در تركيب با گروه يلدای بانوان؛
گروه همايون در ارديبهشت‌ماه كنسرت می‌دهد
موسيقي ما - سرپرست و آهنگساز گروه همايون از برگزاري كنسرت اين گروه در اوايل سال آينده خبر داد. مهران مهرنيا؛ سرپرست و آهنگساز گروه سنتي همايون در گفت و گو با موسيقي ما گفت: گروه همايون در جديدترين برنامه ريزي خود قصد دارد با يك اجراي تركيبي همراه با گروه بانوان روي صحنه برود. دراين اجرا اين گروه با گروه بانوان  يلدا تركيب شده و يك اجراي متفاوت از هميشه را براي مخاطبان خود برگزار خواهد كرد.

وي در ادامه صحبتهاي خود گفت: براي برگزاري كنسرت ترگيبي گروه همايون، تصميم گرفتيم از همراهي گروه موسيقي يلدا كه مختص بانوان است كمك بگيريم و در همخواني با هم روي سن برويم تا ضمن ايجاد تفاوتهاي جديد در قطعات، اجراي متفاوتي را نيز تجربه كنيم.

مهرنيا همچنين گفت: ما در گروه بانوان يلدا به سرپرستي يلدا يزداني سازهايي داريم كه در گروه همايون نيست و همين طور اين گروه توانايي هاي اجرايي دارد كه مي تواند به هرچه بهتر برگزار شدن كنسرت گروه همايون كمك قابل توجهي بكند. كلا همكاري اين دو گروه يك همكاري بسيار خوب است كه نسبت به آن خوشبين هستيم.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه مجموع اين گروه  تركيبي12 نفره خواهد بود، گفت: در اين گروه تركيبي از سازهايي مثل تار، سه تار، كمانچه، عود، تارباس، سنتور و تقريبا از همه سازهاي ايراني استفاده مي كنيم. قرار است به كمك اين سازها و همراهي نوازنده هاي چيره دست، قطاتي قديمي از ساخته هاي خودم و نيز يك سري قطعات كه به تازگي ساخته ام و هنوز اجرا نشده اند، استفاده كنيم. اين قطعات در دستگاه هاي ماهور، اصفهان، چهارگاه و ... اجرا خواهند شد. قطعاتي كه قرار است در اين كنسرت اجرا شود هنوز به شكل كامل انتخاب نشده اند

اين نوازنده و مدرس تار و سه تار اضافه كرد: تلاشمان بر اين بود تا اين كنسرت به بهترين شكل ممكن برگزار شود. حتي سالن انديشه حوزه هنري را به ما پيشنهاد دادند اما ترجيح داديم اين كنسرت را جاي ديگري برگزار كنيم چون حوزه هنري چند سال است كه قوانين و مقررات خاص خود را وضع كرده است و اين قوانين باعث مي شود مخاطب اذيت شود. قوانيني كه مربوط به كنترل شعر و موسيقي مي شود و حتي نوع پوشش بانوان . سال گذشته نيز دوبار اجراي ما در اين سالن لغو شد كه هنوز دليل قانع كننده اي براي آن نياورده اند.

وي در پاسخ به اينكه چرا با توجه به سبك موسيقي كه گروه همايون دارد، سعي در برگزاري كنسرت در تالار وحدت ندارند، گفت: خيلي دوست داريم در تالار وحدت اجرا داشته باشم اما با توجه به زمان كمي كه داريم به نر مي رسد نتوانيم تا آن موقع آن را پركنيم. انشالله براي پروژه بعدي زودتر اقدام مي كنيم تا بتوانيم در تالار وحدت نسبت به برگزاري كنسرت خود اقدام كنيم. تالار وحدت به لحاظ محيط پيرامونش و همين طور موقعيت مكاني، آكوستيك صدابرداري، مسول صدا و ... از استانداردهاي لازم برخوردار است . مجموعه اين عوامل باعث مي شود آدم در آن احساس امنيت كند. اميدوارم بتوانيم كنسرت بعدي را در اين مجموعه برگزار كنيم.
 
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 اسفند 1392 - 03:33

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.