاش من انتخاب بهترین و پخته ترین ترانه ها بود. تنها بخشی که توسط خودم خلق نشد همین است و به همین دلیل دقت نظر زیادی داشتم. با این وجود آن دسته از مخاطبانی که آلبوم من هنوز را دوست داشتند در این آلبوم با چهره خیلی متفاوتی از من رو به رو نخواهند شد. امضا و پایه کار همان است ولی این آلبوم در سال 93 به بازار عرضه می شود و آن اثر برای سال 87 بود.
 
 • *طی این شش سال چند تک قطعه در فضای مجازی منتشر کردید اما فکر می کنم حدود یک سال باشد که هیچ تک قطعه ای از شما شنیده نشد. دلیل این مساله چه بود؟
بازار موسیقی پاپ به گونه ای است که باید حضور مستمر داشته باشید و مصداق آن ضرب المثل معروف است که می گوید:«از دل برود هر آن که از دیده به رفت». تعداد قطعاتی که من روی اینترنت داشتم خیلی زیاد نبود و از سویی دیگر تک قطعه هم مخاطبان را قانع نمی کند. من هم سعی کردم به جای اینکه وقت خودم را برای تک قطعات صرف کنم بیشتر به فکر آلبوم باشم. دلیل عدم حضور من در فضای مجازی طی یک سال اخیر هم همین بود زیرا اعتقاد داشتم که یک آلبوم خوب می تواند اتفاقات بهتری را رقم بزند. به نظر من زمانی که آلبوم منتشر نکرده اید، تک قطعه نمی تواند به شما کمک زیادی کند. تک قطعه برای خوانندگانی نظیر من که فاصله بین انتشار آلبوم آنها زیاد شده باشد همانند یک مُسَکن است و تاثیر چندانی ندارد.
 
 • *در طول این سالها که آلبوم جدیدی از شما منتشر نشده بود شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه ماهان بهرام خان قربانی مافیای موسیقی شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟
این صبحت ها صحت ندارد. آلبوم می توانست زودتر به بازار عرضه شود اما من هم در این سالها بیکار نبودم و سطح کارهای خودم را ارتقا دادم. حتی زمانی که درباره آلبوم اطلاع رسانی کردم بعضی از مخاطبان تردید داشتند که اصلا آلبومی وجود داشته باشد! به این قبیل شایعات و حرف ها اهمیت نمی دهم و یک مرتبه هم در صفحه اینستاگرام خودم اعلام کردم و الان هم می گویم که تا زمانی که حق خودم را از این موسیقی نگیرم عقب نمی نشینم.
 
 • *از اجرای زنده هم خبری هست؟
طبیعتا اگر آلبومی موفق باشد امکان اجرای زنده آن وجود دارد و برنامه  ریزی من هم فقط این نبود که صرفا یک آلبوم به کارنامه کاری خودم اضافه کنم. زمان زیادی صرف کردم تا با یک موسیقی خوب مهمان لحظات مردم باشم. امیدوارم این زحمات با حمایت و نظرات مثبت مردم همراه باشد تا بتوانیم کنسرت های بزرگی را برگزار کنیم. هنوز جزئیات برنامه ها قطعی نشده است اما به زودی اطلاع رسانی های لازم را انجام می دهم.
 
 • *و کلام آخر؟
این شانس من است که چنین طرفداران صبوری داشتم و در روزهای سخت حمایت کردند تا الان بتوانم روی پای خودم بایستم. قدردان محبت های تمام این عزیزان هستم و از آنهایی که برای موسیقی ارزش قائل هستند درخواست دارم که نسخه اصلی را تهیه کنند. الان در «آی تیونز» قیمت تک قطعات خواننده های غیر ایرانی حدود یک دلار و معادل سه هزار تومان است. در کشور ما یک آلبوم با ده یا یازده قطعه به این قیمت عرضه می شود. حداقل اگر آنهایی که آلبوم را دوست دارند و طرفدار هستند، نسخه اصلی را تهیه کنند می توانند فرهنگ سازی خوبی داشته باشند.
 
***
 
از تمامی کاربران فهیم سایت «موسیقی ما» تقاضا داریم به جهت حفظ حقوق مادی و معنوی مولفان این اثر نسبت به تهیه نسخه اصلی آلبوم فوق اقدام نمایند. همچنین در ادامه می توانید کاورهای این آلبوم با کیفیت اصلی را مشاهده و دریافت کنید. 
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آذر 1393 - 17:17

دیدگاه‌ها

ايمان امير
5.250.86.217
سه شنبه 4 آذر 1393 - 10:05

10
9
8
7
6
5
4
.
.
.
.
.
3.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1 ...................................................................... 01:11

BOOOOOOMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تولد قویترین آلبوم پاپ و تنظیم های فوق العاده و خاص "ماهان بهرام خان" رو در بستر بیمارستان "ایران" در شمال خلیج فارس رو به شما موسیقی دوست گرامی تبریک و تهنیت میگم.

سالهاست منتظر تولد این بچه ی 6 ساله شدیم..

دیگه وقتشه رونمایی شه و تن رقبا خیـــــــــــــلیی بدجور بلرزه

آقا ماهان این و بدون همه دوباره اومدیم پشتت صف کشیدیم ، تو بوق و کرنا میکنیم آلبومتو.
کسی که بیشترین ظلم تو این سال ها تو ارشاد بهش شد.مجوزایی که سه ماهه صادر شد و این پسر که این همه رفت و اومد و آخر نتیجه گرفت..چند بار تنظیمارو تغییر دادی ؟ بگو تا همه بدونن

بگو تا همه بدونن که بالاخره یه رقیب سر سخت واسه اون کسایی که اسمشون رفت اون بالا ولی دارن کارای افتضاح میدن بیرون ، پیدا شده ..

آره..

با صدای بلند و سیستم صوتی توپ به 01:11 گوش بدید تا موهای تنتون بلرزه
دیگه اسم بهترین تنظیم کننده های کشور عوض شد
عوض شد..

جبر جغرافیایی از رو سرت برداشته شد ماهان جان
ستاره ی مایی

طوفان 01:11 رو گوش جان مسپاریم

تا برنامه بعدی..خدا یار و نگهدارتان...
آقایون خفن تنظیم کننده ؛)

ايمان امير
5.250.86.217
سه شنبه 4 آذر 1393 - 10:48

واقعا خوش استایل ترین خواننده ایرانی
ماهان بنیامین سیروان واقعا تو تیپ و چهره خوبن
ماهان از همشون بهتره

Ali Keyvan
31.214.90.8
سه شنبه 4 آذر 1393 - 10:55

تشكر از موسيقي ما براي اين مصاحبه.
با انتشار اين آلبوم اميد ميره كه فضاي تقريبا يكنواخت شده پاپ اثري جذاب و نو رو به خودش ببينه ...
ماهان بهرام خان در آلبوم قبلي اثبات كرد كه توانايي ساخت ملودي ها و فضاهاي بي بديلي رو در موسيقي پاپ داره.
با آرزوي موفقيت روزافزون براي اين هنرمند عزيز

میلاد میلاد
188.226.220.27
سه شنبه 4 آذر 1393 - 11:20

خیـــــــــــــلی خوب بود خدایی

احسان
172.245.211.196
سه شنبه 4 آذر 1393 - 11:43

آقا دارم دیوانه میشم الله وکیلـــــــــــــــــــــــــــــــی!!!!!!!!
ماهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآننننننننن
لامصصصـــــــــــــــــــــــــــــــب این چه آلبومیه!!!!!

آقا اصلا فکرشو نمیکردم!!!!!!
اصلــــــــــــــــــــــــلا!!!
انتظار داشتم عالی باشه نه اینکه شوککه شم!!!!!

Masoud
2.180.227.162
سه شنبه 4 آذر 1393 - 11:49

واقعا" خوشحالم که بلاخره این البوم بیرون اومد

به همت مسئولین ارشاد دیگه صبر داشت سر می اومد.
هنوز البوم رو گوش نکردم ولی مطمعنم که خیلی خوبه چون ماهان روش کار کرده. و اینکه تو این چن سال تغییرات زیادی روش داده و نقاط قوت آهنگ ها رو بیشتر کرده.

امیدوارم اسمشو بیشتر از قبل همه جا ببینم و بشنوم

سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:02

سلام آقای پدیده.سلام ماهان سلام ای ماه.واقعا زحمت کشیدی برای این البوم واقعا معلومه.رفت جز یکی از پنج البوم برتر سال.

سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:03

سلام آقای پدیده.سلام ماهان سلام ای ماه.واقعا زحمت کشیدی برای این البوم واقعا معلومه.رفت جز یکی از پنج البوم برتر سال.

Chavoshist
5.118.67.42
سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:27

اقا من همه عمرم گفتم چاوشی تا اخرشم همین و میگم دینم پاوشی زندگیم چاوشی ولی الان ببین چیکار باهام شد وقتی شنیدم اهنگاتو که ۵۰ تومن دادم تا الان هنوز البوم و پیدا نکردم
اومدم بگم ممنون از پهش عالی البوم که هنوز مشهد و تبریز نرسیده !

داوانه شدیم اینقد گشتیم بیپ تونزم که نذاشته

ماهان جون اون بالا بالایی ایشاللاه همکاریت با محسن

سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:30

قطعات "چه ساده " و "كجايي" رو دوست داشتم
بخاطر حال اي روزام. به خاطر مرتضي پاشايي
* هنوز برام سواله راسته يا نه خياله / كاشكي چشام نمي ديد كه باورش محاله*
...

سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:34

البومش از هر لحاظ عالیه،تبریک میگم به ماهان و طرفداری گلش

سه شنبه 4 آذر 1393 - 12:38

یه پسرِ با اخلاق و مودب ، در عین حال هنرمند ! خیلی کاراشو دوس دارم .. کم کار میکنه اما خوب و با کیفیت ..
حتما اورجینال تهیه میکنم و از گوش دادنش لذت میبرم .. موفق باشی ماهان خان :)
به همه ی طرفداراشم تبریک میگم

مجتبی
194.225.8.146
سه شنبه 4 آذر 1393 - 14:33

هورااااااااااااا
عجب سورپرایزی
فک نمیکردم ب این زودی بیاد آلبوم
خیلی خوشحالم ب خاطر بیرون اومدن این آلبوم از ماهان بهرام خان
خیلی وقت بود منتظرش بودم
ماهان جان نیازی ب تعریف نداری عزیزم

omid miladi
5.145.117.221
سه شنبه 4 آذر 1393 - 14:58

" جنس صدا " و " تحریرای " بی نظیر طبیعتا یک آثار خوب رو به جا می ذاره

این آلبوم خیلی خوبه !

ترک " چه ســاده " خیلی خیلی خوب بود !

مرسی

الف صاد
31.25.91.100
سه شنبه 4 آذر 1393 - 15:18

واقعا فهمیدم این شش سال سکوت ارزش صبر کردنو داشت...
شاهکار بود این آلبوم..
شاهکار..
دستت رو میبوسم ماهان..

Ashkan -
65.49.68.172
سه شنبه 4 آذر 1393 - 15:27

آقا واقعا تبریک میگم دقیقا می تونم بگم یکی از بهترین آلبومایی بوده که تو چن سال گذشته تو ایران منتشر شده!
یه کار جدید و منحصر به فردی شده این 01:11.تنظیما واقعا عالی و پر هستن و نمونه شو کسی تو ایران نتونسته کار کنه تا حالا!بعد نکته ش اینه که این تنظیما از ذهن خلاق خود ماهان بیرون اومده اینطور نیس که مثه بعضیا بره از آهنگای خارجی کپی برداری کنه!
روزها شبها رو که سرآلبومی دیدم یه کم نگران شدم ولی وقتی گوشش کردم دیدم بابا این اصن یه کار جدیده و واقعا عالی شده بود،باید بگم تو زمینه ی ریمیکس هم ماهان استعداد بی نظیری از خودش نشون داد و بدون شک تو ایران از همه جلوتر هست!شما ببینید گل های باغچه رو چه تنظیمی زده واقعا عالی شده!بعد اون تیکه شم که میشه گفت رپ می خونه واقعا استعداد جالبی از خودت نشون دادی ماهان آفرین!ای وای از دست چشمات گم شدم تو بن بست چشمات...
خود کار یک و یازده واقعا جالب و خاص از آب دراومده خیلی شنیدنی بود!اتاق خاموش یادم فراموش...
من خودم کار "چه ساده" رو خیلی دوس داشتم،بسیار احساسی و به نظرم از بهترین کارای ماهان هست.
تراک 9 "وقتی رفتی" هم خیلی قشنگ و متفاوت بود حال کردم.
در کل باید بگم همانطور که خود ماهانم گفته این آلبوم محدود به یکی دوتا کار خوب نمیشه و اکثر کارا حرفه ای و کلاس بالا هستن!
البته این آلبوم درجه یک رو هرکسی نمی تونه درک کنه و اینم بگم که خوشبختانه امضای ماهان تو این آلبومم هست و همون ریزه کاری های خاص خودشو تو کارای 01:11 هم میشه دید.
من خیلی لذت بردم از شنیدن 01:11 و به شدت ممنونم از ماهان بهرام خان امیدوارم با انگیزه و قدرت بیشتر به راهش ادامه بده و امیدوارم خیلی زود به جایگاه واقعیش برسه.
در مورد اجرای خود ماهنم بگم که این از ته دل خوندنش این داد زدنش واقعا خاصه و من دوسش دارم و این مخصوصا تو کار یک و یازده مشهوده و منو یاد همون دوران من هنوز میندازه...
گوش میدم کار خوبم حمایت می کنم و معتقدم خیلی از بچه های موزیک در مقابل ماهان حرفی برای گفتن ندارن.
هارمونی خیلی خوبی داره تنظیمای این پسر ضمنا میکس مستر جالبی ام داشت به همون سبک خاص ماهان.
به قول معروف یه روح تازه ای تو موزیک ایران دمیده شد اینو بی اغراق میگم،من موزیک زیاد گوش می کنم ولی کمتر آهنگی مثل این آهنگا پر و فکر شده هستن!خیلی کار شده رو این آلبوم و این یعنی ارزش قائل شدن برای مخاطب،مخاطب خاص.

ppeyman
2.179.8.197
سه شنبه 4 آذر 1393 - 16:14

من عاشق محسن یگانه با ماهان بهرام خانم اما خدایش خیلی ظلم به این پسر شود این البوم واقعن بی نظیر بود همه اهنگاش بترکون بود تبریک ترکوندی بازم واقعن عالی بود هرچی بگیم کم گفتم

سه شنبه 4 آذر 1393 - 16:21

حیف خاطرات خوبی که با 0111 داشتیم.
کل خاطراتمون با این آلبوم خراب شد.
من فقط اهنگ یک و یازده رو دوست داشتم که اونم تو فضای 0111 بودش، شاید به همین دلیله که خوب دراومده. از قبل از آلبومم گلهای باغچه رو خیلی دوست داشتم.

پیمان
85.239.203.251
سه شنبه 4 آذر 1393 - 16:24

خوب بود ولی باصداش حال نکردم...
موفق باشی

حمیدرضا R2
37.255.38.130
سه شنبه 4 آذر 1393 - 16:31

انصافا کارای ماهان بهرام خان یه فضای خاصی داره که مختص به خودشه.انتشار این آلبوم رو به ماهان عزیز تبریک میگم

سه شنبه 4 آذر 1393 - 17:55

آلبوم شنیدنی و زیبایی هست؛خسته نباشید میگم به ماهان عزیز.
مدتها بود منتظر انتشار این اثر بودم و این کار؛ارزش این همه انتظارو داشت...

نیما
151.247.33.133
سه شنبه 4 آذر 1393 - 18:12

حتما قدر زحمتاتو میدونیم و ارجینال میخریم. مطمءنا ارزششو داری که این همه صبر کردیم.
واقعا سطح کارت بالاست و چیزی از خیلیهای دیگه که تریبونشون بیشتره کم نداری.

سه شنبه 4 آذر 1393 - 18:55

منظور از اسم آلبوم همون اسم گروه قدیمیشون 0111 هستش

Sina Fourteen
2.178.70.13
سه شنبه 4 آذر 1393 - 20:35

عـــــــــالی...
عــــــــــــالی...
و باز هم عــــــــــــالی...
تبریک به ماهان عزیز و واقعا خسته نباشی!!!

سه شنبه 4 آذر 1393 - 20:40

جنس صدای جدید-تنظیم های متفاوت و جدید و حساب شده.ملودی های متفاوت نه تکراری مثل بعضی ها-ترانه های در سطح خوب-و از همه مهمتر اجرای این پدیده موسیقی پاپ-تا قبلش می گفتم بهترین البوم سال تا بدین جا مهدی احمدوند حالا میگم ماهان بهرام خان واقعا.جز یکی از 5البوم برتر ساله.خیلی براش زحمت کشیده توی تک تک ثانیه های البوم معلومه.ناز نفست ماهان.کجایی و چه ساده و همین میشه که می بینی و سپردم تورو و یک و یازده محشر بودن محشر نه محشر.ولی کاش اسمی هم از نوازنده ها می برد واقعا متعجم که چرا قید نکردن اسم نوازنده ها رو.ممنون بابت البوم زیبات.

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 16:52
ايمان امير

قشنگ نوشتی

5.250.82.123
آرش
2.179.127.50
سه شنبه 4 آذر 1393 - 20:53

من که خیلی حال کردم با آلبومش.ماهان حداقل 10 ساله داره برای این موسیقی زحمت میکشه.
تو صداهای این تیپی صدای ماهانو ترجیح میدم چون یه گرمی خاصی داره تو صداش.
ودر آخر جان هرکی دوس دارین ارجینال بخرین واقعاا زحمت کشیده شده پاش

Rasool Dezhpoor
5.238.115.73
سه شنبه 4 آذر 1393 - 21:22

متاسفانه هنوز نتونستم گوش بدم اما میدونم آلبوم خوبیه ماهان خیلی خوبه....
از طرف هوادار های چاووشی تبریک میگم...

سه شنبه 4 آذر 1393 - 22:03

آلبوم خوب و کاملی بود تبریک به ماهان عزیز و هواداراش.قطعه ی دوم عاالی بود

علی اویلا
31.57.115.116
سه شنبه 4 آذر 1393 - 22:20

واقعا دمت گرم. واقعا افتخار میکنم به اینکه یه خواننده ای مثل تو توی ایران مونده... باید زودتر خودتو بکشی بالا و بیای کنسرت بذاری زودتر

Mahan Number1
5.250.79.49
سه شنبه 4 آذر 1393 - 23:02

واقعا بی نظیر بود این البوم زده رو دست تمام البومای پاپ این چند ساال

این از کجا پیداش شده؟؟؟
کجا بودی تا حالا صدا خوشگل!!؟؟؟؟

یکم معادلات ستاره های موسیقی ایران و بهم زدی!
من که کف کردم اصلا نمیتونم از البوم فاصله بگیرم
فقط میتونم بگم ممنون
موسیقی ما مصاحبه بیشتر
این لامصب خیلی لامصبه بابااااااااا ;-)

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 16:51
ايمان امير

صدا خوشگل :))))
یادم میمونه
"یکم معادلات ستاره های موسیقی ایران و بهم زدی!"

5.250.82.123
Elnaz
198.8.92.173
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 00:05

نمی دونم در وصف این آلبوم فوق العاده چی بگم

فرشاد
151.244.113.128
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 01:08

اولا به طرفداراش تبریک میگم به خاطر انتشار آلبوم آرتیست محبوب و دوست داشتنی شون.
بعد از گوش دادن آنلاین این آلبوم باید بگم که خلاقیت ها و امضای کاری ماهان توی چند مورد از تنظیم هاش نظرمو جلب کرد و خیلی خوبه که دنباله روی تنظیم کننده های داخلی (غیراز یک استثنا که لزومی به ذکر نامش نمیبینم) نیست و سعی داره کارش مدرن تر از کارای رایج ایرانی از آب دربیاد. گرچه در بسیاری از لحظات، عدم انسجام کافی بین کلام و ملودی توی ذوق میزد و خیلی از سیلاب ها به زور تحریرهای بی جا و دم دستی پر شدن، ولی تنظیم ها از استاندارد خوبی برخوردارن.البته اونم در سطح برترین کارای شرقی نه غربی که خب البته اون انتظار بیجایی خواهد بود از تمام آرتیست های ما! بازم البته باید گفت ایرادی که مطرح شد بزرگترین معضل حال حاضر موسیقی پاپ ماست و مختص ماهان و یک یا دو آرتیست نمیشه. جای خوشحالی داره که حداقل تنظیم ها یک قدم جلوتره ...
اما من سلیقه ی هوادارای ماهان رو دوست دارم و میدونم که یه ذره گوش خوش سلیقه تری دارن نسبت به گوش های زباله پسند عام.
در کل و نسبت به اکثر کارای ایرانی بازار، آلبوم قابل قبولیه و ماهان جای پیشرفت خوبی داره.

غربی ممنوع
178.18.24.70
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 02:08

چقدر خوب بود،نون اونوریارو آجر کردید شما ایرانیای داخل
واقعا دلم گرفته بود خیلی وقت بود آهنگ احساسی خوب نشنیده بودم،چنان به دلم نشست که حتما از آی تونز خریداریش میکنم.
عالی کار کردی جناب بهرام خان صدای بی نهایت احساسیت آدمو تکون میده،اصلا از این حسای تکراری و تقلیدی نیست که همه دارن واقعا ناب نابی..
اول به خودم تبریک میگم که اینقد دوست دارم دوم به خودت سوم به هوادارایی که میشناختنت قبل من
خواهش میکنم زود به زود آلبوم بده و با کیفیت بالا کار کن.
هم صدات خیلی نایابه هم جنس موسیقیت هم تنظیمای گوشنوازت

هرچقد بگم کم گفتم
تو سایتای دیگه که نظرا برای کسی مهم نیست دنبال رسانه ی رسمی میگشتم که انگار اینجا خیلی معتبر هست.

بازم ممنون
با تمام وجود دوست دارم
یکم تلاش کنم آلبوم و هزار بار گوش کنم میشی اولین انتخاب موسیقیم :-)

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 03:41

خسته نباشی آقا ماهان.
غافلگیر شدیم .آلبوم محشر شده .تقریبا 9 ساعته آلبوم رو گرفتم.کلا روی ریپیته شاید تا الان هفت مرتبه تکرار شده.و جالب اینجاست از بین 11 تراک 10 تا رو با علاقه کامل گوش کردم .اون یکی هم عالیه .
در کل محشــــــــره

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 04:27

خیلی عالی و قوی بود این آلبوم خسته نباشید میگم به آقا ماهان و آینده ی روشنی رو براش میبینم امیدوارم آلبوم یک و یازده دقیقه جایزه هایی بگیره در غیراینصورت بهش بی انصافی شده که امیدوارم اینطور نباشه !!

پیمان
5.134.141.86
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 07:58

رفیق ترکوندی واقعاااا حال کردم ترک چه ساده محشر بود همینطور یک و یازده من هنوزم بعد 1روز 6ترک اولو گوش کردم اینقد ر زیبا کار کردی که حدا اقا هر ترکت 5بارrepatمیکنم واقعا گل کاشتی بعد از چند سال یه البوم توپ بالاخره بهمون رسید امیدوارم بدون رقیب یکه تاز باشی

باران موسوی
37.228.105.251
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 09:55

خیلی قوی و عالی بود این آلبوم آینده ی روشنی رو واسه آقا ماهان میبینم امیدوارم آلبوم یک و یازده دقیقه جایزه هایی بگیره در غیراینصورت بی انصافی شده در حقش !!

niloofarrrrr
5.250.47.33
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 10:09

aslan kare ghashangii nabuud. doosesh nadashtam

امین
141.0.11.199
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 10:24

سلام
در اینکه آلبومش فوق العادست شکی نیست و بازم ماهان بهرام خان یه چالش جدید تو موسیقی راه انداخت .
تنظیم ها خیلی خوبه ، دلم نمیاد راجعش حرف بزنم چون خودم دوست داشتم و سلیقه منم پسندید اینجور میکس و مستر را . ولی خب واقعیتش اینه که میکس و مستر خاص نظر ماهان هست که باعث شده تنظیم ها جالب تر شنیده بشه .
ولی خب فکر میکنم چون تاحالا کسی سه بعدی کار نکرده بود دیگه زیاد خواسته نشون بده و تأکید کنه ، بعضی جاها دیگه انگار آدم تو سینما سه بعدی نشسته !

شک نکنید که از همین لحظه دیگه همه میخوان از اینکارا بکنن ! که دیگه اصلا حوصله آدم سر بره و انگار جای موسیقی گوش دادن اومده سینما پنج بعدی !
تا حالا میگفتن گوش ما به بد شنیدن عادت داره و بد بار اومده حالا ترسم از اینه که به اینجوری شنیدن عادت کنه و هرکس سه بعدی میکس نکنه بگن یا ضعیفه و عقب یا . . .
کاش اینجور نشه واقعا .
قشنگه و جالب ولی خب به نظر من" آرایش غلیظه "! !
موسیقی ما که مثل غرب نمیشه هیچ وقت اما خب اونا با اینکه امکاناتشون قابل مقایسه با ما نیست بازم با این حال فقط کارای از نظر موسیقیایی قوی براشون در درجه اول اهمیت داره نه چیز دیگه .
بعضی وقتا فقط یه پیانو یا گیتار داره ملودی خواننده را همراهی میکنه اما واقعا که به دل میشینه . خب دیگه . . . جای کار داریم ما !

محدود شدیم به استدیو و سکوئنس و چندتا تکنیک و نو آوری در میکس . و راه اصلی را ول کردیم و هر کس میخواد هنرشو تو استفاده از نرم افزار و تکنولوژی نشون بده .
همه میتونن با تمرین برنامه یاد بگیرن اما موسیقی چی ؟

مسلما موزیسین های زیادی احتمال داره بیان اینجا و این متن منو بخونن ، صحبت من اینکه "ماهان بهرام خان در حال حاضر بالاترین توان و بضاعت موسیقی ما را نشون داد" . اما آیا به نظرتون برای ما ایرانیا باید پیشرفت و عقب نموندن از کشورای دیگه تا این حد بسنده بشه و متوقف ؟
هنوز واقعا ملودی ها ضعیفه ، ترانه ها خسته کننده ، هر چند تو تنظیم داریم پیشرفت میکنیم اما خب تنظیم خوب هم فقط به پر کردن و تکنیک های میکس و مستر نیست .
بهترین دیجی های دنیا هم خیلی کم پیش میاد اینکارا رو بکنن . با اینکه قطعا قویتر و جالب ترش از دستشون بر میاد با امکاناتی که اونا دارند .

ماهان راستی چی شد اون آهنگهات و ترانه ها که مو به تن سیخ میشد ! ؟ ؟ فقط تنظیم بود این آلبومتا . . .

ولی در کل نمرت بیسته
موفق باشی

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 13:06
ایمان

متنت واقعا نظرمپ جلب کرد ممنون از وقتی که گذاشتی و مثل خیلیا صرفا یه تعریف خوب نکردی واعا ما هب شنونده هایی مثل شما احتباج داریم.
در مورد او موضوع که درست میگی از فردا همه میان همین کار و میکنن و سه بعدی میکس مستر میکنن و این جای تعصف داره.
حالا اینکه طیف طرفدارای اون موزیسین معروف بالاست درش شکی نیست اما کپی از ماهان اولین بار نیست که اتفاق میافته نمونه بارزش خواننده محبوب خودم زانیار که بعد از چه شب خوبیه از ماهان امید دارم هنوز رو خوند.عکس کاور کپی برداری محض از عکس فراموشی ماهان (برید ببینید جالبه هیچکس توجهی به این موضوع نکرده) و دقیقا استایل کار که هرچند به کیفیت کار ماهان در نیومد اما عین همن بود.همچنین کاور آلبوم خیلی خوب اشارات نظر میلاد درخشانی که اونم کپی برداری از فراموشی ماهان بود.
در تنظیم هم دستشون نرسیده مثل ماهان باشن وگرنه حتما کم نمیذاشتن دوستان و این نوآوری به حمایت صفخه های اجتماعی پر پیمون که صرفا جهت اینکه بگن ما باکلاسیم رفتن ایشون رو فالو کردن ثبت میشد!
منم موافقم باهات درمورد یه سری چیزها ولی این و بهت بگم ماهان الان با دیده شدنش راحت تر تو اون فضاهای قبلی میتونه کار کنه .
بازم ممنون که وقت گداشتی متنت جذاب بود دوست من

5.250.86.217
امین صفری
37.75.244.253
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 10:31

مرسی بهترین...انقلاب موسیقی راه افتاد..اینجاست که باید بگیم سیروان رقیب داره...اره..کسی که با زحمت و صبوری اومده بالا..نه اینکه با کاورای inna..
به جرات میگم جو الان قابلیت درک این البوم قابل وصفو نداره..
اسطوره صدا و تنظیم نسل ما..مرسی...

حسن
151.244.50.94
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 12:04

بالاخره منتشر شد :(((((((((((((((
فوق العاده بود
حالا کی بهترینه ؟؟؟

Mahan is the best
151.246.2.185
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 13:19

اين آلبوم بي نظير بود هيچ حرفي براي گفتن ندارم روزهامو با اين آلبوم ساختي فوق العاده بود ممنونم از اينكه به مخاطبت احترام ميذاري ممنونم بهترين آلبوم سال...

kfsh89
50.118.162.135
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 13:53

درود
بدون شک این آلبوم فوق العاده است و غیر این حرف رو زدن نشانه آشنا نبودن گوش مخاطب با استاندارد های موسیقیه...
امیدوارم گوش هامون بیشتر تربیت بشن تا آلبوم هایی مثل این بیشتر تولید بشن و این جریان ساده پنداری مخاطبی که توسط موزیسین ها پیش گرفته شده ، حداقل با سرعت کمتری پیش بره...
اقتصاد باید در کنار خلاقیت پیش بره نه عادت و تکرار...
مرسی ماهان... به غیر از یک تراک بقیه در رده بندی من نمره عالی میگیرن... خیلی عالی ی ی ی
فقط آلبوم بعدی اینقدر فاصله نیفته خواهشا... ما هم دل داریم
بدرود

parsabzh
91.99.204.74
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 14:11

من اولین باره که دارم تو تین سایت نظر میدم،چون وقتی شنیدم آلبومو کل بدنم داره میلرزه!!! فقط میشه گفت فوق الاده است!!! 4 آذر هم دادی بیرون آلبومو روز تولدم!!! بهترین کادوی زندگیمه!!! تو عالی هستی مرد!!!!

نبی سروی
2.181.93.103
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 14:41

تنظیم های شاخصی داشت ...
من از ماهان بهرام خوان بیشتر انتظار داشتم در مورد ترانه و خوانش در اوج ...

انگار فقط میخواست زور تنظیم ش رو به رخ بکشه و خیلی چیزها فدا شده ...

مسعود
151.238.211.200
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 14:51

آقای ماهان بهرام خان موزیسین خوب و با استعدادیه اما متاسفانه از نظر من این آلبوم خوب نبود !
احساس میکنم تو حال و هوای 0111 و همون چند سال پیش موندن !
نیاز به یک تحول بزرگ داره !

حميد ميلاني
2.177.42.166
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 15:14

تعجب میکنم از نظرات کاربران! اغراق هم حدی داره...
یکی داره دیوونه میشه، یکی داره میلرزه، یکی میگه انقلاب شده ... البته این نظرات داره ادخال سرور میکنه و باید بگم خیلی ممنونم که لحظات شاد و مفرحی رو برای ما رقم میزنید...
به شخصه فقط یه بار گوش کردم و به همین دلیل فعلاً به خودم حق اظهار نظر نمیدم.
درهرحال توصیه میکنم دوستان یه کم از فضای کسل کننده و تکراری و بی روح موسیقی پاپ ایرانی (چه داخلی و چه خارجی) فاصله بگیرن و گوششون رو با موسیقی ناب پاپ خارجی مخصوصاً آمریکایی آشنا کنن. همین اواخر امریکن موزیک اواردز برگزار شد و با جست و جوی نامزد ها و برنده ها، با پیشنهاد های نابی مواجه خواهید شد. پیشنهاد خودم فعلاً آلبوم "1989 " هست.
همینکه گوشتون به این موسیقی های شاهکار کم کم عادت کنه، دیگه با هر آهنگی نه دیوونه میشید، نه تنتون میلرزه...
موفق باشید.

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 21:53
ايمان امير

کلا از نظرت فقط همون یه جمله قابل خوندن بود که "چون یه بار گوش کردم حق اظهار نظر ندارم"!
پس اینجا چیکار میکنی پسر خوب؟ ما اینجا تو بزرگترین رسانه موسیقی کشور که خیلی مدیونشون هستیم موسیقی فارسی گوش میدیم نه غربی این 1 !
دوم اینکه کار کسایی مثل ماهان که امضا شده ی خودش هست تو r&b و House نه تقلید (ممکنه ایده گرفته باشه اونم در حد 2و3 تا دستگاه) یا امیر جمالفرد که بدون شک فوق العاده حرف واسه گفتن داره و یه نوع جدید از Dubstep رو که نه اسکریلکس کار میکنه نه نویزیا نه هیچکدوم (هرچند منکر لذت اونا در نوع خودش نمیشم، این موسیقی مال اوناست و تولدش تو اون کشورا بوده) رو واقعا احسنت میگیم بهشون.شما که اومدی اینجا یوزر هم هستی نظرات باید یکم بدور از حسادت باشه چون مطمئنا طرفدار کسی هستی که اینجایی!
از داشتن موزیک ما ممنونم که هویت آدما رو نشون نمیده،دیگه اینم خاصیت فضای مجازیه :)
شاید این نظرات تو سایت بعضی هاش مال خود کسایی باشه که چندین سال بعد رو همون سکوهایی که شما بهش قسم میخوری برن بالا ;)

5.250.82.123
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 23:44
ايمان امير

کلا از نظرت فقط همون یه جمله قابل خوندن بود که "چون یه بار گوش کردم حق اظهار نظر ندارم"!
پس اینجا چیکار میکنی پسر خوب؟ ما اینجا تو بزرگترین رسانه موسیقی کشور که خیلی مدیونشون هستیم موسیقی فارسی گوش میدیم نه غربی این 1 !
دوم اینکه کار کسایی مثل ماهان که امضا شده ی خودش هست تو r&b و House نه تقلید (ممکنه ایده گرفته باشه اونم در حد 2و3 تا دستگاه) یا امیر جمالفرد که بدون شک فوق العاده حرف واسه گفتن داره و یه نوع جدید از Dubstep رو که نه اسکریلکس کار میکنه نه نویزیا نه هیچکدوم (هرچند منکر لذت اونا در نوع خودش نمیشم، این موسیقی مال اوناست و تولدش تو اون کشورا بوده) رو واقعا احسنت میگیم بهشون.شما که اومدی اینجا یوزر هم هستی نظرات باید یکم بدور از حسادت باشه چون مطمئنا طرفدار کسی هستی که اینجایی!
از داشتن موزیک ما ممنونم که هویت آدما رو نشون نمیده،دیگه اینم خاصیت فضای مجازیه :)
شاید این نظرات تو سایت بعضی هاش مال خود کسایی باشه که چندین سال بعد رو همون سکوهایی که شما بهش قسم میخوری برن بالا ;)

5.250.82.123
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 03:59
somi

سلام . تا حدودی حرفاتون درسته. ولی واقعا آقای بهرام خان متفاوت کار میکنن . اگر شما آلبوم 87 ایشون و گوش کنید متفاوت بودنو درک می کنید . من شخصا با موسیقی امروز پاپ ایران نمیتونم زیاد ارتباط برقرار کنم ولی همیشه کارهای ایشونو دنبال میکنم. چون صداشون خیلی خاص و همه آهنگاشون خاطره سازه. ولی فقط ناراحتم که چرا تو جایگاه واقعیشون نیستن. ایشالا که موفق باشن که قطعا با این آلبوم قوی و صدای خاص میشن.

37.59.140.76
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 14:05
حميد ميلاني

دوست عزیز چرا حرص میخوری خب؟ :)
کی گفته کسی که میاد اینجا موسیقی غربی نباید گوش کنه؟ چه ربطی داره اصلاً؟ مگه همین رسانه بزرگ موسیقی کشور که منم به اندازه شما بهش ارادت دارم، اخبار موسیقی جهان نداره؟
حسادت؟ بیخیال بابا... عجیبه انقدر نظرم براتون سنگینی میکنه! بله ، از خیلی خواننده های داخلی (از جمله ماهان) خوشم میاد اما روی هیچکس تعصب ندارم، طرفدار پروپاقرص هیچکس نیستم... ولی اونقدر موسیقی داخلی و خارجی گوش کردم که به این سادگیا یه آلبوم دیوونه ام نکنه و تنم رو نلرزونه تا بتونم منصفانه نقدش کنم و از آهنگای خوبش لذت ببرم.
حرفم خیلی ساده است!
1- با اغراق نظر ندیم!
2- اگر واقعاً طرفدار موسیقی هستیم و دوستش داریم بهتره برای وسیع کردن افق های دیدمون، غیر از موسیقی پاپ داخلی نگاهی هم به بهترین های غربی داشته باشیم.

2.177.1.187
جمعه 7 آذر 1393 - 12:29
ppeyman

حمید داداش هرکی نظری داره یکی میتونه بگه من با البوم خودکشی کردم حالا شما بیا بگو عزیزم بیا درس نظر بده خب نظرش اینه هرکی نظر خاص خودشو داره موسیقی خارجی داداش که تا بهش برسیم هرکی اومد یه اهنگ راک اینه لینکین پارک یا نیک بک داد بیرون اونم تو ایران میتونیم بگیم ما از اونوریا بهتریم اما در کل فضا موسیقی ایران یزره که نه خیلی یک نواخت بود شخصانم میگم البوم ماهان واقعن قشنگ بود حالا من منتظر محسن یگانه ام که ببینم چه میکنه

2.178.140.32
جمعه 7 آذر 1393 - 18:31
ايمان امير

والا حرص خوردنی در کار نبود :))
این حرفی که الان زدی فرق کرد با قبلی.
موسیقی اونور خوبه شکی نیست اما اینجا همه حسشونو بیان میکنن. تعریف بی جا همونقد ویران کنندست که انتقاد با غرض هستش.آلبوم ماهان و واسه این دوست دارم چون همه جوره جنسش خاصه و قابل دفاعه.ما نیومدیم اینجا جنگ کنیم.یکی خوشش نمیاد اصلا گوش نده اما کسی که دوس داره میتونه اصلا رگشو بزنه واسه ماهان و آهنگاش این دیگه بهخودش مربوطه
پس این حرفت فرق کرد. در ضمن ما واسه رای گیری یوزر میسازیم و چیزای دیگه که همش مربوطه به موسیقی داخل .بازم اگه دوس داری بازی با کلمات کنی حرفی نیست
موفق باشی

5.250.74.25
شنبه 8 آذر 1393 - 07:07
حميد ميلاني

تعصب بی جا تو هر زمینه ای، چه موسیقی ، چه فوتبال و چه هر جایی... مانع نقد منصفانه و سازنده است و راه عقل و منطق رو میبنده!
برا همین آدم متعصب هم خودش تو عذابه، هم بقیه رو عذاب میده ، هم توهم میزنه، و هم جلوی پیشرفت رو میگیره...
اون دوستمون هم با همون اولین نظری که برای این خبر ثبت کرده مشخص کرده با خودش چند چنده! منم دیگه حرفی ندارم.
با آرزوی موفقیت خواننده های عزیزمون و پیشرفت روزافزون موسیقی پاپ داخلی...

2.177.106.150
سه شنبه 11 آذر 1393 - 23:49
Sooroosh

شما نه ديوونه شو نه اغراق كن نه تنت بلرزه و فقط موزيكاي پاپ خارجي گوش كن تو كار ما هم دخالتي نكن ...مرسي ممل آمريكايي...احساس خبره بودن هم حدي داره آخه فازت چيه، چيه ما رو با اونا مقايسه ميكني .من به اين هنرمند ايراني افتخار ميكنم...

46.224.103.50
الیاس
2.180.39.21
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 15:55

خیلی قشنگ بود بد جور سورپرایز شدم با این البومش همیشه ماهان بهترین هست خواهد ماند دستش درد نکن خیلی زحمت کشیده بود تنها کسی هست که خودش تو دل مردم جا داد مردم از صمیم دل دوستش دارن می پرستنش با تک تک اهنگاش خاطره دارن.
تو بی نظیری پسر

Masoud
65.49.68.174
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 17:41

بالاخره . . .
این البوم خیلی خوووبه
ریمکساش خیلی خوبه. من که شخصن زیاد علاقه به ریمیکس ندارم و آهنگ اصلیو بیشتر می پسندم خیلی خوشم اومد از ریمکس ها
در مورد تنظیم ها هم که دیگه حرفی نیس توش. این جزو خصوصیت های ماهان هس که تنظیماش عالی باشه.
متن 2 3 تا از شعر هاش متوسط بود. ولی بقیه خوب بود.
کلا سلیقه ی ماهانو خیلی دوس دارم کاراش خیلی با سلیقس

Masood
65.49.68.174
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 17:45

بالاخره . . .
این البوم خیلی خوووبه
ریمکساش خیلی خوبه. من که شخصن زیاد علاقه به ریمیکس ندارم و آهنگ اصلیو بیشتر می پسندم خیلی خوشم اومد از ریمکس ها
در مورد تنظیم ها هم که دیگه حرفی نیس توش. این جزو خصوصیت های ماهان هس که تنظیماش عالی باشه.
متن 2 3 تا از شعر هاش متوسط بود. ولی بقیه خوب بود.
کلا سلیقه ی ماهانو خیلی دوس دارم کاراش خیلی با سلیقس

مهدی
192.30.80.166
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 19:54

یعنی تککککککککککککککککککککککککککی

ممنون ماهان
151.240.198.10
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 20:23

ممنونم از ماهان - شش سال منتظرش بودم - این آلبوم منو راضی نگه داشت ، اما ماهان تورو خدا زود به فکر آلبوم بعدیت باش

hesi
2.176.181.220
چهارشنبه 5 آذر 1393 - 21:17

عالییییی بود....
فقط همینو میتونم بگم
ترک دوم و هشتم محشر بودن

چهارشنبه 5 آذر 1393 - 23:14

تبریک به ماهان بهرام خان برای انتشار آلبومش . با گل های باغچه خاطره داشتم

Sa.a
151.246.2.185
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 01:58

ماهان عزيز كارت فوق العاده بود... هرچند كساني كه با صدات و كارات آشنا ن ميدونن كه يه همچين كاري فقط از خودت بر مي اومد.چيزي كه جالبه اينه كه هر خواننده اي رو فكر كنيم تو آلبومش چندتا track فقط ميپسنديم ولي تو آلبوم ٠١:١١ دقيقه تمام track ها بي نظيره... به نظر من كسي كه با اين آهنگ ها حال نميكنه يا از موسيقي چيزي نميفهمه يا حسادت داره داغونش ميكنه...موفق باشي هرچند كه همين الانش به خيلي ها ٦تا سور زدي...در ضمن دوستاي عزيز بهتره از هنرمند عزيزمون حمايت كنيم و از فاز هـيأت ژوري بيايم بيرون ...

somi
37.59.140.76
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 04:04

ماهان بهرام خان --> صدای خاص-با استعداد-به روز-خاطره ساز آقای بهرام خان مرسی واسه قطعات زیباتون . ایشالا به اون چیزی که واقعا لایقشی برسیو ما رو صحنه حمایتتون کنیم.

ppeyman
2.178.157.35
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 12:32

موسیقی ما نمیخوای البومو بزاری البوم محسن چاوشی نیومده گزاشتین حالا سه روزه میگزره هنوز البومو برای رای گیری نزاشتین بزارین دیگه

جمعه 7 آذر 1393 - 14:37
حسین

یه خط نوشتی5تا غلط داشتی.این البوم کجاش خوب بود من موندم .اینم مثله بقیه البومای پاپ دیگه تکراری

46.100.212.237
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 13:18

6 سال انتظار کشیدن با انتشار این البوم می ارزید واقعا
من طرفدار شدید بابک جهانبخشم ولی موزیک خوب از بقیه خواننده هارو هم گوش میدم و واقعا هنرمندای خوبی داریم اگه دروغ نگیم

نبی سروی
2.181.99.221
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 18:00

من واقعا فکر نمیکردم ماهان اینقد طرفدار داشته باشه !
یه نظر گذاشتم گفتم حیف ه این بشر پستش کم کامنت باشه ! ولی الآن میبینم که همچین هم غریب نیست ش ! جالبه برام که هنوز خیلی ها ماهان رو میشناسن ...

Hamed
2.191.191.41
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 19:21

از كجا شروع كنم ؟
از ساختن اهنگ happy time بگم يا تنظيم emergency تو ١٨ سالگي ؟
از تك. اهنگاي بي نظيرش بگم يا از البوم " من هنوز" اونم توي ١٩ سالگي ؟
از اوج اهنگ "موريانه خورده" بگم يا از ارامش اهنگ " خاطره " ؟
از صداي گوش نواز پيانو بگم با از استفاده از تار توي به. فضاي عجيب ؟
از صداش بگم يا از خوندنش ؟ از ملودياش يا تنظيمش ؟ شايدم از مهندسي صدا ...
هر چي از " ماهان بهرام خان " بگيد و بشنويد كمه ... ماهان اون كسيه كه به جاي دنبال مخاطب رفتن ، مخاطب و دنبالش ميكشونه . ماهان باعث پيشرفت سطح سليقه ي مخاطبه. موسيقيه . ماهان همون كسيه كه توي ٩ سال فعاليت اهنگاش از ٤٠ تا بيشتو نشد چون واسه هركدوم وقت گذاشت . ماهان براي احساس ميخونه ، براي يه چيزي كه براش فكر كرده نه براي فروش البوم و نه براي شهرت و نه براي درامد ... هرچند همش خيلي بهش نزديكه
واقعا نميبينيد اين بشرو ... ديگه چي كار بايد بكنه !؟ به چه موزيكي ميشه صفت ارزشمند داد اگر معيارمون ماهان باشه ؟ هر كشور ، اصن هر قاره مگه چندتا از اين دست موزيسين داره ؟
ماهان بينهايت ادم ارزشمنديه . واقعا انسانه چون نشون ميده كه ادم حق انتخاب داره . چون نشون ميده ادمااگر بخوان ميتونن به چيزي كه ميخوام برسن . چون واسه احساس ارزش قائله .
ماهان كم نظيره ...
اميدوارم هم مخاطباي حرفهاي موسيقي و هم كارشناساي موسيقي امسال ببيننش ... البته چاره اي ندارن مگر كور باشن .
هر كسي اين سبك از موسيقي رو دوست داره حتما از البوم لذت ميبره
خسته نباشي مرد . خستگي ٦ سال خيليه . تو توي زندگي خيليا تاثير گذار بودي و هستي . همينجوري بمون و با همين سرعت پيشرفت كن ،
موفق باشي

پنجشنبه 6 آذر 1393 - 19:22

من امروز تونستم گوش کنم. خیلی خوب بود. واقعا زحمت کشیده. مرسی و لطفا اورجینالشو تهیه کنید

رضا شفیعی
46.224.172.107
پنجشنبه 6 آذر 1393 - 20:36

با سلام.آلبوم خوبی بود ولی به نظر من تنظیم این آلبوم به تک تراک خاطرات تو سیروان نمیرسه.من سیروانو بیشتر می پسندم.خیلی حساب شده تره.حالا اینجا نمیشه خیلی درباره آهنگ سیروان نظر داد چون صقحه مال ماهانه ولی فاکتورهایی که سیروان تو تنظیماش در نظر میگیره خیلی حرفه ای تر و زیباتره.ماهانم خیلی پیشرفت کرده انصافا.با آرزوی موفقیت هنرمندامون

جمعه 7 آذر 1393 - 01:48
bardia

هه!من متوجه نمیشم این چه دیدیه که سیروانیتلی‌ها دارن.شما داری تنظیم یه ترک رو با یه آلبوم مقایسه میکنی؟تازه اون یه ترک رو سر میدونی از ۱۱ تا کار با فضای متفاوت و جدید و عام پسند؟نه شما داری رو حس طرفداریت نظر میدی،درسته سیروان خوب کار میکنه اما چیز حرفه ای تری که میگیو نمیبینم تو همون تک ترک..
آلبوم خیلی خوبی بود امیدوارم به اون چه لایقشه برسه

37.63.180.14
یکشنبه 9 آذر 1393 - 01:05
رضا شفیعی

نه انصافا از رو طرفداری نمیگم.من کارای ماهانو از همون اول کاری که زیرزمینی بود دنبال کردم .با آلبوم من هنوزم کلی خاطره دارم.عرض کردم پیشرفت ماهان خیلی خوبه.ولی واقعیتش چون تک تراک سیروان مصادف شده با این البوم و من هر دوتاشو گوش میدم سیروانو بهتر میبینم.موسیقیش سطحش بالاتره.ماهان ولی گوش میکنی مطمعنی موسیقی پاپ ایرانه.ولی مال سیروان اصلا اینطور نیست.به سطح استاندارد موسیقی دنیا نزدیکتره.من همچین احساسی دارم.

104.131.35.87
سه شنبه 11 آذر 1393 - 23:42
Sooroosh.a

اين فقط و فقط نظر شماست .ومن احساس ميكنم اتفاقأ شمام فهميدي كجا بياي حرف بزني.داداش سيروان چه ربطي به ماهان داره،؟اگه اين جور شخصي بخوايم در نظر بگيريم سيروان هر كسي نميپسنده ولي ماهان همه پسنده چه جوون و چه پير ميتونن با آهنگاش ارتباط برقرار كنن.اين نظر من نيست چيزيه كه از پخش آلبوم تا امروز شاهدش بوديم..حالا خدايي با سيروان نسبتي داري يا خودشي؟؟....ماهان كارت درسته پسر

46.224.103.50
حسین
151.245.110.62
جمعه 7 آذر 1393 - 00:04

البوم خیلی عالی ای بود
به ماهان عزیز تبریک میگم
اما به پای آلبوم پاروی قایق نمیرسه...

masoud
2.184.125.149
جمعه 7 آذر 1393 - 00:19

خوب بود...به امید موفقیت ماهان بهرام خان عزیز...

Hanif
46.225.10.100
جمعه 7 آذر 1393 - 01:20

وست عزيز اصلا نميشه ماهان و با سيروان مقايسه كرد چيزي كه ماهان و از سيروان و بقيه يه سرو گردن بالا تر ميبره اينه كه ماهان به جز اهنگسازي و تنظيم خوب و متفاوتش صداي بي نظيرش يه سرو گردن بالا تره سيروان فقط اهنگساز خوبيه صداى خاصي نداره ولي ماهان همه چيزو با هم داره واقعا انقلاب موسيقي كرده بعد چند سال يه البوم داده كه نميشه با كسي مقايسه كرد چون ١١ ترك خوب داره ولي بگردي تو اين چند سال تمتم خواننده ها فقط تو البومشون حد اكثر ٣ ترك خوب دارن ماهان يدونست تازه حقش بيشتر از اين بود چند سال حقش خورده شد ولي اين چند سال دوري ارزش داشت چون كار متفاوتي داد بيرون كه تو اين چند سال كسي نداد

Azadeh
91.133.140.29
جمعه 7 آذر 1393 - 01:23

واقعا تبريك ميگم ماهان جان مثل هميشه بي نظير بود ولذت برديم ارزش اين انتظارو داشت اين البوم به قدرى قوى بود
كه باعث حسادت يه عده شد كه بازم جاى خوشحالى داره
به جاى حسادت سعى و تلاش كنيد هيچ موفقيتى اتفاقى نيست

اسماعیل زاده
37.228.105.105
جمعه 7 آذر 1393 - 01:52

با احترام و تبریک به هواداران ماهان بهرام خان
در حال حاضر تنها بعضی از موزیسین ها و خواننده های داخل خود ایران :
سیروان خسروی ، مهدی یراحی ،احسان خواجه امیری ، حامی ، محسن چاوشی ، محسن یگانه ، رضا صادقی ، حمید عسگری ، گروه 7 ، شهاب رمضان ، امیر اسید ، فرزاد فرزین ، مرتضی پاشایی ، بهروز صفاریان ، علیرضا افکاری ، محمد علیزاده ، نیما علامه ، مهدی احمدوند ، سامان جلیلی ، علی عبد المالکی ، گروه پازل ، احسان تهرانچی ، علیرضا طلیسچی ، بنیامین ، بابک جهانبخش ، میلاد ترابی ، کوشان حداد ، سعید مدرس ، زانیار و حتی حبیب و حسین زمان و . . . خیلیای دیگه . . .

اینام همشون خاصن و صدا یا آهنگ و یا تنظیمشون منحصر بفرد و امضای خودشونه و فوق العاده .
لطفا یه لحظه منصفانه بهشون فکر کنید و کاراشون را به یاد بیارید .

پس خواهشا حالا که آلبوم جدید ماهان بهرام خان اومده و فعلا خبری از بقیه نیست مثل فاتح ها و بی رقیب ها حرف نزنید .
ما کم نداریم هنرمند خوب و قوی و رقابت تنگاتنگه .

همشون نفر اولن و هرکدوم کار و حرف خودشو داره ، خوبشم داره با هر کلاس و کیفیت محشرن و هرکس سر جای خودش داره کار و تخصص و سبک خودشو دنبال میکنه .
خوب نیست که همه بخوان مثل همدیگه کار و فضاسازی کنند ، اینجور نابود میشه موسیقی ما .

بیایید عادت کنیم به موفق بودن و خوب بودن و تا یه کار خوب میاد جوگیر و احساسی و غیر منصف نشیم و افتخار کنیم که انقدر هنرمند قوی و خوب داریم و هرکدوم سبک و سلیقه خودشو داره که هرکس داخل خود ایران هم بخواد باهر سلیقه میتونه هنرمند محبوبشو پیدا کنه .

جمعه 7 آذر 1393 - 18:43
ايمان امير

جناب اسماعیل زاده درسته کاملا حرفی توش نیست.هنرمند خوب زیاد داریم اما همه این هنرمندا به غیر از محسن چاوشی و بهروز صقاریان اکثر آثارشون ضعیف هست و قابل مقایسه با آثار قوی خودشونم نیست!
ببین الان کسی از محسن چاوشی نخواست "سنگ صبور" و تکرار کنه چون کسی هم فکر نمیکرد کاری بهتر از این توسط محسن ساخته شه اما اومد کارایی کرد با سبکی متفاوت و کام ما رو شیرین کرد.این نظر شخصیمه.
ماهانم تک تک کاراش واقعا خوش سلیقست و روش فکر شده.در مورد سیروان بگم زمانی که 99 درصد مردم نمیدونست همچین آدمی هم هست من باهاش بودم و با"تو خیال کردی بری" ازش بی نهایت لذت بردم تا ذره ذره کاراش رو به عام پسندیه خیلی معمولی با یه کیفیت خیلی خوب تبدیل شد.درسته سیروانم کارش بیسته ولی دیگه اون آدمی که واسه موزیک و عشقش کار کنه نیست..قبول کنین..
من که واقعا دیوونش بودم دارم این حرف و میزنم!
حالا ماهان با صدای بی نهایت خاص و بی بدیلش و تنظیم های خوش صدا و حرفه ای,ملودی های خاطره انگیز و زمزمه شدنی اومده دوس دارم هممون در حد حقش تحویلش بگیریم.در ضمن کسی مث سیروان تو این 6 سال 2 تا آلبوم دادن بیرون بعنی با اومدن این آلبوم ماهان بااختلاف سنی چند سالش نسبت به سیروان تازه باید آلبوم بعدیش با آلبومی که سیروان قراره بده مقایسه شه!!
ممنون

5.250.74.25
سه شنبه 11 آذر 1393 - 23:54
Ashvaan

من نميفهمم الان ما از ماهان تعريف كنيم يعني ديگران تكذيب كرديم؟؟ما حق اين داريم كه از هنرمند زحمت كش خوش صداي محبوبمون حمايت كنيم حالا اگه باعث حسادت يا ناراحتي كسي شديم ديگه مشكل خودشه...ماهان كارش بلده .كار خوب بايد حمايت كرد

46.224.103.50
ستاره
151.246.7.101
جمعه 7 آذر 1393 - 15:09

اين صفحه مخصوصه ماهانه و صحبت كردن راجع به ديگران اصلاً كاره قشنگي نيست تبريك ميگم به ماهانه عزيز به خاطره اين آلبوم فوق العاده ما طرفداراتو خيلي راضي كردي ممنون از زحمتات
واقعاً خسته نباشيد اميدوارم اينهمه انرژي خوب طرفدارات زحمت ها و خستگي اين چند سال رو جبران كنه تا زود به زود كار بدي و به ما انرژي بدي روزهامو ساختييي ممنونم به اميد روزهاي بهتر و كنسرت... واي چه شود ...

سانيا
2.190.187.40
جمعه 7 آذر 1393 - 17:03

اصلا البوم جالبي نبود فقط مثله كار هاي محسن چاووشي ازش تعريف زيادي ميشه با احترامي كه واسه طرفدار هاي ماهان دارم ولي نسبت به البوم هاي اخير بسار ضعيف بود

جمعه 7 آذر 1393 - 18:47
ايمان امير

همین که گفتی مث آلبوم های چاوشی تعریف زیادی ازش میشه یه دنیااااااااااااااااا برام ارزش داره..
فهمیدم چقد آلبوم فوق العاده ایه واقعا :P

5.250.74.25
جمعه 7 آذر 1393 - 18:57
حسین

کارای محسن چاووشی لیاقت تعریفو دارن چون همه جور شخصی ازش تعریف میکنه هم اینور ابی هم اونور ابی هم تی وی ایران هم رسانه های اونور هم مذهبیا هم غیرمذهبیا وروشنفکرا و................

46.100.212.237
جمعه 7 آذر 1393 - 18:57
ستاره

هرچي فكر كردم نميدونم شما در مورده كدوم آلبوم اخير داري صحبت ميكني كه به گوش ما نرسيده و لي باعث شده كه اين آلبوم رو ضعيف ديدي ، جالبه به نظرتون ضعيف هم نبود بسيار ضعيف بود ، عجبا...

151.246.7.101
شنبه 8 آذر 1393 - 02:02
مبین

دوست عزیز میشه تعریف شما از آلبوم خوب رو بدونم؟! آلبوم های اخیر که از نظر شما خوب بودن کدوم هستن؟! شما همون عده ای هستید که هر آلبومی بیاد میگید خوب نیست در حالی که هیچ درکی از موزیک ندارید.نه فرق ملودی و تنظیم خوب رو از بد تشخیص میدید و نه میدونید شعر خوب چیه.همون محسن چاوشی که میگید یکی از بهترین های ایرانه.انکه شما محسن رو هم تکذیب میکنید یعنی چیزی از موسیقی نمیدونید.آلبوم ماهان تا الآن بهترین آلبوم ساله بدون هیچ تردیدی

5.52.213.130
دوشنبه 10 آذر 1393 - 15:14
سانيا

جقدر بده كه ماهان بهرام خان طرفدار هايي داره كه به نقد هاي ديگران احترام نميذارن متاسفم

2.190.225.27
دوشنبه 10 آذر 1393 - 15:34
سانيا

هر كس سليقه ي خاص خودشو داره ولي با اون لذت ميبره

2.190.225.27
سه شنبه 11 آذر 1393 - 21:54
gol shid

سانیا عزیز میشه یه البوم خوب معرفی کنی ؟ واقعا نمیدونم معیارتون از البوم خوب چیه که این البوم و بسیار ضعیف می دونی ؟
حداقل یه دلیل بیار بعد بگو که خوب نیست و طرفدارهای ماهان انتقاد قبول نمی کنند

2.187.201.135
چهارشنبه 12 آذر 1393 - 00:08
Mohamad

.نه اشكالي نداره انتقاد گاهي سازنده ست ولي من نميفهمم چرا هر كسي خودش خبره ميدونه دوست عزيز با اين نظري كه شما در مورد آقاي چاوشي و ماهان عزيز دادين مشخصه كه از الف ب موسيقي چيزي متوجه نميشيد ...من به شما آلبوم مهرداد نيويورك پيشنهاد ميدم تهيه كن لذت ميبري بهت قول ميدم...

46.224.103.50
فري
151.246.7.101
جمعه 7 آذر 1393 - 19:01

فوق العاده بود ، از تمام track ها لذت بردم واقعاً خسته نباشيد من عاشق كاراتم حرف نداري ،صداي شما بهترين حس رو به من منتقل ميكنه مرسي

فري
151.246.7.101
جمعه 7 آذر 1393 - 19:06

واقعاً خيلي آهنگ هاتو دوست دارم هرچي گوش ميدم سير نميشه مثل هميشه آهنگ هاي بدون تاريخ مصرف ...

هستي
151.246.7.101
جمعه 7 آذر 1393 - 19:12

تنها آلبومي بود كه با يه بار گوش دادن كار خودشو كرد و زود به دلم نشست من هميشه هر آلبومي رو چند بار گوش ميدم تا زود قضاوت نكنم ولي آلبوم شما اصلاً احتياجي به فرصت دوياره نداشت صداي دلنشين شما بي نظيره ، شما يه پكيج كامل و بي نظير از هر لحاظ هستي مرسي

فاطي
151.246.7.101
جمعه 7 آذر 1393 - 19:21

تا حالا هر آلبومي كه ٢ تا ٣ آهنگ خوب داشته كلي سرو صدا كرده ، من موندم آاين آلبوم كه هر آهنگش زيبايي خودش رو داره و گوشه اي از خاطرات و احساس ما رو زنده ميكنه پتانسيل چه اتفاق هايي رو داره ،تبريك ميگم بهترين ها رو براتون آرزو دارم چون حق شماست

amir-t
2.191.4.143
جمعه 7 آذر 1393 - 20:29

" چه ساده " ، " کجایی " ، " سپردم تورو " فوق العاده اند ، عالییییییین ، 700 دفعه گوش دادم و به ضرب رو reapet ان. دمت گرم ماهان بهرام خان عزیز ...
با آرزوی موفقیت و سلامتی ...

Ana
178.131.6.148
شنبه 8 آذر 1393 - 15:30

واقعا ممنون به خاطر اين همه زحمتى كه كشيدى ماهان جان شما علاوه بر اهنگسازى بي نظيرى كه انجام ميدي صداى فوق العاده ايى هم دارى كه اين باعث تمايز شما با بقيه شده چون خيلي ها فقط اهنگ ساز خوبي اند اما صدا....
ماهان بهرام خوان با اينگه ٦ سال كم رنگ بود اما جورى قوى برگشت كه من به شخصه حاضرم براى البوم بعدى هم ٦ سال انتظار بكشم در ضمن اينجا صفحه ى ماهان بهرام خان گفتم كه يه عده بدونن حسادت هم حدى داره

شنبه 8 آذر 1393 - 18:18

کلی تبریک ماهانِ عزیزم، بالاخره نتیجه ی زحمتاتو گرفتی...
همه چی فوق العاده بود تو این آلبوم، کلــــــــــــــی کیف کردم از شنیدنش
از ته دل برات خوشحالم چون لایق رسیدن به بهترینهایی...
از الآن منتظر اولین اجرای تهرانِت هستیم
امیدوارم هممون آدمای با فرهنگی باشیم و نسخه اوریجینال بخریم.

Ashkan Amani
94.183.86.156
شنبه 8 آذر 1393 - 23:10

چند روزی از انتشار البوم ماهان بهرام خان میگزره و دوستان در همان روز اول با سرعت باور نکردنی دست به نقد البوم زدند که این مهارت و سرعت رو اینجانب حتی از مجله معتبر (رولینگ استونز) ندیده بودم و باور بفرمایید که این نقد نیست بلکه احساسات لحظه ای دوستان در برخورد با هنرمند محبوبشان هست.
اما نکته ای دیگر که بسیار ازار دهنده است مقایسه هنرمندانی است که از نظر سطح کاری و کوالیته از اختلاف بسیار فاحشی برخوردار هستند ماهان بهرام خان برای البوم خودش زحمات بسیاری کشیده اما این به این معنا نیست که اثر فاقد ایراد هستش به عنوان مثال: (3D mixing) که ممکنه برای چند لحظه یا خوش بینانه ترین حالت در یک اهنگ خوب و گوش نواز به نظر برسه اما اگر شما در یک البوم از چنین میکسی استفاده کنید بسیار خسته کننده میشه همان طور که چشم پس از دیدن یک فیلم سه بعدی از خستگی مفرط رنج میبره دوستان میتونند نمونه یک میکس 3D خوب رو در البوم (ATB (Contact مورد بررسی قرار بدن تا متوجه منظور بنده بشن این البوم یک کلاس میکس مستر حرفه ای واسه علاقه مندان به موسیقی الکترونیک هستش که ساخته ی (آندره تنه برگر) هستش، اما در مورد مستر کار که باز هم ضعف ماشینی بودن کار کاملا حس میشه و اصوات ار عمق کافی و همچنین صدا دهی خوب رنج میبرن و نا پختگی کار کاملا مشهود هستش شاید اگر (اقای پاکزاد) در این کار شرکت داشتن کار بهتر از آب در میومد اما نکته ای که من رو یک مقدار دلسرد کرد عدم استفاده از ساز زنده در البوم بود که باعث شد البوم برای من از سطح کیفی خوبی برخوردار نباشه و بدونه حس بودن اهنگ ها بیش از پیش به چشم بیاد در نهایت واسه ایشون ارزوی موفقیت و برای دوستان احترام متقابل به هنرمندان رو ارزو دارم.

یکشنبه 9 آذر 1393 - 14:50
ايمان امير

شما یه حالت هست که میای نظرتو میگی که ما هم ممنونیم.اما یه جوری برخورد نکن که نظرت کم ارزش بشه، خوب در مورد ساز زنده درک میکنم نظری هست و حتما ماهان مثل کارای سابق استفاده بجا و زیبایی خواهد داشت در کاراش از سازای زنده به خصوص خلاقیت خوبش در بکار گیری سازهای سنتی.
در مورد میکس هم بگم که اتفاقا خستگی نداره گوش دادنش مطمئن باش اگه تو استودیوی 2 میلیاردی مستر میشد زیر دست یه مهندس دانشگاهی صدا خوب دیگه نمیتونستی بگی میکس سه بعدیش ختت میکنه ، تو ایران هم هرکسی گوش میده فکر نمیکنه این یه تولید شخصی باشه واقعا کیفیتش به خاطر وسواسی بودن ماهان حد قابل قبول و بالایی رو داره، و اما در مورد نامی که بردی!
"آرش پاکزاد"! من تنها چیزی که میتونم بگم اینه که از نظر من که خودم کارم اینه ایشون بهتره هرچه زودتر این حرفه رو رها کنن و به کار دیگه بپردازن چون واقعا گوشم سوت میکشه وقتی کاراشون و گوش میدم ، همونطورم که خودش گفته آلبوم چارتار بهترین مسترینگیه که انجام داده! که اونم واقعا نمی دونم از کجاش بگم! صداها خوبن اما انگار داری ریمیکس گوش میدی! فاصله تراک ها رو باهم یه نگا بکن! بعد اسمشو بیار!
حداقل میگفتی بهروز صفاریان یه حرفی! که تازه اونم ماهان با این سن واقعا رسونده به کیفیت قابل رقابتی در کشور..
بازم ممنون از نظر موفق باشی

5.250.80.249
دوشنبه 10 آذر 1393 - 01:00
محمدرضایی

سلام
آقای ایمان امیر

نوع نظر دهی و پاسخگویی شما به نظرات بقیه برام جالب بود واقعا .
صفحه مربوط به ماهان بهرام خان هست ، ولی به هر دلیل از بقیه هم اسم آورده شد . پس فکر میکنم حالا نمیشه خرده گرفت که از بقیه هم صحبت بشه :
آلبوم آقای بهرام خان خوبه .
اما نمیتونم درک کنم که شما چطور ایشونو قوی تر و سرتر از سیروان خسروی - آرش پاکراد و بقیه هنرمندا میدونید و در مقابل اساتیدی چون بهروز صفاریان بحث سن و سال را مطرح میکنید و بازم منظورتون اینه که بهرام خان قوی تره ! !
یه چیزی هست بهش میگن بضاعت . دیگه حالا آدم هرچقدرم تلاش کنه و امکانات و . . . داشته باشه ، بیشتر از بضاعتش نمیشه .
سیاوش قمیشی 50 ساله که سیاوش قمیشیه، از اولشم فوق العاده بود ، حالا هم محشره اما بعد از گذشت نیم قرن تجربه مثلا بتهوون و باخ و موزارت و . . . نشد. خودشه اما خاص

شما ظاهرا کلا آهنگ دیگرانو گوش نمیدی. پیشنهاد میکنم همین الان برید و ببینید رو سایت های موزیک چه خبره و کار بقیه در چه سطحه. حتى همون جدیدها و شناخته نشده ها ، سن و سالشون هم جستجو کن !

دیگه حتما کسی که موسیقی کار میکنه قطعا ترانه و آهنگ و تنظیم و . . . تخصص داره . کسی بیسواد و بیگانه نیست ، هرکس بسته به سلیقه خودش و اون امکاناتی که داره ازشون استفاده میکنه .
بعد از 6سال ، با کلی امکانات این آلبوم ساخته شده .
چیز خارق العاده ای نیست واقعا ، ترانه ها معمولی و حتی نسبتا ضعیف ، آهنگ ها تقریبا آشنا و نه چندان جالب و تنظیم ها همون چیزی و کاری که همه دارن میکنن و حتی تقلید و الگو برداری از سبک و طرح های سیروان خسروی .
من متوجه نمیشم شما چه چیز جدید و خاصی تو علم موسیقی، خلق شده تو این آلبوم دیدید ؟ !
فقط چندتا آهنگ جدید بود ، منم دوست داشتم .
شاهکار و یا خلق اثر و سبک تازه نشنیدیم که .و حتی بعد از گذشت یک هفته واقعا تکراری و خسته کننده شده مثل هر آهنگ معمولی دیگه .
دیگه موسیقی همینه ، هر آهنگ جدید که بیاد به دل میشینه تا یه مدت ، مخصوصا اگه قشنگ باشه .
اینکه کی قوی تره و بهتر را ماندگاری آثارشون مشخص میکنه نه قشنگی و تزئینات و امکانات و سر و صداهای آن چنانی .

یاعلی

37.228.106.144
دوشنبه 10 آذر 1393 - 02:22
Ashkan Amani

ایمان امیر عزیز: ابتدا ممنونم که نظر بنده رو مطالعه کردید و وقت گذاشتید،اما میخام بدونم که چه زمانی من میام و نظر میزارم ؟؟؟؟واسه خودم اگه بدونم جالبه!!! در مورد سازبندی که عرض کردم و شما بر اون صحه گذاشتید نظر من نسبت به کار اخر ماهان بهرام خان هستش و نمیشه نسبت به گذشته کاری فرد نظر داد و البته این نظر شخصی بنده در مورد این البوم هستش با توجه به این که دید هنرمند با گذر زمان تغییر میکنه و به نوعی پخته تر میشه اینو عرض کردم وگرنه در اینکه ایشون از درجه تنظیم خوبی برخوردار هستش شکی نیست،در مورد میکس اتفاقا من نظر عکس شما رو دارم چون یک فرایند شخصی هستش و اصلا هیچ ربطی به امکانات نداره و گوش شخص هستش که کار رو ممتاز میکنه و به خاطر همین امر هستش که در این زمینه اصطلاحی تحت عنوان (گو ش طلایی) وجود داره تا حدی امکانات و استاندارد دخیل هستند اما نقش اصلی و تعیین کننده رو گوش و همچنین خواسته ی شما از موزیک هستش به عنوان مثال میکس یک البوم راک با پاپ کاملا متفاوت هستش و سکوئنس ها و پروگرمینگ( Sequencing & Programing ) فرق میکنند و اتفاقا زمانی که من گوش دادم متوجه شدم که کار کاملا در ایران بسته شده البوم (پاروی بی قایق) نمونه یک میکس مستر خوب هستش یا شما اگر نگاهی به البوم (ساعت 9 سیروان) بندازید متوجه میشید و ارش پاکزاد هم یکی از بهتین ها هستش چه در میکس لایو و چه در الکترونیک نمونه هم همان چارتاری که فرمودید و شما اولین شخصی هستید که از کار ایشون ایراد میگیرد فکر میکنم الان 80% کارها رو ایشون میکس میکنه و اسم ایشون رو بردم چون کارش در این زمینه بهتر از ماهان هستش و به قول گفتنی چندین پیراهن بیشتر پاره کردن ولی اگر بخام شخصی نام ببرم (ناصر فرهودی) یا (سیروان) خواهد بود که در این زمینه بی نظیر عمل میکنه در اهنگ اخرش هم که دیگه خودتون گوش کردید که جای حرفی باقی نزاشتن و اما نامی که شما بردید اقای بهروز صفاریان باید بدونید که کثر کارهاشون رو در (استدیو پاپ اقای ناصر فرهودیاز بهترین های ایران ) کارهای میکس رو انجام میدن نه خودشون کارهای اخیرشون هم (فرشاد حسامی) انجام میدن! در پایان عرض کنم که این نظر من من در مورد البوم هستش و وحی منزل نیست

94.183.84.91
دوشنبه 10 آذر 1393 - 12:42
ايمان امير

اولا که واقعا خوشحال و ممنونم که شما دو عزیز خیلی خوب و کامل نظر خودتون رو به دور از توهین ارائه کردین و خوشحالم موسیقی ما همچین مخاطبایی داره.
پس لازمه منم نظر خودم رو کامل عرض کنم و جواب شما دو عزیز رو در یک نظر بدم.
البته باز هم به قول شما اشکان جان اینا نظر شخصیه البته بنده به واسطه فعالیتم حس میکنم میتونم نظر حرفه ای بدم البته نزدیکی به تمامی این دوستان هم خودش به این جریان کمک میکنه.
.
از سال 84 که با ماهان آشنا شدم اول به دید یک هیپ هاپ خون خوب میدیدمش و خیلی توجهی به کاراش نمیکردم تا با گذشت زمان دیدم حسی نو در موسیقی رو متولد کرده که واقعا بقیه خواننده ها ازش بی بهره هستن. صدای خیلی معصوم و صاف و صادق, فریاد پنهان صدای ماهان و چینش جالب و در نوع خودش دسته اول ماهان در تنظیم قطعات نظرمو خیلی مثبت کرد در موردش.
در حالیکه همه از ضعف تنظیم در موسیقی های زیر زمینی رنج میبردن و ملودی درجه یک نداشتن ماهان غیر از کار "the last dance" که کاور یکی از کارهای یاهل بودش کار دیگه ای رو کاور نکرد که من به این نکات خیلی توجه میکنم.
این رو قبول کنید که تمام خواننده هایی که الان داریم تقلید از یک خواننده دیگه هستن و تنها شاید احسان خواجه امیری هستش که اونم مشابه با محمد اصفهانی کار میکنه و در یک رنج صدایی هستن.
تمام خواننده ها کپی برداری مستقیم از یک خواننده دیگه هستن تقریبا در مورد 95 درصد ستاره های ما چنین جریانی رو که الان گیشه خوبی هم دارن شامل میشن.
نمیخوام نام ببرم از تقلیدی ها اما الان خود محسن چاوشی که به نظر من که نه به نظر تمام اهالی فن بی بدیل ترین پدیده صدایی و ملودی ایران زمین هست چه در داخل و چه در خارج و جریان بسیار عظیمی رو با خودش همراه کرده در ابتدای کار سال 81 با حس صدایی خواننده معروف نامبرده و پیشکسوت شروع به کار کرد.
زجه و ناله زدن کم کم تبدیل به یه اصل شده تو موسیقی ما و واقعا اکثر خواننده ها جوری کار میکنن که مخاطب رو از شدت غم متاثر کنن. اما غمی که حس درونیت و درگیر کنه نه,غمی که پاشو از گوشهات فراتر نمیذاره.
حتی خود سیروان خسروی که عرض کردم زمانی که ایشون رو کسی نمیشناخت من باهاش بودم و لذت میبردم , کپی برداری از حس کاوه یغمایی هست و این تو تمام کارهای ایشون پیداست.
اما شما یه نفر رو پیدا نمیکنید که حتی ذره ای مشابه ماهان باشه.و چنین اتفاقی بعد از چندین سال شنیدن صداهای تکراری و کپی برداری احساسی همه از هم یک "اتفاق" به معنی واقعی هست.
در بحث ملودی این و بگم که ماهان کارش صد در صد از تمام هم ژانر هاش سرتره و من به جرات رو این قضیه مانور میدم. سیروان که ملودی هاش اغلب از دوستای نزدیکش هست, غیر از محسن چاوشی (باز هم این فوق ستاره ..) که کلا سبکش فرق میکنه باقی بچه ها کاراشون روزمره و خسته کنندست.ملودی های زمزمه شدنی که واقعا اینقدر خوبن که 0111 رو تبدیل به هیت ترین گروه زیرزمینی و روزمینی کرد! و خیلی ها دنبال کاور بودن تو این زمینه که همچین چیزی نبود و کارای ماهان همچنان از مغز خوش فکر و متفکر خودش متولد میشد.
در زمین تنظیم روی صحبتم با کسایی هست که میدونن جریان تنظیم چیه. از همون ابتدا که ماهان شروع به کار کرد تنظیم kick ها و پرداخت کار ها و جواب های کار اینقد خوب صدا سازی و انتخاب شده بودن که واقعا از موزیک روز کشور جلوتر بود.و معلوم بود گوش این پسر احساسی-هیجانی بابلی خیلی بیشتر از بچه های دیگه کار میکنه..رفته رفته با رسیدن به سن 21 سالگی اولین آلبوم ماهان با پختگی کامل اومد , آلبومی که در اون کمی ضعف ترانه احساس کردم اما باز هم احساسی نو و جنس تنظیم های خیلی جالب بیداد میکرد.
از دید کارشناسان قطعه"اشتباه" قطعه برگزیده سال شد و امضای ماهان همچنان در r&b جولان میداد و قطعات به زیبایی هرچه تمام تر از یک بک پیانوی خوش صدا در زمینه متاثر بودن.. تنظیم ها بسیار دیپ و واقعا میکس و مستر گرم کار باعث شد خیلی موندگاری اثر بیشتر بشه. ماهان سبک خودش و جا انداخت و تا به امروز هیچکس نتونسته اون r&b و ریتم سازی ماهان رو داشته باشه.شعور ریتمیک بالا و عدم تقلید از کسی عامل مجزا کردن ماهان توسط من از باقی دوستان شد.
در 3 آلبوم سیروان استفاده از یک پکیج صدایی یکنواخت کاملا مشهوده که به خوبی از اون استقاده کرده و سعی کرده کارها متفاوت در بیان.اما آیا جنس صداها هم فرق دارن ؟ به هیچ وجه.
لحن اقتباس شده از کاوه , تنظیم های مدرن شبیه کارهای روز اروپا و ملودی های اغلبا غربی عامل موفقیت سیروان بود. رفته رفته با تنظیم آلبوم های زیاد و کارهای متعدد و بسیار هیت از جمله "وایسا دنیا " رضا صادقی دوست داشتنی , سیروان بارشو بست.
بحث ایشون نیست..شما مطرح کردید مجبور شدم بگم هرچند ناگفته زیاده.
دونه دونه ی کارهای ماهان منحصر به فرد هستن اما دوستان دیگه چی ؟
کار های تاپ 0111.. بگو مگو .. فانوس..اشتباه..موریانه خورده..روشن و تاریک که برای اولین بار در چنین موزیکی از تار استفاده شد .. خاطرات..خاکستری.. و بعد از پیشرفت ماهان First Move که چه سر و صدایی به پا کرد..فراموشی..گلهای باغچه..Electron .. کارهای آلبوم هومن سودمند که سر صدای واقعا بد و میکسو مستر مافوق ضعیف شاهرخ شریفی کارها به باد رفت.. دونه به دونه این آثار نمونه هستن و یک عمل تقلید برای دوستان , این همه تنظیم کننده اومدن همشون عین هم کار میکنن ..
کاملا بی انصافی و عدم آگاهی رو میرسونه کسی که اقرار نکنه تمام کارهای ماهان کاملا باهم متفاوت و نو هستن.این آدم حتی خودشم تکرار نمیکنه. شما در این آلبوم به تنظیم کیک ها و سازبندی کار دقت کنید ببینید همه چیز سر جاشه. و هر چند این به عقیده من 20 درصد از توانایی ماهان هم نیست اما از تمام آلبوم های چند ساله بهتره (هم سبک و جنس ها رو میگم)..
در مورد آرش پاکزاد که ایشون به دلیل استفاده از Focal Solo6b برای مانیتورینگ, کارها واقعا سردرد و با صدای زیر هستن که من اصلا لذت نمیبرم,اصلا گرمی و عمق نداره کارها , بهترین کار ایشون کار آرون حسینی در آلبوم Deadmau5 هستش که باز هم از همین جریان رنج میبره, اما واقعا کار کرده روش قبول دارم.
داره پیشرفت میکنه. اون از سیروان که سازهای الکترونیک رو خوب در میاره اما شما به صدای تار در آلبومهایی که کار کزده از جمله آلبوم خودش یا آلبوم شهاب زمضان دقت کنید که صدای گیتار میده! شما به این میگید خوب ؟؟!
من به ماهان افتخار میکنم و براش آرزوی موفقت میکنم.
امیدوارم بحث جالبی بوده باشه بازم ممنونم واسه زمانی که میگذارید

5.250.92.30
سه شنبه 11 آذر 1393 - 13:34
Ashkan Amani

ابتدا عرض کنم که بنده هم از هم صحبتی با شما لذت بردم ،در این شکی نیست که موسیقی یک چیز سلیقه ایست و ممکن من از محبوب ترین خواننده ایرانی لذت نبرم چون جنس صدای اون رو دوست ندارم ولی در مورد بهرام خان من هم صدای ایشون رو میپسندم و با توصیفاتی که شما در مورد جنس صدای ایشون فرمودید موافقم و کلا بحث من صدای ایشون نبوده بلکه بحث فنی البوم مد نظرم بود!! اما در مورد این که تمام خواننده های ایرانی تقلید یک دیگر هستند مخالفم و شما اتفاقا شخصی رو مثال زدید که ابتدا تقلید رو به ایشون نسبت دادن اما در مورد شهرام شکوهی،رضا صادقی،فریدون اسرایی،بنیامین بهادری،بابک جهانبخش و خیلی از دوستانی که نه در قاموس این مطلب میگنجه و نه در حوصله ی دوستان تقلید از شخصی نکردند ولی حتی اگر هم باشه این امر یک کار متداول در کل دنیا هستش نمونه خوب این مسئله فرزاد فرزین بود که به اون رو شباهت میدادن به فریدون فروغی ولی رفته رفته صدای خودش رو شناخت و الان یکی از زیبا ترین و پر قدرت ترین صداهای ایرانی هستش! اما در مورد ملودی که شما فرمودید به نظرم یک نواختی البوم ماهان بهرام خان (از نظر من) همین هست که کل کار رو خود ایشون انجام دادن اگر امثال سیروان از دوستان نزدیک میگیرن دلیل بر نتوانستن نیست بلکه کار رو به کاردان سپردن نمونه خوب ملودی اهنگ خوشبختم از البوم اخر شهاب رمضان یا غم عشق هستش در مورد تنظیم که همون مقع هم کارهای ایشون رو تقلید از سیروان میدونستن:http://www.sirvan-khosravi.blogfa.com/post/5
پس ایشن نمیتونسته جلو تر از زمان خودش باشه چون ایشون هم یک الگویی داشتن واسه خودشون!!
در مورد لحن و خواندن سیروان هم در البوم اول بوده ولی در دو البوم بعدی و مخصوصا جاده رویاها کاملا خوشو متمایز کرده بن کلام من این هستش که اگر در البومی به قول شما 20% توانایی به کار گرفته نشده چرا این همه بزرگنمایی باید بشه البوم خوبی بود اما خاص نبود و من نوعی ترقیب نکرده که اهنگ ها رو هر روز بخوام گوش بدم ولی در مورد میکس البوم صرف ادعا کافی نیست با توجه به اون چیزی که من میشنوم از موسیقی روز یک کار معمولی بوده و جهش رو به جلو نداشته و در مورد میکس ساز زنده سیروان کاملا با شما مخالم سهم من از البوم شهاب رمضان و من عاشقت شدم رو دوباره گوش بفرماییید این رو هم متذکر بشم که سیروان تونست برنده بهترین میکس مستر در سال 91 از مجله ترانه ماه بشه! من به نظر شما احترام میزارم و امیدورام که هنرمند محبوبتون پیشرفت روز افزونی داشته باشه!!

94.183.84.91
Arian
192.30.80.164
یکشنبه 9 آذر 1393 - 02:26

اين روزها همه ماهان بهرام خان گوش مي كنند ، شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يه دونه باشى داداش گلم به اميد هر چه زودتر كنسرتت توى تهران
در ضمن يه اسفند براى خودت دود كن اينجا حسود زيااااااااااد هست

Sami
192.30.80.164
یکشنبه 9 آذر 1393 - 02:37

اقاى امانى شما اگه خسته ميشي گوش نده برادر من ما حال ميكنيم روزى ١٠٠ بار گوش كنيم
انقدرم حاشيه سازى نكنيد معلومه كه ماهان اختلاف فاحشى با بقيه داره ماهان كلا ً يه سرو گردن بالاتره
البوم از اين بهتر وجود نداره همه ترك ها خاص و فوق العاده اند واقاً ممنون اقا

سیما امیری
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 09:40

آلبوم فوق العاده ای بـــــــــــــــــــــــــــــــــــوددددددد....
غاشق آهنگ سپردم تورو امممممم خییییلی قشنگه
منتظر آهنگای بعدیتمممممم

امیر بردیا
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 09:45

زیباترین آلبوم امسال بود از نظر من، واقعا همه چیز غالی و در حد پرفکت. خسته نباشی آقای بهرام خان.
منتظر کنسرتها هستیم با این مزیک های خاص.

تارا
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 09:51

تبریک می گم به خاطر چندین سال تلاش و پشت کار.....خسته نباشید

soheyl
2.177.68.65
یکشنبه 9 آذر 1393 - 11:07

واقعا تبریک میگم ماهان جان مثل همیشه سورپرایزمون کردی با کارای شاهکارت بیصبرانه منتظر کارای بعدیتیم . امیدوارم به این اندک ادمایی که این بالا ضد کارات نوشتن توجه نکنی چون اصلا کلاسه کاریت به اینجور نقدا نمیخوره برات ارزوی موفقیت می کنم .

ناشناس
5.52.219.27
یکشنبه 9 آذر 1393 - 18:48

این اقای بهرام خان چقدر تو موسیقی ما فامیل داره خدایی....
ماشاالله همه دارن نظر میدن....
خدا زیاد کنه

یکشنبه 16 آذر 1393 - 01:10
سروش

ناشناس: آره به همون اندازه حسود و بخيل داره دقيقأ يكي مثل تو ،خدا كمش كنه...آمين.

151.247.204.189
اشکان صنایع
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 19:28

آقای بهرام خان تبریک میگم به خاطر موزیک های دلنشین شما
به امید کار های قوی تر و بهتر از شما

المیرا م
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 19:32

ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم، ما کنسرت میخوایم،
آقــــــــــا ما کنسرت میخوایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم

محسن اشرفی
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 19:37

سپردم تورو دست اونکه فقط
داره ادعا میکنه عاشقه
تو خوبی و من این شبای اخیر
حالم بدتر از روزای سابقه

تو میخندی و آب میشه دلم
از این غصه که میسوزونه منو
تو یادت نمیمونه حتی منو
منو امشبُ قصه ی رفتنو

هر لحظه بی تو حتی تو خوابم
مثه یه کابوسه میده عذابم
بی تو این آدم یه چشمش خونه
یه چشمش از اشک شبا گریونه
تو ازم دوری دل کندی از من
کار من اینه از چشمات خوندن
من بی قرارم دلشوره دارم
نمیشه جز تو اسمی بیارم

داره می تپه قلبم از اضطراب
یه احساسی داره منو میخوره
تو نیستی و دوری از اینجا ولی
ببین خونه از خاطراتت پُره
تو نیستی و رفتی تنها دلم
به این خاطرات قدیمی خوشه
هوایی که از عطر تو خالیه
منو ذره ذره داره میکشه

هر لحظه بی تو حتی تو خوابم
مثه یه کابوسه میده عذابم
بی تو این آدم یه چشمش خونه
یه چشمش از اشک شبا گریونه
تو ازم دوری دل کندی از من
کار من اینه از چشمات خوندن
من بی قرارم دلشوره دارم
نمیشه جز تو اسمی بیارم

تو رفتی رو شونه هام چیزی جز
یه کوه پُر از غصه و درد نیست
ببین بعد تو دستای هیچکسی
به اندازه ی دست من سرد نیست..

تو نیستی و رفتی تنها دلم
به این خاطرات قدیمی خوشه
هوایی که از عطر تو خالیه
منو ذره ذره داره میکشه
هر لحظه بی تو حتی تو خوابم
مثه یه کابوسه میده عذابم
بی تو این آدم یه چشمش خونه
یه چشمش از اشک شبا گریونه
کار من اینه از چشمات خوندن
من بی قرارم دلشوره دارم
نمیشه جز تو اسمی بیارم

عاشقتم پسر جذاب موسیقی ایران

دوشنبه 10 آذر 1393 - 01:18
ايمان امير

لقبی که آخر دادی گرفت ما را !

کاش موزیک ما هم تو مصاحبه هاش به این لقب مشهورش کنه

خدایی خیلی جذابه,همه چیش
صداش خیلی معصوم و دوست داشتنی و پر احساس,تنظیما خیلی با کلاس و خاص , چهره و تیپم که :)

5.250.80.249
tiva
37.114.216.69
یکشنبه 9 آذر 1393 - 19:55

واقعا خسته نباشید بسیار لذت بردم امیدوارم این اهنگ ها برام خاطره های قشنگ بسازه

Soroush
91.133.214.248
دوشنبه 10 آذر 1393 - 02:10

واقعا عالي بود لذت برديم بى نهايت
سپاسگزارييييييم

بابك
91.133.214.248
دوشنبه 10 آذر 1393 - 02:38

واقاً خنده داره!!!!
جديداً اگر كارى با كيفيت بالا هم ارايه ميشه، منتقدين ناراحت ميشن.فكر ميكنم هر كسى تنها چند ترك از البوم رو بشنوه، اگر چيزى از موسيقى سرش بشه ، اولين فكتورمثبت اين البوم رو qualityميدونه!
در ضمن مقايسه 3Dبصري با شنوايى كاملاً اشتباه و اماتوره، هر چند تيتر 3d mixing در اين مجموعه، يه حرف من دراوردى هست. اين كه در ميكس هر صدا جاى خودش رو دارهدليل بر 3dبودن نيست. براى من مهم نيست كه چه انتقادهايى به كار وارده، اما حداقل فارق از تجربيات صدابردارى، به عنوان يك شنوده حرفه اي به جرات ميتونم بگم. اين كار يكى از با كيفيت ترين و تميزترين ميكس هايي هست كه من هنرمنداى داخل شنيدم!
كارهاى اقاى پاكزاد كيفيت بدي ندا ند اما كيفيتى كه در اين البوم مشاهده ميشه، تو هيچ كدوم از ميكس هاي پاكزاد نديدم!
درست نيست كه ازبالا نگاه كنيم به ديگران، نميشه با استفاده از از چند كلمه به ظاهر فني و دهن پر كن، نظرات ديگران رو بي ارزش جلوه داد. خلاصه اين دوستان مثل من و شما با قلبشون با اين كار يا هر كار ذيگه ارتباط برقرار ميكنن.
هر چند اين روش كمى قديمى ونخ نما شدس امايادتون نره حتي اگر شما منتقد حرفه اي باشى، نظر شما ،١ نظره! درست به اندازه و مساويه نظر ديگران. خيلى وقت بود خبري نشنيده بودم از ماهان، اما اين كارا به شدت منو جذب كرد.
خخيليا مثل من از موسيقي داخل گريزون بودن ، اما اين البوم حال و هواى جديدىو به وجود اورد ، شايد كه اين باعث بشه بجاى پايين كشيدن ديگران ، رقابت براى كارهاى بهتر بوجود بياد.
تبريك به ماهان عزيز ، اميدوارم ذيگه نره تو غيبت.

دانيال
91.133.214.248
دوشنبه 10 آذر 1393 - 02:52

بهترين البوم سالو دادي مرسى بابت اين همه زحمت بي اندازه كه كشيدى
اميدوارم كه همه نسخه اورجينال تهيه كنند تا يه كم از زحماتت قدر دانى بشه
از ترك ١تا ١١ همشون عالى بودن نميشه گفت كدوم بهتره واقعا گل كاشتى

صادق
46.143.248.50
دوشنبه 10 آذر 1393 - 15:40

عالی ماهان عزیز- فوق العاده بود- باکلاس و دلنشین
منتظر کارای بعدیت هستیم
زنده باد ماهان

سه شنبه 11 آذر 1393 - 09:17

اینم از اون آلبوماست که باید چند بار گوش داد تا جا بیفته. فوق العادست این آلبومش !!!!!!!!

پارسا
213.207.244.106
سه شنبه 11 آذر 1393 - 17:23

از طرف هواداران محسن یگانه به آقا ماهان بهرام خان و هوادارانش و همکاراش تبریک میگم...
آلبوم خیلی خوبی بود... فقط بعضی از ترک ها تنظیمای شلوغی داشت...
ترک های 2 و 4 و 8 و 10 خیلی خوب بودن...
به امید کنسرت گذاشتن ماهان خان و موفقیت های بیشتر...

رامین
141.0.8.82
سه شنبه 11 آذر 1393 - 17:41

ماهان بهرام خان
من نظرات را خوندم ، داداش بدون که حسود زیاد داری و واقعا ترکوندی .
سبک و فکرت واقعا محشره
دلواپسم که درگیر این نظرها بشی و تو هم تأثیر بگیری و دیگه کارات اینجور نشه و بشی مثل بقیه .
کارتو بکن ، به همین شکل متفاوت باش
من ده ساله که عاشقتم
اما اگه بخوای مثل بقیه بشی واقعا نا امید میشم ازت ، همیشه متفاوت و خاص باش چه تو آهنگات و چه ترانه ها
و امیدوارم که دور و برت شلوغ نشه ! چون دیگه چیزای دیگه برات مهمتر میشه و رو تفکر و احساست اثر میزاره
عاشقتم ،همیشه متفاوت و تنها و بی سر و صدا باش

Samii
46.224.103.50
چهارشنبه 12 آذر 1393 - 00:20

ماهان جان خسته نباشي كارت بي نظير بود.موفق باشي .دوست دارم چون سبك خاص و متفاوت خودت داري .دمت گرم خيلي ها احساس خوانندگي ميكردن و چون معروف شدن ديگه هر چيز دستشون مي اومد جمع ميكردن و به بازار ميدادن .حداقل كار متفاوت شما شايد بعضي ها رو به خودشون بياره ...باعث افتخاري بدون شك آلبوم خوب ساله

behzad
5.250.70.84
پنجشنبه 13 آذر 1393 - 21:19

تبریک میگم به همه موسیقی دوستان...
واقعا کسی که علم موسیقی داره این میشه البومش....
01:11شاهکار بود و هست

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.