آلبوم «آکادمیک» منتشرشد
به آهنگسازی ونوازندگی مرتضی شیرکوهی؛
آلبوم «آکادمیک» منتشرشد
موسیقی ما - آلبوم آکادمیک با آهنگسازی ونوازندگی مرتضی شیرکوهی توسط موسسه فرهنگی هنری راوی آذرکیمیا منتشر شد.

 سونات درسه موومان: مدارتو، کن مولتو وروباتو، گراو کن روباتو، آلگرو، «پرلود» و «فوگ» در «سل»، «پرلود» و «فوگ» در «لا»، ۳میان پرده شامل: گراو کن روباتو، مدارتو ومدارتوی کن مولتو وروباتووهمچنین توکاتا ازآثاراجرا شده دراین آلبوم است.

 مرتضی شیرکوهی، برگزیده دوم آهنگسازی کلاسیک از بیست و ششمین و بیست و هفتمین جشنوارۀ بین المللی موسیقی فجر برای قطعات «پرلود» و «فوگ» در «سل» و «لا» و «سونات» در سه موومان شد.

 مرتضی شیرکوهی متولد ۱۳۵۷ تهران وآهنگساز و نوازنده پیانو وفارغ التحصیل هنرستان موسیقی سوره است و هارمونی را نزد محسن الهامیان، وارطان ساهاکیان، حمیدرضا دیبازرفرا گرفته و سلفرا هم با وارطان ساهاکیان و شریف لطفی کارکرده است. وی پیانو را نزد نازنین شفائی وکنترپوان، فرم و آنالیز آهنگسازی، ارکستراسیون و روش تدریس هارمونیرا نزد «تنگیز شاولو خاشویلی» فراگرفته است.

 ازآثاردیگر مرتضی شیرکوهی می‌توان به: آرتیمان (۱۸ قطعه برای پیانو)، دوئت برای فلوت و پیانو منتشره شده درمجموعۀ شنیداری گوش (نشر ماهریز)، کوئینتت بومی، موسیقی سریال خورشید و ماه، موسیقی فیلم سکه از ضرب افتاده (کارگردان علیرضا حبیب)، ساخت و انتخاب موسیقی برای مجله صوتی گرامافونیک (به سره پیری سعید باباوند) آثار مجلسی، ارکسترال اشاره کرد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 دی 1391 - 00:00

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.