فرید الهامی سرپرست و آهنگساز گروه فردوسی:
گروه فردوسی با کوروش بزرگ روی سن می‌رود
موسیقی ما - لی‌لا رضایی: سرپرست گروه فردوسی از برگزاری کنسرت این گروه در دی و بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: گروه فردوسی بعد از محرم و صفر پروژه کوروش بزرگ را روی سن می‌برد.  فرید الهامی با اعلام این خبر گفت: گروه فردوسی با ترکیب جدید به دیدار دوستداران موسیقی ملی و مقامی می‌رود تا با اجرای پروژه کوروش بزرگ فضایی جدید را در عرصه موسیقی تجربه کند. الهامی افزود: این کنسرت شامل پنج قطعه موسیقی به نام‌های «نیایش»، «داستان عشق ماندانا کمبوجیه پدر و مادر کوروش»، «تولد کورش»، «منشور کورش» و «ایران» است که بر اساس سروده های میثم سلگی از کتاب «کوروش نامه» وی ساخته و تنظیم شده است.

 این آهنگساز خاطر نشان کرد: در این پروژه زندگی کوروش بزرگ را در 5 قطعه موسیقی و به همراه راوی در بین قطعات (روایت بر اساس نمایشنامه محسن عظیمی) آهنگ‌سازی کرده‌ام.

 وی تصریح کرد: این مجموعه را بر اساس ملودی‌های مقامی و تلفیقی با موسیقی سنتی ایران آهنگ‌سازی شده و سینا و سحاب علم بخشی از آن را برای کوارتت زهی تنظیم کرده‌اند.

الهامی همچنین درباره سازبندی این پروژه بزرگ گفت: درسازبندی «کورش بزرگ» از سازهای تنبور، کمانچه، کمانچه آلتو و قیچک باس، ویلن، ویلنسل، ویولا، شورانگیز، دیوان، دف، عود و پرکاشن بهره‌مند شده‌ایم.

گفتنی است؛ گروه فردوسی اخیرا پرفومنس «سیمرغ کوه قاف» را در شیراز برگزار کرد که با موفقیت چشمگیری مواجه شد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 آبان 1392 - 15:26

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.