سخنگوی وزارت ارشاد:
حضور نوازندگان زن در کنسرت‌ها مانعی ندارد
موسیقی ما - سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد حضور نوازندگان زن در کنسرت‌هایی که مجوز ارشاد را دارند، بلامانع است.حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست از سلسله نشست‌های تبیین سیاست‌های راهبردی وزارت ارشاد در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در جمع خبرنگاران گفت: ارکسترهای سمفونیک و ملی در دوره‌های گذشته در پی سهل‌انگاری‌هایی به تعطیلی‌ها کشانده شد اما سعی داریم روند راه‌اندازی این دو ارکستر را به جریان بیندازیم تا شاهد اولین حضور آنها در جشنواره موسیقی فجر باشیم.

نوش‌آبادی همچنین در پاسخ به این نکته که چرا حضور نوازنده زن در کنسرت‌هایی که در شهرستان‌ها با مجوز وزارت ارشاد برگزار می‌شود با مشکل مواجه است؟ گفت: حضور نوازنده‌های زن در کنسرت‌هایی که به شکل جمعی برگزار می‌شود، بلامانع است و آنچه باعث صادر نشدن مجوز برای بانوان در عرصه موسیقی می‌شود، اجرا به صورت تک‌خوانی و تک‌نوازی است. همچنین آواز و اجرای نوازندگان زن در اجراهای ویژه بانوان بلامانع است. . بنابراین اگر وزارت ارشاد مجوزی برای حضور جمعی بانوان ارائه داده، گروه‌های تندرو نمی‌توانند مانع شوند اما به طور طبیعی باید افرادی که در این کنسرت‌ها حضور می‌یابند رعایت عفاف و حجاب را بکنند تا این مسائل حساسیت ایجاد نکند. ما هم از هنرمندانمان درخواست داریم که به برخی مسائل حساسیت‌زا توجه کنند.

نوش‌آبادی درباره صدور مجوز برای گروه ها و خواننده‌های زیرزمینی نیز اینگونه واکنش نشان داد: مجوزهایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آثار صادر می‌کند مبتنی بر آثار است نه شخصیت افراد. مجوزهای ما روی اثر و محتوا تأکید دارد و اگر اثری که درخواست مجوز داده محتوای مناسبی داشته باشد مجوز می‌گیرد. شاید شخص مجوزگیرنده سابقه‌ خوبی در جامعه نداشته باشد.

وی مشخصا درباره افرادی چون امیرحسین مقصودلو معروف به امیرتتلو و آرمین گفت: درباره این دو فرد هنوز مجوز اعطا نشده است و باید آثارشان دوباره ارائه شود. درباره آمدن یانی، خواننده به ایران نیز اطلاعی ندارم چرا که به وزارت ارشاد ارتباطی ندارد.
منبع: 
مهر
تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1393 - 16:25

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 28 آبان 1393 - 13:23

چرا به متین دو حنجره مجوز نمیدین؟

پنجشنبه 29 آبان 1393 - 21:32

اجراي بانوان به شكل تكنوازي ديگر چه مشكل فقهي و شرعي دارد كه مسوولان فرهنگ و هنر اين مملكت اين حق را از بانوان هنرمند دريغ مي كنند.آيا تكنوازي زنان هم مثل خوانندگي آنها از نظر حضرات ايجاد ريبه مي كند و مفسده انگيز است؟عجبا و حيرتا !!!!!!! لابد حضور انفرادي نوازندگان زن در يك كنسرت و هنرنمايي آنها عفت جامعه را جريحه دار مي كند و بايد حتما تحت الحمايه مردان باشند تا آسيبي به آنها نرسد و انسان محسوب شوند.
جاي تاسف دارد و جاي تقدير از هنرمندان اين مرز و بوم كه با وجود تمام اين تحقيرها و محدوديت ها هنوز چراغ هنر موسيقي مان را روشن نگه داشته اند و عاشقاني نستوه اند كه از پا ننشسته اند.
جاي آن است كه خون موج زند در دل لعل زين تغابن كه خزف مي شكند بازارش

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.