Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
بنیامین بهادری: ترانه های فرید حال آدم را خوب می کند
عکس های سعید عبداللهی از گردهمایی اهالی ادب و موسیقی به بهانه انتشار کتاب «تنها شدم وای» فرید احمدی
بنیامین بهادری: ترانه های فرید حال آدم را خوب می کند

موسیقی ما - نداسيجاني: بنیامین بهادری،خواننده پرطرفدارموسیقی پاپ جمعه 22 اردیبهشت ماه 91 به بهانه کتاب «تنها شدم وای» فرید احمدی ترانه سرای آلبوم هایی که تا به امروز از بنیامین منتشرشده در نمایشگاه کتاب، به میان مخاطبانش آمد تا بار دیگر مثلث طلایی موسیقی پاپ در کنارفرید احمدی،نیما وارسته و بنیامین بهادری تشکیل شود.

طبق برنامه اعلام شده قرار بود بنیامین بهادری ساعت 16 در نمایشگاه کتاب حضورداشته باشد اما به دلیل ترافیک مسیرهای منتهی به مصلای امام خمینی(ره)،محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، بنیامین بهادری به همراه محسن رجب پور مدیر برنامه این خواننده باکمی تاخیر در نمایشگاه حضور یافتند.

حضور بنیامین درنمایشگاه کتاب سبب شد ازدحام کثیری از مردم و دوستداران این خواننده بتوانند بار دیگر خواننده مورد علاقه و دوست داشتنی خود را از نزدیک دیدار کنند. اما به دلیل استقبال گرم مردم از هنرمند مردمی خود، بنیامین بهادری نتوانست در انتشارات شورآفرین که ناشر کتاب «تنها شدم وای» فرید احمدی (راهرو 20 شبستان نمایشگاه) است حضور يابد و ازمحوطه نمایشگاه خارج شد.

علاوه بر اين برنامه، مراسم دیگری به بهانه کتاب«تنها شدم وای» با حضور اهالی ادب و هنر در کافه کا (خیابان کریمخان) تشکیل شد.

در این جمع دوستانه و صمیمی استادعبدالجبار کاکایی(شاعروترانه سرا)،مجید بهرامی(بازیگرتئاتر)،شاهین آرین(خواننده)،حمید عسگری(خواننده)،نیما وارسته(تنظیم کننده آهنگ)،محسن رجب پور(مدیربرنامه بنیامین بهادری)،نظام الدين کیایی(صدابردارسينما)،علیرضا میرآقا(نوازنده)،مستانه مهاجر(تدوین گرسينما)،آلن بارسخیان(نوازنده)،استیوآوانسیان(نوازنده)،مژگان ضحاكي(شاعر)،مرتضي نجاتي(شاعر)،رضا حيراني(شاعر)پانته آ پناهي(بازيگر)،آزاده معيري فر(بازيگر)،علي پاكدامن(موزيسين و تهيه كننده آلبوم ماه مهربون بنيامين)،عليرضا فريد(كارگردان)،بابك خوشجان(مديربرنامه ايران درودي)،آرش نصيري(سردبير)الهام جعفرنژاد(بازيگر) به همراهي جمعي ديگر از نزديكان و دوستان بنيامين بهادري به میزباني فرید احمدی حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار سایت موسیقی ما يكي از لحظه هاي زيبا وبه ياد ماندني اين مراسم اولين ديدارمجید بهرامی و بنيامين بهادري بود كه لحظات شيريني را براي همگان رقم زد.

مجيد بهرامي كه پس ازگذراندن دوران درمان به تازگي به ايران بازگشته بود بسيار مشتاق بود تا از نزديك با خوانندگاني كه به گفته خودش ناجي زندگي او بودند ديدار داشته باشد.

اين هنرمند درباره اولین دیدار خود گفت:امروز بار اول است که بنیامین را می بینم و خیلی هیجان دارم.

وی افزود:این دیداربیشترشبیه یک فیلم است. کسی که جانت را نجات داده، می خواهی از نزدیک ببینی.

به گزارش موسیقی ما در ادامه برنامه پس از خوش وبش و پذيرايي از اهالي هنر در اين جمع صميمي و دوستانه استاد عبدالجبار کاکایی درمورد کتاب«تنها شدم واي» و شخصيت فريد احمدي گفت: به سيد فرید به خاطر چاپ این مجموعه شعرتبریک می گویم.

وی افزود:من این کتاب را چندین بارمطالعه کرده ام وخوشبختانه همان ذهنیتی که از سید فرید داشته ام در حال به کمال رسیدن است.

این شاعر اظهار داشت:فرید احمدی در آثارش به نوعی از واقع گرایی فاصله می گیرد و به سمت ایده گرایی می رود و به نوعی می توان گفت پیرو مکتب رومانتیزم است.

وی ادامه داد: اگر مکاتب فلسفی غرب را به آثار شاعران و ترانه سرایان داخل نسبت بدهیم، ظهورادبیات دهه 60 به سبب پشتوانه نظری و عرفانی که دارد علی رغم قرار گرفتن در متن جامعه به نگاهی ماورایی و غیر واقعی به جهان متمایل است.

استاد كاكايي تصريح كرد: فرید احمدي شعرش با همین دوره شروع شد و مدتی هم در همین حوزه با موضوعات مذهبی قلم زد و همین سکوی ورودي براي فريد احمدي به آثار جدیدش شد.

وي گفت: فريد احمدي وقتی به جامعه نگاه انداخت، تجربه های فردی خودش را به نگاه جمعی ترجیح داد.

اين شاعر افزود: موضوع دیگری که در این کتاب وجود دارد متنوع بودن قالب ها و سهل و ممتنع بودن آثار فرید احمدی است. یعنی اين ترانه ها به شدت به سمت ساده گرایی میل دارد. اما این ساده گرایی لبه تیغ است.اين لبه تیغ به معنای ابتذال و پیش پا افتاده گویی تا فاخر اندیشی است .

استاد كاكايي در پايان تصريح كرد:امیدوارم فريد احمدي در آينده و در ادامه اين مسیر،بهترين استفاده و فرصت را از شعرهایش داشته باشد.

رضا حیرانی و مرتضی نجاتی، شاعر و منتقدان ادبيات نيز در اين مراسم نظرات خود را در مورد شعر و شخصيت فريد احمدي بيان كردند.

محسن رجب پور،مدير برنامه بنيامين بهادري و گروه آريان نیز در این مراسم گفت:فریدیک دونه است و علت یک دونه بودنش را همکارانش بيان كردند.

وي افزود:بسيارخوشحال هستم که در این مراسم شركت دارم، چون من با بخشی زیادی از این ترانه ها زندگی کرده ام،خاطره دارم و در واقع حرفهای خودم است.

رجب پور ادامه داد:از فرید احمدي تشکر می کنم و خوشحالم کسانی مثل فرید هستند که موشکافانه در ادبیات ما کار می کنند و نسل ما را بی هدف نمی گذارند.

بنیامین بهادري نيز در اين جمع دوستانه و صميمي گفت:به نظر من همه آثار فرید، پاپ و مردمی است. حتی آثاري كه بصورت شعرسپید وغزل هستند.

وي افزود:این ترانه ها خیلی صمیمی است وبه گفته خيلي از كساني كه با آثار فريد احمدي آشنايي دارند ترانه هاي او حال آدم را خوب می کند .

بهادري ادامه داد: خوشحالم که دوستان عزيزي آثار فريد را مطالعه كرده اند و در مورد این حرف زدند چون هر کار شاخصی که مردم پذیرفتند و عمومی شد مي توانیم نقدهای آن راهم بشنویم.

اين خواننده گفت:براي آلبوم سومم دعا كنيد.اين آلبوم در شرایط سختی قرار دارد.

وي افزود:آلبوم در مراحل اخذ مجوز است اما دو قطعه ديگر در این فرصت تقريبا یکماه كه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است به آن اضافه شده و این دو قطعه ممکن است سرنوشت اين آلبوم را تغییردهد.

منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1391 - 00:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

سلام به همه روز جعه من به نمایشگاه رفتم و با بنیامین صحبت کردم، بنیامین عزیز از من و بقیه خواست دعا کنیم تا آلبومش هر چه زودتر منتشر بشه. گفت احتمالا تا دو یا سه ماه دیگه این اتفاق میفته. من هوادار محسن چاووشیم ولی بنیامین و کاراشو خیلی دوست دارم. ..

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

معذرت برای ارسال دوباره.صفحه وب سایت شما به سختی داونلود میشه

این شاعر اظهار داشت:فرید احمدی در آثارش به نوعی از واقع گرایی فاصله می گیرد و به سمت ایده گرایی می رود و به نوعی می توان گفت پیرو مکتب رومانتیزم است.

×××××××××××××××××××××

سلام.من تشکر می کنم به خاطر گذاشتن چندین جمله پربار از اقای کاکایی ، به چند دلیل:
یکی من (غیر حرفه ای)خیلی علاقه مندم که درباره سبک و سیاق کارهایی که در ایران انجام میشه صحبت بشه تا من مشتاق ،بدونم با چه نوع اثر و چه نوع سبکی طرفم و اثر در کجا جا میگیره و چه طور قابل بحث و تحلیل و تفکر هست؟؟ و ایا کلا یک اثر اصلا سبکی داره یا معجونی خود ساخته هست که متاسفانه ناشی از عدم اشنایی خالق اثر با این مباحث است!

دوم اینکه در سطح شخصی برای من جرقه ای شد که در صدد یادگیری بیشتر برآیم و اتفاقا به نکات فوق العاده جالبی رسیدم که هم از منظر خودشناسی هم جامعه شناسی بسیار بسیار حائز اهمیت است.....من مثل تشنه ای بودم که نمی دانست چقدر تشنه هست اما در حال سیراب شدن ام!
شنیده بودم "وقتی شاگرد اماده باشد استاد از راه می رسدیا ظاهر می شود!"... مدتی هست که به شدت دنبال این مطالب بوده ام و ناگهان در چند جمله به جواب خود یا بهتر بگویم به یا سلسله جواب هایم می رسم !که خیلی فراتر از انتظارم بوده و در سطوح مختلف ذهنم، پاسخ هایی پیدا می کنم که سیراب کننده ام می شود. و به این سبب از جناب کاکایی تشکر می کنم و بی جا نیست اگر من نیز ایشان را "استاد" خطاب کنم.
معتقدم متاسفانه ما خیلی وقت ها "استاد" را نابه جا به کار می بریم .و از رنگ کار اتوموبیل گرفته تا هر کسی کلاسی راه می اندازد می شود استاد فلان(!!!) که مایه شرمساری است .چون این سوال پیش می آید که ایا مقام استادی در جامعه ما اینقدر نازل است یا من (من نوعی) از مقام و منزلت ان نااگاهم؟!
و در این میان معنای شامخ "استاد" گم شده و انگار به دنبال ان مقام استادی!....که باعث تاسف است.
اما کلمه استاد برازنده جناب کاکایی می باشد، در معنای واقعی و حقیقی آن
و فقط می گویم متشکرم استاد کاکایی.

در ضمن خیلی علاقه مندم بدانم ایا ایشان مطالب دیگری را هم گفته اند؟اگر بله لطفا متن کامل صحبت ایشان را بنویسید .

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

من به این عکسها و این آدمها کاری ندارم!!!

فقط ی سوال از عکاس:

سعید جان هدفت از این همه روتوش توی مجموعه ی عکسات چیه؟؟؟!!!
فکر نمی کنی روتوش عکسها زیاده!؟!!!!! :)

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

just yeganeh

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

سلام.مرسی آقای عبداللهی..مثل همیشه عکساتون عالی هستن...
برنامه خیلی عالی بود.بنیامین مثل همیشه بی نظیر بود.حرفایی هم که زد در عین سادگی خیلی زیبا بودن.منکه به حرفش گوش کردم و از ته دلم واسه آلبوم سومش دعا میکنم..
فقط وفقط بنیامین بهادری..............مرد اول پاپ ایران....

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

مرسی از همه چیز عکس ها خوبه ولی روتوش ها افتضاحه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

وای سعید عبداللهی عزیز عکسهات فوق العاده بود . بسیار زیبا و هنرمندانه . بسیار دیدنی و دلنشین . دست گلت درد نکنه . خسته نباشید.موزیک ما باید قدر هنرمندان و تلاشگرانی چون شما را بسیار زیاد بدونه . ممنونم.
از دیدن مجید بهرامی عزیز این هنرمند تاتر و سینما بسیار خوشحال شدم امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشند .
گردهمایی اهالی هنر ادب و موسیقی بسیار خوشایند بود . همگی موفق باشید .
بسیار سپاس از سایت موسیقی ما

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

واقعا فضای زیبا و عالی بود
جای همه دوستان خالی بود
ممنون از موسیقی ما و خسته نباشید به سعیدعزیز

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

Just Hamid Askari

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

بنیامین مثل همیشه عالی بود تورو خدا به این نظرات مخرب توجهی نکن .بنیامین عزیز.برای اقای بهرامی هم بسیار خوش حالم.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

hamid askari kenare benyamin chi kar mikone :D

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

چه عالی !
فقط مگه حمید عسکری و بنیامین با هم بحث نداشتند ؟
ولی خدا رو شکر که با هم آشتی کردند

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

خیلی ممنونم از شما ...گزارش تصویری فوق العاده بود ...فکر میکنم جالب ترین عکس ....عکسیه که اقای بهادری و اقای عسکری کنار هم هستند !!!!!!!
و بهترین عکس ...عکس اقای وارسته و اقای بهادری کنارهم
متشکرم
..................هوادار نیما وارسته ..............

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

فکر میکنم مسعود مرادی رو هم دیدم پیش بنیامین بود

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

واقعا متاسفم واسه اوناییکه واسه شعرهای سطحی ارزش قائل هستند.فقط کافیه به یکی از شعرهای محسن یگانه خوب گوش کنید تا معنیه شعر رو واسه ترانه بفهمید. مگه اینکه نتونه یکی درک کنه. که اینم مشکله خودشه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

سلام. کارای بنیامین همیشه خاصه . مرد اول پاپ ایرانه دیگه. بنیامین حرفاش همیشه قشنگه. من میگم بنیامین حرفاشم حال آدم رو عوض میکنه.به امید موفقیت آلبوم سوم.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

وای ممنونم از گزارش عالی بود
از ته قلبم واسه بنیامین عزیز دعا می کنم
موفق باشید

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

صدای بنیامین به شعرهای فرید احمدی هویت داده

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

خیلی برام عجیبه که حمید عسکری رو کنار بنیامین میبینم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

شعرهای محسن یگانه ؟!
جالبه واقعا ... ضعیف ترین شعرایی که از یه خواننده شنیدم شعرای محسن یگانه س. البته تک و توک خوبم توش پیدا میشه.
شعرای فرید احمدی رو داری با اون مقایسه میکنی ؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

منم کتابشو خریدم.
قشنگه.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

به امید موفقیت آلبوم سومت پسر مهربون !!!!!!!!!!!!!!!!!

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

در ضمن من هم با نظر !Red IP:2.176.201.141
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 - 1:12 کاملا موافقم

به عنوان کسی که یه ذره(!) با عکاسی اشنایی داره نظر!Red IP:2.176.201.141
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 - 1:12 کاملا درسته!

راستش من هم متوجه غیر عادی بودن بعضی صورت ها شدم ولی زیاد دقت نکردم و راحت از کنارش رد شدم
من بیش تر به "حالت خاص دست دادن ها" و و معنای پنهان انها توجه کردم یا "حالات چهر ه ها" که همیشه چهره خوانی برای من جالب بوده و به نتایج جالبی هم رسیدم.....راستش حالات چهره افراد اصلا به توصیفات دوستان از برخورد این اقایان محترم نمی خوره! و بیشتر چهره ها ماسک خورده بودند تا طبیعی
حالا از اینها بگذریم....در کل رتوش در عکاسی توصیه نمیشه مگر در حداقل...و من نمی دونستم در عکس های دست جمعی هم رتوش سنگین میکنند!میشه بپرسم چرا؟به در خواست صاحب عکس ها یا با تمایل عکاس؟نکته اینجاست!

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

عشق است محسن یکانه،اخرین باریه به برطرفدارترین خواننده ساکن ایران توهین میشه،سلطان غم یعنی یکانه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

وقتی نیما وارسته رو کنار بنیامین و فرید میبینم یاد روزای ٨٥ میوفتم یعنی میشه دوباره....؟
منم دعا میکنم این مثلث طلایی همیشه با هم بمونن.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

تو رو خدا ببین آقا مجید میگه شعرای محسن یگانه رو نمیشه با فرید احمدی مقایسه کرد! البته راست میگه قابل مقایسه هم نیستن. این کجا و آن کجا. دلشون خوشه ها به خدا. یکی یدونه شعر،ملئدی،تنظیم، و صدای موسیقی پارسی: سلطان محسن یگانه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

kasani ke mohsen yegane ro ba farid ahmadi moghayese mikonan bedunan in 2 nafar sabke kamelan motefaveti daran va ba ham aslan ghabele ghiyas nistan har kodum tu sabke khodesh behtarin hastan.mage mishe ye darvazebano ba forvard moghayese kard.be omide movafaghiyate albome 3 benyamin

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

سلام بنیامین جان ایشالا همیشه موفق با شی.هم البومت موفق باشه هم خودت.ایشالا به پاس سالها تلاش درضمینه ایجاد فضا ی مناسب برای عشق این کشورخدایه عشق جانانه بهت هدیه بده.مطمئنم خداپسرمهربون پاپ ایران روهیچ وقت هیچ وقت فراموش نمیکنه.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

محسن تو ترانه سرایی یه دونه س کلا محسن یه استعداد فوق العاده س تو موسیقی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

ham yegane khube ham farid ahmadi ma nabayad az kasi ke doosesh darim bot besazim vagarna iradasho nemibinim.sabkaye music motefavete ke yegane ham tu sabke khodesh kheyli khube mesle benyamin . chavoshi. khaje amiri....................

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

سلام امیدوارم زودتر البوم بنیامین بیاد

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

بیصبرانه منتظر آلبوم حباب یگانهء موسیقی ایران.ا
لبته اینم بگم ما طرفدارهای محسن بعد از اینکه بنیامین اومد تو کنسرت محسن و مشکلاتشون حل شد با بنیامین هم مشکلی نداریما. انشا ءالله بنیامین هم بتونه مثل محسن تو کارش تک بشه.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

باسلام وخسته نباشید!
دستت طلا سعید عبداللهی؛ماکه نبودیم ولی عکسات مارو(دلمونو) -تاحدودی- برد اونجا... .
ولی خداییش من دیوونه این تیپ بنیامین بهادری ام!
به قول جوجو: فقط و فقط <بنیامین بهادری> مرد اول موسیقی پاپ(موسیقی مردمی)ایران!

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

ممنونتم.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی از عکسا واقعا خوبن ! امیدوارم خداوند عشق ما رو تنها نزاره و آلبومش بیاد هممون منتظریـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم .

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

شعرهای هردوشون قشنگه ولی چون بنیامین همیشه یه بغض یاغمی توصداشه حال ادمو خوب میکنه...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:56

هست خیلی هم بهتره محسن یگانه یه خورده مصنوعی میخونه ولی بنیامین با کل وجودش میخونه واسه ی همینه که همیشه موفقه

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.