گزارش کنسرت بابک جهانبخش در اهواز؛
بابک جهانبخش: موسیقی با روح جنوبی ها عجین است!
+ گفت و گو با «بابک جهانبخش» پس از این کنسرت

موسیقی ما - آرتین ولی الهی: کنسرت «بابک جهانبخش» در اهواز، نهم مهرماه 1392 طی دو سانس در سینما هلال اهواز برگزار شد. این کنسرت به تهیه کنندگی موسسه ساتراپ پارت کیش (به مدیریت محمد حسین مقدم) و شرکت وستا (به مدیریت میلاد کرامت) و با همکاری محمد کنعانی زاده، رضا آشوری و مصطفی مقدم، توسط شرکت فرهنگی-هنری آوای آیین برگزار شد.
 
در این کنسرت، برای اولین بار در استان خوزستان فروش بلیت از طریق اینترنت با امکان انتخاب صندلی صورت گرفت. اهوازی ها استقبال قابل توجهی از این کنسرت به عمل آوردند و تقاضای زیادی برای تمدید این کنسرت وجود داشت.
 
اکسیژن، دوست دارم، ای کاش، راز، چی شده، تا حالا شده، یه چیزی میگی، خونه، منو نگاه کن، روزمرگی، ای دل، چه حس خوبیه، بی تو می میرم، مدیون، تو چشمای منی، منو و بارون، عناوین قطعاتی بودند که بابک و گروهش برای اهوازی ها اجرا کردند و «اکسیژن» و «من و بارون» از جمله قطعاتی بودند که با استقبال زیادی روبرو شدند.
 
«محسن شیرالی» و «یاحا کاشانی» ترانه سرایانی که در آلبومهای اخیر بابک با او همکاری زیادی داشته اند، از میهمانان این کنسرت بودند. «حمیدرضا خجندی» پیشکسوت موسیقی خوزستان از دیگر میهمانان این برنامه بود.
 
بابک جهانبخش، در پایان برنامه با ابراز خرسندی و رضایت از اجرا در اهواز، به حضار گفت: «امشب در اهواز یکی از بهترین اجراهایم را تجربه کردم و آن را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد». او در طول برنامه به خاطر کیفیت صدا و نور از برگزارکنندگان برنامه سپاسگزاری کرد.
 
برگزار کنندگان این برنامه در گفت و گو با «موسیقی ما» از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهواز در برگزاری این کنسرت قدردانی نمودند.
 
*****
 
گفت و گوی «موسیقی ما» با «بابک جهانبخش» پس از این کنسرت
 
بابک جهانبخش، پس از کنسرتش در اهواز، در گفت و گو با «موسیقی ما» درباره این برنامه گفت: «خدا را شکر هم استقبال مردم خوب بود و هم کنسرت به خوبی برگزار شد. من قبلاً با آلبوم «زندگی من» در اهواز روی استیج رفته بودم و خاطره خوبی هم از آن اجرا دارم. اما پس از انتشار آلبوم «من و بارون»، قسمت نشد که در این شهر کنسرت برگزار کنم. به همین دلیل در این کنسرت سعی کردم قطعاتی از «من و بارون» را هم بخوانم تا رضایت آن دسته از مخاطبینی که دوست داشتند آن را بشنوند هم جلب شود».
 
خواننده آلبوم موفق «من و بارون» درباره تفاوت کنسرتهای تهران و شهرستان اظهار داشت: «خدا را شکر می کنم ما به هر شهری رفتیم نتیجه خوبی گرفتیم و تمام اجراها با استقبال خیلی خوب مواجه شد. برای ما همه مردم ایران عزیزند و فرقی نمی کند در چه شهری اجرا داریم. ما همیشه با انگیزه روی صحنه می رویم و لذت می بریم. اما واقعیتی که وجود دارد و مشخص است، این است که در تهران، امکانات و سالن های بهتری داریم و به لحاظ فنی و تکنیکی در مواردی چون صدابرداری، نوپردازی و طراحی دکور، دستمان بازتر است. در خیلی از شهرها، متأسفانه برنامه ها در سالن های ورزشی غیر استاندارد برگزار می شوند که واقعاً به سختی می توان در آنها کنسرت برگزار کرد. ولی به لطف تجربه دوستان صدابردار و تجربه هایی که خودمان به مرور کسب کرده ایم، سعی می کنیم علی رغم محدودیت ها، برنامه ها را با کیفیت قابل قبولی اجرا کنیم. اما بعضی شهرها هم هستند که شرایط نسبتاً بهتری دارند و حداقل برنامه ها در سالن های آمفی تئاتر برگزار می شود و این بهتر است. در نظر داریم در آینده بعضی کارهایی که در تهران انجام می دهیم، در صورت مهیا بودن شرایط در شهرستانها هم انجام دهیم. امیدوارم امکان انجام این کار وجود داشته باشد».
 
وی با ابراز رضایت از شرایط کنسرت اهواز به «موسیقی ما» گفت: «اهواز جزو شهرهایی بود که از نظر امکانات در شرایط خوبی قرار داشت. صدابردار خوبی برای این برنامه آورده بودند. برنامه گذارهای این کنسرت زحمات زیادی کشیده بودند و مشخص بود کارشان را بلدند. خدا را شکر دغدغه و مشکل خاصی در اهواز نداشتیم و همه چیز خوب پیش رفت. به نظرم کنسرت خاطره انگیزی بود».
 
این هنرمند ادامه داد: «طبق روال همیشه، در این کنسرت سعی کردم آهنگهای زیادی بخوانم و فکر می کنم شانزده قطعه در اهواز اجرا کردیم. از آنجایی که می دانم اجرا در شهرستان ها با فاصله زمانی زیادی میسر می شود و محدودیت هایی وجود دارد، تمام تلاشم را کردم که رضایت مردم خوب اهواز را جلب کنم و خاطره خوبی برای آنها رقم بزنم».
 
برنده تندیس بهترین قطعه پاپ سال 91 از نخستین جشن سالانه سایت «موسیقی ما»، درباره کنسرتهایش گفت: «خدا را شکر از ابتدای سال تا به حال، 17 اجرا در تهران داشتیم. یکم فروردین امسال در نارنجستان نور اجرا کردیم. پس از آن در شهرستان های مختلفی چون آبادان، کرج، متل قو و اهواز روی استیج رفتیم. 11 مهر در ساری دو اجرا خواهیم داشت. پس از آن  16 و 17 مهر ماه چهار کنسرت در شیراز برگزار می کنیم. سپس در رشت  و در روزهای 27 و 28 مهر دو اجرا خواهیم داشت. برای شهرهای دیگر هم برنامه ریزی هایی صورت گرفته است و کنسرت های خارج از کشور را هم در برنامه داریم. قرار بود کنسرت تهران باز هم تمدید شود، ولی من چندان موافق نبودم و با این قضیه مخالفت کردم. احساس کردم در تهران به اندازه کافی کنسرت گذاشته ایم و بهتر است به شهرهای دیگر برویم».
 
خواننده آلبوم «اکسیژن» درباره موفقیت این اثر و استقبال مخاطبین از آن در سراسر کشور، گفت: «خیلی خوشحالم که اتفاقی که به دنبالش بودم برای آلبوم «اکسیژن» افتاد و خدا را شکر آنچه در نظر داشتم را دریافت کردم. امیدوارم مخاطبین راضی باشند».
 
وی افزود: «آنچه من را خوشحال می کند این است که شرایط فراهم شود و به شهرهای مختلف سفر کنم تا بتوانم کسانی که من و موسیقی ام را حمایت کرده اند از نزدیک ببینم. هیچ چیز لذت بخش تر از دیدن آن همه نگاه مهربان و دوست داشتنی نیست. این همان چیزی است که در من تعهد و انگیزه ایجاد می کند که ادامه دهم و برای تولید آثار خوب تلاش کنمو انرژی ای که از آنها می گیرم را متقابلاً به آنها برگردانم. من از ابتدای فعالیتم در موسیقی گفته ام که نیامده ام تا با کسی رقابت کنم. نگاهم به کسی نیست؛ نگاه من به خودم، کارنامه ام، رفتارم و مخاطبینم است و برای همه همکارانم آرزوی موفقیت می کنم».
 
«شهرهای جنوبی، مردم خونگرمی دارد. من اجرا در جنوب را خیلی دوست دارم اما در شهرهای مختلف کشور از کنسرتها خاطرات خوبی داشته ام و فکر می کنم شمال و جنوب و شرق و غرب مهم نیست و همه مردم با انرژی اند. البته شاید میزان علاقه به موسیقی در برخی نقاط بیشتر باشد. فکر می کنم در شهرهای جنوب کشور به موسیقی اهمیت زیادی می دهند. مشخص است موسیقی را دوست دارند و با روحیاتشان عجین است».
 
*****
 
در ادامه می توانید عکس های «نوید نامدار» و «مهدی تیمانی» از این کنسرت را در «موسیقی ما» ببینید.
 
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 13 مهر 1392 - 15:25

دیدگاه‌ها

علی ابدالی
91.98.90.11
شنبه 13 مهر 1392 - 19:19

عشق است سلطان احساس بابک جهانبخش
خوش به حال اهوازیا
با تشکر از موسیقی ما جهت پوشش خوب خبری

شنبه 13 مهر 1392 - 21:34

ممنون بابت گزارشتون خیلی خوب بود
نمیدونم چرا گونه هام خیس شد:(
مرسی بابک که هستی ♥

میلاد
37.63.217.224
یکشنبه 14 مهر 1392 - 12:49

ممنون موسیقی ما بابت گزارش
عکسهای سر میزشون خیلی جالب بود. حرفهای بابک عزیز ه خوندنی بود. دمتون گرم

شادی احمدی
91.98.76.40
یکشنبه 14 مهر 1392 - 14:57

خدا یکی
یار یکی
سلطان احساسم فقط یکی
بابک عزیز یه دونه باشه

saman s72
80.191.168.130
یکشنبه 14 مهر 1392 - 15:31

مرسیییییی بابک .... با البوم اکسیِژنت واسه همیشه موندگار شدی .... معرکه ای

هادی
151.239.219.99
یکشنبه 14 مهر 1392 - 18:16

ممنون موسیقی ما بابت گزارش جامع و کاملت
به امید کنسرت های بعدی در اهواز و سایر شهرهای خوزستان خصوصا دزفول چون کنسرت احسان خواجه امیری رو لغو کردند توهین بزرگی بود به مردم خوب دزفول!!!
امدوارم دیگه از این جور مشکلات نداشته باشیم...
بازم مرسی

مهسا
5.200.221.102
یکشنبه 14 مهر 1392 - 19:47

عکسا عالی بود و گزارش از اون عالیتر. امیدوارم بابک جون گرگان هم بیاد آخه ما تا کی باید منتظر باشیم ما گرگانیها هم موسیقی دوستیم بخدا.......تازه کنسرتها جدیدا تو تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار میشه بخدا سالن خوبیه پس بابک جون تورو خدا بیااااا........دوست دارم.

دوشنبه 15 مهر 1392 - 10:53

از طرف هوادرای چاوشی:

بابک پراحساس دستت درد نکنه

Zαняα
37.254.179.183
دوشنبه 15 مهر 1392 - 23:33

چرا جدیدا نظرای منو تایید نمیکنید ؟؟؟؟

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.