حاشیه های خوب و جذاب مرا بغل کن!
برخی خواننده های مشهور برای فروش بیشتر آلبوم‌هایشان، از راه‌کار جذابی به نام حاشیه استفاده می کنند؛ از آخرین نمونه های این راهکار جدید تبلیغاتی خبر دارید؟
حاشیه های خوب و جذاب مرا بغل کن!
موسیقی ما - بهمن بابازاده: چسباندن چند پوستر و چند آگهی یک چهارم صفحه در برخی روزنامه ها و مجله ها، نهایت کارهای تبلیغاتی هنرمندان موسیقی داخل کشور است که بواسطه آن می توانند اثر خود را به اهالی این هنر و مردم معرفی کنند. اینترنت و فضای مجازی و البته شبکه های اجتماعی نیز در یکی دو سال اخیر به انتخاب‌های اهالی موسیقی برای تبلیغات اضافه شده اند اما هر جور هم که بخواهیم حساب کنیم و هرقدر که منصف باشیم، یک خواننده (یا تهیه‌کننده) هیچ راهکار امتحان‌پس‌داده و قابل اتکایی برای معرفی اثرش ندارد و همین «معضل» قدیمی، در بسیاری از مواقع باعث شده آلبوم هایی که از نظر کیفیت، از استاندارد بالایی برخوردار بوده‌اند، به گوش مردم و دوستداران موسیقی نرسند. خب با این همه «معضل» راه‌حل چیست؟ برای رسیدن به صدر خبرها و روی بورس ماندن و در ازای آن، فروش قابل قبول آلبوم، باید چه روشی انتخاب کرد؟ ترفندهایی در این چند سال باب شده که عنوانش را می‌توان «حاشیه های جذاب» یا چیزی شبیه این، گذاشت. البته شما روی بدش را نبینید ، حاشیه ها همیشه هم بد نیستند و خیلی وقتها از متن جذابترند.

بعد از سپری شدن ماه محرم‌الحرام، آلبوم‌های جدید ستاره‌های موسیقی پاپ در راهند و آنها استارت تبلیغاتشان را از همین الان در سایت های و صفحات شخصی شان در شبکه های اجتماعی زده اند.

  • محسن چاوشی / امان از دست «زانکو»!
قرار است نام آلبوم جدید محسن چاوشی «من خود آن سیزده ام» باشد. قرار است طرح جلد این آلبوم یک طرح گرافیکی باشد که به قول خود چاوشی، معنا و مفهومی عمیق را در خود گنجانده است. قرار است این آلبوم بعد از ایام محرم و صفر در بازار موسیقی کشور منتشر شود و خیلی قرارهای دیگر. اما به دنیا آمدن «زانکو چاوشی» همه این قرارها را ظاهرا بر هم زده!

پسر یک ماهه این خواننده جدیدا به بزرگترین سرگرمی هواداران چاوشی تبدیل شده و این خواننده هم هر هفته با انتشار یک عکس جدید از «زانکو» (نامی که چاوشی برای پسرش انتخاب کرده به معنی شبه کوه است در زبان کردی)، بازی را وارد مراحل جذابش می کند. چاوشی در کنار عکس هایی که منتشر می کند، با تیزهوشی خاصی با نوشتن جمله هایی مثل: «نمی‌ذاره کارامو بکنم...»، همین طور غیر مستقیم سعی دارد ماجراهای آلبومش را یادآوری کند. آلبومی که برخی اختلاف سلیقه های چاوشی و تهیه کننده، باعث شده انتشار آن همین طور عقب بیفتد. یعنی آلبوم چاوشی بعد از ماه صفر به بازار می‌آید؟

  • روزبه نعمت اللهی / آش نخورده و دهان سوخته؟
اینکه یک خواننده بعد از یک کنسرت خیریه که قرار بوده عوایدش به زلزله زدگان آذربایجان اختصاصی پیدا کند، ممنوع الکار شود، هم از آن دست اتفاق هایی است که قطعا توجه همه را جلب می‌کند. این خواننده بعد از اتفاقاتی که در برنامه تهرانش افتاد (گویا ماجرا، ماجرای حراج تابلوی یکی از اساتید آواز ایران به نفع زلزله زده هاست)، خیلی بی خبر از انتشار آلبومش در بازار منع شده تا ناخودآگاه وارد حاشیه جدیدی شود. از ما نشنیده بگیرید ولی این خواننده از برخی نهادهای دولتی قانونی در حال پیگیری این اتفاق است و به نظر می‌رسد با این اوصاف و در صورت ادامه این روند، آلبوم جدیدش «داروگ» تنش های فراوانی را برای انتشار در پیش رو داشته باشد. حضور مهناز افشار به عنوان دکلمه کننده برخی اشعار آلبوم و همچنین اجرای یکی از معروفترین قطعات «فرهاد محرم» از دیگر نکاتی است که نعمت اللهی برای تبلیغ آلبومش روی آنها حساب کرده بود ولی فعلا این حاشیه‌ها، هم می تواند سر و صدای بیشتری کند و هم اینکه ابعاد خبر ساز بیشتری را برایش بیافریند. شاید هم در فروش، داروگ رکورد آلبوم‌های نعمت‌اللهی را بزند!


  • احسان حق شناس / آلبوم 200 میلیون تومانی
احسان حق شناس تا کنون دو آلبوم در بازار موسیقی کشور منتشر کرده. هر بار که خبری از او در رسانه ها منتشر می شود، باید نشست و منتظر واکنش های خود این خواننده بود. او خیلی راحت و بدون هیچ تعارفی در مقام پاسخگویی بر می آید و از هیچ کس و هیچ چیزی ابایی ندارد. درگیری کش دار و طولانی او و «حاج غلام کویتی پور» پس از انتشار آلبوم «خاموش» را هیچکس از یاد نبرده که این خواننده مدعی شد یکی از قطعات این آلبوم متعلق به او بوده و سر انجام توانست گفته اش را به اثبات برساند.

این خواننده با حضور در کمپانی 20hz آمریکا، همه مراحل تولید آلبوم جدیدش «فرکانس» را به انتها رسانده و خودش مدعی است که آلبومش گران ترین آلبوم موسیقی بعد از انقلاب است که بالغ بر 200 میلیون تومان هزینه صرف آن شده. ادعایی که در همین روزهای اخیر اظهارات بسیاری از بزرگان پاپ را در پی داشته تا آلبوم حق شناس هنوز نیامده، با مواضع تندی روبه‌رو شود. حضور یکی از خواننده های پر آوازه ایرانی خارج‌نشین (همانی که چند سالی هست به لس آنجلس مهاجرت کرده)، در این اثر از دیگر ماجراهایی ست که برای «فرکانس» اتفاق افتاده و چون این «جنجال» سال گذشته در آلبوم علی لهراسبی نیز اتفاق افتاده بود و به خوبی هم جواب داد، حق شناس نیز سراغش رفته و قطعا در روزهای آینده باید منتظر انتشار عکس های دو نفره این خواننده و آن چهره لس آنجلسی باشیم تا به نوعی جرقه حاشیه های تند و تیز این آلبوم زده شود!


  • بنیامین و گروه آریان / فقط به خاطر «محسن»!
مدیر برنامه های بنیامین و گروه آریان این روزها از همه خبرنگارها فراری است و با هیچکس حاضر به گفت‌وگو نمی شود. او در ظاهر درگیر کنسرت های چهره های ستاره موسیقی پاپ در خارج از کشور است اما کسی از عمق درگیری های او در دفتر موسیقی وزارت ارشاد برای اخذ مجوز آلبوم های هنرمندان طرف قراردادش خبر ندارد. رجب پور که در مقطعی حلال مشکل آلبوم های چهره هایی بود که به هر دلیلی مجوز آلبومشان اعطا نمی شد، حالا به سختی با پروژه مبهم عدم اعطای مجوز آلبوم های بنیامین و گروه آریان رو به رو شده است. اتفاقی که شاید حاشیه های ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک و اختلاف نظرهای انجمن موسیقی و دفتر موسیقی روی آن تاثیر گذار بوده و همین درگیری ها به مجوز هنرمندان طرف قرارداد او نیز سرایت پیدا کرده. رجب پور در جمعی خصوصی گفته: «فعلا مصاحبه ای نمی کنم ولی اگر خرف یزنم خیلی ها باید بساطشان را از ساختمان دفتر موسیقی جمع کنند و استعفا بدهند و بروند!». و این یعنی شروع یک بازی.

  • رضا صادقی / آقای مشکی پوش در دادگاه؟
رضا صادقی حال و روز خوبی ندارد و به طرز عجیبی در مخمصه افتاده؛ پس از اتمام قرارداد این خواننده با شرکت مشهور، صادقی با کمپانی جدید قرارداد اجرای زنده خود را منعقد کرد ولی این آخر بازی نبود و حالا او به خاطر همین اتفاق، «گوشت قربانی» دعوای دو کمپانی شود. دعوایی که حتی پای خود این خواننده را هم به دادگاه کشاند تا صادقی در سخنانی تکان دهنده بگوید: «برای اولین بار بود که وقتی مردم در راهروهای دادگاه به من سلام می دادند، سرم پائین بود.» با توجه به اتفاق هایی که برای او در این چند ماه افتاده،آلبوم جدیدش هم با تاخیر به بازار خواهد آمد. آقای مشکی‌پوش برای اثبات خود و اینکه بتواند دور جدید برنامه‌های زنده اش را روی صحنه ببرد، به شدت به این آلبوم و اتفاقات بعد از آن امیدوار است. اتفاق بد دیگری که این روزها حال و روز این خواننده محبوب و خوش اخلاق را آشفته تر کرده، جدایی تدریجی نوازنده ها و رهبر ارکسترش از گروه بوده که با توجه به ممنوع‌الاجرا بودن صادقی، آنها ترجیح دادند به فعالیت هایشان در گروه های دیگر ادامه بدهند. بد نیست بدانید که آلبوم صادقی «همین...» نام دارد و «آرون حسینی» (تنظیم کننده آلبوم یاهل) همکاری این پروژه است تا بتواند در بحث های تبلیغاتی سری در بین سرها بلند کند. در «همین...» برای اولین بار قرار است صادقی یکی از قطعاتش را به صورت دکلمه خالی ارائه دهد. دکلمه ای که همه دلتنگی ها ماه های اخیر او را در بر گرفته و سخنان تندی را نیز به زبان آورده است.
منبع: 
همشهری جوان
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:00

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

فقط سیزده.چاوشی بدون درست کردن حاشیه البوماش همیشه پرفروش هست.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

جانم سلطان مشکی پوش بهترین و پر فروش ترین البوم سال بازم نیومده غوغا بپا کرد........سلطان ما پشتتیم غصه هیچ چیز رو نخور...

یا علی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

در انتظار آلبوم سیزده.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

همین...
بهترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران
عاشقتیم سلطاااان

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

اینطور حاشیه ها هیچوقت کمکی به هنر و هنرمند نمیکنه...
امیدوارم این بحث ها و مشکلات همه خیلی زود حل بشه.

چشم انتظار آلبوم 5 گروه آریان

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

در انتظار آلبوم پنجم گروه آریان هستیم
صبرمان دیگر به پایان رسیده

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

be omid hale moshkelat .... faghat chesh antezare ARIAN 5

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

ما فقط همینو میخوایم همین...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

تنها اسطوره ای که به تبلیغات و بازار گرمی احتیاج نداره و حتی در سکوت محض هم البوم تولید کنه به پرفروشترین البومها تبدیل میشه سلطان بی بدیل جناب محسن چاوشی کبیره .درست اتفاقی که برای البوم پرچم سفید افتاد و این البوم در بی خبری محض تولید شد و پرفروشترین البوم سال شد.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

اخه بنده خدا رضا صادقی که نمی خواد حاشیه درست کنه از خداشه کارش درست بشه بتونه دوباره کنسرت بذاره تا این حواشی هم تموم بشه.
ارون حسنی تنظیم کننده البوم یاهل،یاهل که از بزرگان موسیقی جهان هست به جز ارون تنظیم کننده ها و ترانه سراهای خیلی خوب دیگه ای هم هستن شک ندارم البوم جدید سلطان بهترین البوم میشه.
منتظره طوفان مشکی باشید....همین....

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

آلبوم۵ آریان
واقعا سخته انتظار
۱سال هست که منتظر انتشاریم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

در انتظار البوم سیزده
عشقست سلطان چاوشی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

بازم منتظر اومدن البوم اریان می مونم.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

درود بر سلطان رضا صادقی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

پسر بنده خدا دنیا اومده چه ربطی به حاشیه داره؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

یعنی بازم قرار نیست آلبوم بنیامن بیاد؟!
اه...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

این اتفاقات فقط و فقط به ضرر خواننده هاست.......... جدای ازاینکه طرفدار چه کسی هستیم ........... نمی دونم منظور ارشاد از این ممنوع الکار کردن ها و مجوز ندادن ها چیه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

just 13

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

chavoshi faghat ye aks az pesaresh gozasht chera alaki harf dar miarid

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

همین ...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

من نمیدونم این آمارها رو شما از کجا میارین؟ اصلا کی گفته این آلبوم پر فروش بوده؟ یکی از ضعیفترین آلبوم های این آدم بوده تا حالا بهتره قبل از این که حرف بزنین یک کم اطلاعاتتون رو اضافه کنین آقای محترم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

فقط آقای خاص

13

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

13

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

شماها واسه خواننده محبوب ما محسن چاوشی حاشیه درست نکنید لطفا...........به دنیا امدن فرزند دلبندشان ربطی به البوم ندارد که الکی میخواهید با جوسازی همه چی رو بهم نسبت بدهید....به امید خدا بعد صفر * 13 * منتشر میشود و در اینده نه چندان دور ( تابستان 92) البوم جدیدش.............عشق است چاوشی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

سلام سلطان چاوشی
محسن جون اولا تولد فرزند دلبندتو تبریک میگم
ثانیا بابت حسن انتخابت برای اسم زیبای (زانکؤ) .
اما محسن جون (زانکۆ) در زبان کردی به معنای (محل کسب علم و دانش یا دانشکده ) است.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:49

ممنون بابت انتخاب اسم کردی خیلی ها رو بچه هاشون اسم کردی میزارن اما نمیگن که اسم کردیه زانکۆ هم به معنیه دانشگاه یا مجمع دانشمندانه .

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.