عکس ها: یلدا ذبیحی
گزارش تصویری از مراسم معارفه معاونت هنری جدید
موسیقی ما - مراسم معارفه معاونت جدید هنری ارشاد و تقدیر از شاه آبادی معاونت سابق صبح دیروز در تالار وحدت تهران برگزار شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه معاون امور هنری این وزارتخانه گفت: علت انتخاب مرادخانی این بود که در سه دهه گذشته همواره در فعالیت‌های مدیریتی هنری سرآمد و مورد اعتماد هنرمندان بوده است.

وی مهمترین اولویت‌های مدیریتیش را تسهیل در صدور مجوز‌ها، حذف قوانین دست‌وپاگیر و سرو سامان دادن به فعالیت‌های آموزشی  اعلام کرد و گفت: به اعتراف همه دوستداران هنر، فرهنگ و تمدن ایرانی با هنر مردمی آمیخته است . هنر نزد ایرانیان است و بس.

جنتی به این نکته تاکید کرد که: اگر امروز نامی از ایران برجاست که جهانیان را به تعظیم وا می‌دارد، حاصل ممارست هنرمندان است. ما به این مفاخر هنری می‌بالیم و سرافراز هستیم.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 شهریور 1392 - 15:32

دیدگاه‌ها

دوشنبه 11 شهریور 1392 - 17:46

کلامی با آقای مرادخانی!
جناب مرادخانی لطفا زیادتر از حد مهربان نشوید!!
جناب مراد خانی عزیز در سالهای گذشته تعدادی از خوانندگان که دست به پخش کلیپهای ماهواره ای از آثار خود زده اند با رایزنیهای بسیار و ایجاد روابط خود رو مجاز کرده و اکنون همگی جزو چند نفر اول موزیک پاپ ما محسوب میشوند. ولی در کنار این افراد تعداد زیاده دیگری هم بوده اند که با داشتن استعداد و هنر واقعی که به واسطه تلاش زیاد بدست آورده بودند ولی بدلیل رعایت قانون نانوشته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که هر کس در شبکه های ماهوار ه ای کلیپ داشته باشد در داخل غیر مجاز محسوب میشود دست به چنین کاری نزدند و با صرفه هزینه های بسیار برای تولید آلبوم مجاز و گذشتن از هفت خوان مجوز گیری(خصوصا برای شهرستانیها با تحمل مشقتهای فراوان تر)راه سخته کار مجاز را به سختی پیموده اند.اما امروز از این افراد کمتر نامی هست چرا که خارج از محدوده خطوطه قرمز حرکت نکرده اند و این به این دلیل است که کاره تصویری ارائه نکرده اند و در قبالش امروز هم هیچ جایگاهی در موسیقی ما ندارند و برعکس امروز موسیقی ما در دست کسانی قرار دارد که هر یک دسته کم یک یا چند کلیپ تصویری در شبکه های ماهواره ای خارج منتشر کرده اند و به سبب همین دیده شدن در این شبکه ها هم چهره های شناخته شده ای هستند و هم تمام امکانات خواننده مجاز بودن را را در اختیار دارند.
سخن آخر این که دولت اعتدال باید از ورود افراد جدیدی که در گذشته سابقه پخش کلیپ داشته اند و این روزها به واسطه ورود دولت جدید دوباره فعال شده اند تا جزو مجازها قلمداد شوند و حالا بعد از آن خارج از قانون حرکت کردن به امکانات مجاز شدن هم دست پیدا کنند ایستادگی کند تا حق سایرینی که این همه سال از عمر گرانبها را صرف حرفهای همکاران شما کردند ضایع نشود چرا که مجاز شدن آن افراد ظلم فاحش به دوستانیست که خط قرمزها را رعایت کرده اند و در یک رقابت نابرابر با این گونه افراد قرار گرفته اند.
جناب مرادخانی عزیز!
این که دولت شما دولتیست که قرار بر اهمیت به جوانان و هنر دارد کاره پسندیده ای است ولی اگر به چنین افرادی مجوز داده شود حق کسانی که در چهارچوب ها حرکت کرده اند کاملا ضایع میشود چرا که هرگز نخواهند توانست با افراد یاد شده در یک رقابت مساوی قرار گیرند.
اگر قرار بر اعتدال باشد باید اول به همه فرصت ارائه کلیپ تصویری در همان شبکه های خارجی داده شود و بعد همه با هم در کورس مجوز گیری قرار گیرند و گرنه ظلمی در شرف اجرا به بسیاری از جوانانه مستعد پر تلاش و بعضا باسواد روا داشته میشود که هیچ گونه جوان گرایی را توجیح نمیکند جز نابود کردن عمر استعداد و سرمایه های بسیاری که فقط جرمشان حرف شنوی از شما ودوستانتان بوده.
لطفا آه این همه دلهای خسته و شکسته را برای خود و دولت خدمتگذارتان نخرید.ممنون.

دوشنبه 11 شهریور 1392 - 23:42
اميرحسين انصاري

حرف هاتون واقعاً خنده دار به نظر مياد.كمي منطقي صحبت كنيد به نفع خودتون ميشه و باعث ميشه ديگران به شما با ديد باز نگاه كنند. مسلماً مجوز رو گوش هاي شنونده بايد به خواننده بده نه شما دوست عزيز. همه ي هنرمندان هم خوش حالند از بابت اين كه قرار است در امر مجوز داد تسهيل ايجاد شود.اگر شما تونستيد مثال نقضي بياوريد. شاد باشيد

151.246.226.142
سه شنبه 12 شهریور 1392 - 03:12
avdt

آقای انصاری!حرف من خنده دار نیست فکر شما خنده داره دوست عزیز.من بحث نمیکنم فقط جواب یک سوال من رو اگر تونستید درست بدید من تمام حرفهای شما رو میپذیرم!
کسی که هیچ کلیپی(غیر مجاز)پخش نکرده و امروز قصده نشر آلبوم مجاز داره در صورتی که هنرمند استاندارد و با صلاحیتی هم باشه وقتی آلبومش رو منتشر کرد و در همون زمان مثلا آقای تتلو هم آلبوم مجاز منتشر کرد کدوم یک تهیه کننده پخش کننده یا سرمایه گذار مناسب پیدا میکنه یا اصلا میتونه امیدوار باشه با این وضعیت پخش کننده ها در موزیک امروز اثرش رو به درستی منتشر کنند و فقط به این دلیل که آقای تتل قبلا در هر شبکه ای به خانه های مردم راهپیدا کرده؟!این مساله اگر براتون عجیب یا خنده دار به نظر میاد دیگه صحبتی نمیمونه!!!

188.158.224.54
سه شنبه 12 شهریور 1392 - 03:30
avdt

ضمنا مسلمه که مردم باید مهر تایید به خواننده بزنن ولی کسی که با بدبختی مجوز اثری رو گرفته و با یک پخش ضعیف مثلا 10 هزار اثرش در سراسره ایران به فروش رفته چطور قراره با کسی که هر کلیپش رو حداقل چند میلیون نفر دیدند رقابت کنه؟! و چطور قراره مردم بفهمن کی از دیگری بهتره وقتی رقابت این قدر نابرابره؟!من با مجاز شدن هیچ کس مشکلی ندارم حتی معتقدم خواننده های تبعیدی هم باید بتونن توی کشور خودشون به فعالیت ادامه بدن ولی به شرطی که اول دولت اجازه بده همه در شبکه های ماهواره ای کلیپ منتشر کنن و زمانی که توی یک سطح از نظر دیداری و شنیدری برای مخاطب قرار گرفتن بعد برن در کورس مجوز گیری.و این هم که میگید همه هنرمندان خوشحالند اصلا این طور نیست فقط کسانی خوشحالند که ازسره پخش کلیپهای تصویری برای مردم شناخته شده اند نه کسانی که حداکثر هنر کنند حق داشتند یک موزیک توی اینترنت منتشر کنند! اگه از نظر شما این عدالته پس آدم عادلی نیستید دوست عزیز.حرف من کاملا روشنه.

188.158.224.54
دوشنبه 11 شهریور 1392 - 21:55

عزیزم سیروان و زانیارم که بودن ♥ پس بقیه چی ؟ از بقیه هنرمندا کسی نیومده بود یعنی ؟ o.O

دوشنبه 11 شهریور 1392 - 22:53

" لا اله الا الله"
عزیزم مثل اینکه تو این جمع به این بزرگی از موسیقی، شما فقط چشم مبارکتون جمال چند نفر رو به بینش خودش منحصر کرده( جواب حضرتعالی تو مقاله ی "در حسرت یک تغییر کوچک"ه .
شما لیست اون خوانندگان عزیزی که مدافع حقوقشون شدی(پیشاپیش عرض ارادت و احترام) رو رونمایی بفرما تا ما هم بفهمیم حضرتعالی برای کدوم خواننده قبا چاک میکنی و به قولی؛ در قفاشون با سر می دویید! فکرتون رو محدود به یک شخص خاص نکنید. الآن میگید به فلان خواننده که کلیپ داده مجوز ندید؛ من قبول دارم ولی تا یه حدی میشه مجوز داد. مثلا بین یاسر بختیاری و امیرحسین مقصودلو مسلما یاس برای کسب مجوز رجحان داره. اما اگه اونقدر بخوایم بریم جلو که یه روزی به آرزوی مقصودلو(برگزاری کنسرت در برج میلاد!!!) هم جامه عمل بپوشونیم؛ این دیگه فاجعه است عزیز من!
بنده اصلا قصد دامن زدن به مسئله ی خاصی رو ندارم؛ ولی بعد از این همه سال زندگی و سر و کله زدن با قلم و رسالت عظیمش حلااجی این بحثا یه امر ساده ست.

دوشنبه 11 شهریور 1392 - 23:44

بسيار بسيار خوش حالم از بابت انتخاب جناب مراد خاني و اميد وارم اين تسهيل در امر مجوز به طور محسوسي ايجاد شود.

سه شنبه 12 شهریور 1392 - 00:27

سیروان ♥ زانیار

سه شنبه 12 شهریور 1392 - 10:25

با درود فراوان به همه دوستان . . .
من فکر میکنم باید محیطی باشه که همه دوستان در عمر موسیقی بتونن عرض اندام کنند
مثلا شبکه ماهواره ای به موسیقی مجاز اختصاص داده بشه تا چه اونایی که تا حالا کلیپ ندادند و چه اونایی که در شبکه های دیگه کلیپ دادند بتونن کارهای خودشونو ارائه کنند .
من فکر نمیکنم این کار درستی باشه که نخواییم دوستان دیگه رو از ورود به دنیای موسیقی حذف یا اینگه نذاریم حضور داشته باشند.
باید میدون رقابت رو باز ولی سخت ترش کرد که سطح موسیقی ارتقا پیدا کنه.
باید آرزو کنیم که همه حضور داشته باشند و فضا از اینی که هست باز تر بشه

سه شنبه 12 شهریور 1392 - 10:34

حضرتعالی فکر میکنید الآن زمان نقیب الممالک علیه الرحمه است و بساط نمایشای تخت حوضی و هر کی خواست کاری انجام بده باید مستقیم بره میدون ارک؟! دنیا رو به پیشرفت گذاشته عزیز من. خود بنده و جنابعالی داریم تو "دنیای مجازی" با هم گفت و گو میکنیم. خب؛ دنیای به این وسیعی؛ خواننده چرا نباید کارشو به اجرا بذاره؛ بنده خواننده میشناسم (البته مونده تا اسم و رسمش جا بیفته) تو کوه و کمرای یاسوج بوده!! خب با این احوالات به اونم بگیم پاشو بیا تهران؛ واسه یه تک آهنگ مجوز بگیر بعد اگه بهت جواز دادند برو منتشرش کن. عزیز من میدونی جواب اون شاخ شمشاد چیه؟
"مگه بیکارم؟ میدمش دست یه سایت خودمم میرم دانلود میکنم!!"
ضمنا ما اونقدر آلبوم تو وزارت داریم که حداقل دو سال آیندمون رو تامین کنه. ثالثا شما خیلی بیرحمانه راجع به خواننده های موزیک ویدیو دار صحبت می کنید. می تونم بدونم از کدومشون حمایت می کنید؟

سه شنبه 12 شهریور 1392 - 20:01
avdt

والا من هیچی از حرفات نفهمیدم اگه با من بودی میشا جان!

188.158.228.196
چهارشنبه 13 شهریور 1392 - 11:05

عزیز من avdt : مقصود من کاملا روشنه؛ من دارم میگم آخر یکی از حرفات این کلمه است"نیما علامه" حالا نه اون؛ که خیلیای دیگه. ما که تو عصر حجر زندگی نمی کنیم که بگیم فلان خواننده باید وایسه تا هزار اتفاق بیفته و یه آهنگ منتشر کنه. الآن خواننده های ما فضای مجازی رو تو مشتشون گرفتند.من خواننده میشناشم متولد 1374!!!!!! یعنی از این فاجعه تر؟! جنابعالی نشستی طومار نوشتی ؛ وقتیم بهت میگیم چهارتا مثال بیار؛ جواب بالا رو برای من مرقوم میکنی. یکسری اسم تو دنیای غیر مجازای دنیای پاپ هست که واقعا الآن خیلی بیشتر از یکسری مجازا هواخواه دارن. من فقط میخوام اینو بدونم شما تو جبهه ی کدوم خواننده سنگر میسازی؟ اسمشونو رو بگید لطفا؛ اونوقت تکلیف ما با خودمون مشخص میشه. حداقلش اینه که با خودمون میگیم این بنده ی خدا این همه زحمت کشیده تا رسیده به اینجا؛ ما کمِ کم حمایتش کنیم تا برای کارای بعدی انگیزه بگیره.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.