Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
روزبه بمانی: خوشحالم که از نسل قبل فاصله گرفته‌ایم
برترین‌های نظرسنجی بزرگ موسیقی ما درباره انتخاب‌شان می‌گویند - 6
روزبه بمانی: خوشحالم که از نسل قبل فاصله گرفته‌ایم
موسیقی ما- لی‌لا رضایی: اولین انتخاب بر‌تر سال ۹۰ در زمینه ترانه، روزبه بمانی بود. این ترانه‌سرا با ترانه‌های دلنشین خود که نه بویی از تکرار برده‌اند و نه نسخه دست چندم ترانه سرایان نسل پیشین خود است، بی‌آنکه ادعای بهترین کند، و بی‌آنکه بخواهد به زور ترانه‌هایش را به شرط و شروط به خواننده‌ها واگذار کند، در حالی صاحب چنین جایگاهی در میان رقبای خود را به دست آورد که این فاصله از زمین تا آسمان بود. رقبای او با فاصله بسیاری از او توانستند جایگاه‌های بعدی را کسب کنند.

این ترانه سرا در مورد نتایج نظر‌سنجی سایت موسیقی ما و انتخاب خود گفت: «هر نظرسنجی و هر انتخاب برآیند راندمان کاری یک هنرمند در طول آن سال است ولی بیش از هر چیزی این لطف دوستان بوده که شامل حال من شده است. آنچه بیش از هر چیزی برای من حائز اهمیت است اصلا نتیجه این نظر سنجی‌ها و اول و دوم شدن‌ها نیست، بلکه مهم این است که نسل جدید ترانه و موسیقی، با لحن که در این عرصه آمده توانسته‌اند ارتباط برقرار کنند. چون این لحن جایگاه او را پیدا کرده است. »

وی ادامه داد: «مهم این است که امروز این لحن حرف خود را می‌زند و جوان‌تر‌ها از آن الگو برداری و گرته‌برداری می‌کنند. امروز سر مشق‌هایی داریم که بچه‌های جوان و نسل ترانه و موسیقی از روی آن‌ها مشق می‌گیرند و کپی می‌کنند و الهام گرفته و گرته برداری می‌کنند. باعث خوشحالی است که اهالی موسیقی از نسل قبل از ما فاصله گرفته‌اند و به ما نزدیک ترند تا آن‌ها!»

وی خاطر نشان کرد: «این نشان می دهد که ما وارد یک فضای جدید شده‌ایم. همین نظرسنجی باز که نه اسم فرد خاصی در آن بود و نه آلبوم‌ها و افراد خاصی مد نظر قرار گرفته بودند و نه از هیات داورانی خبر بود که بخواهند مغرضانه نظر بدهند. اگر این طور بود یعنی سلیقه‌ای برخورد شده بود ولی اینکه هر کس هر نظری که دارد را بدهد خیلی خوب است. چون در ان صورت می‌تواند بدون هیچ گونه دغدغه‌ای نظر خود را اعلام کند. »

وی در ادامه گفت: «هر چند که جامعه موسیقی ما معطوف به این ۱۰۰ نفر نیست و تعداد افراد در آن بیش از اینهاست. این یک جامعه دقیق دقیق نیست ولی برآیند سیستم موسیقی کشور ماست و نیز برآیند سلیقه مردمی که دنباله روی موسیقی هستند و آن را دنبال می‌کنند. برآیند این نظر سنجی برای من قابل احترام است. چون به هر حال هر چه نباشد سلیقه هنرمندان و مردم است که اعمال شده و جبری و غرض ورزی در کار نبوده است.»
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1391 - 00:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

یک ترانه بد از روزبه عزیز نمیشه دید ایشون فوق العادن .بهترین ترانه سرا تو دنیا روزبه بمانی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

ولی به نظرم 2 تا ترانه‌ای که تو آلبوم شلیکِ فرزاد فرزین داشت، خیلی بد بود. تنها ترانه‌های بدِ آلبوم بودن!

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

روزبــــــــــه بمانی بی نظیــــــــره
منتظر آلبوم جدید احسان خواجه امیری با سروده های زیبای روزبه بمانی هستیم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

تبریک میگم به آقای بمانی
ایشون واقعا در زمینه ترانه بی نظیرند و به قول محسن یگانه "روزبه ذاتا شاعره"

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

ترانه سرای دوست داشتنی ایران.البوم دنیای این روزای من با ترانه های ایشون بی نظیر بود منتظر شاهکار احسان خواجه امیری با ترانه های روزبه هستیم.جای اقای سرافراز رو به خوبی پر کرد.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

ایشالله روزبه تو آلبوم جدید احسان خواجه امیری گل کاشته
مثل شعر کجایی...
بی صبرانه منتظر آلبوم مرد تکرار نشدنی موسیقی ایران ، احسان خواجه امیری که تمام ترانه هاش سروده ی روزبه بمانیه هستیم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

ترانه های روزبه بمانی واقعا فوق العادست.(برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم همین از تمام جهان کافیه همین که کنارت نفس می کشم).به شدت منتظر انتشار آلبوم احسان خواجه امیری که تمام ترانه ها رو روزبه بمانی گفته و با آهنگسازی علیرضا افکاری هستم.لطفا خبری در مورد انتشار این آلبوم رو سایت قرار بدید.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

من عاشق ترانه های روزبه ام و ب نظر من بهترین ترانه سرای تاریخ معاصره

و بی صبرانه منتظره کارهای جدیدش از جمله البوم خواجه امیری خشایار اعتمادی و مهدی یراحی هستیم

و ب روز اینکه با رضا صادقی هم همکاری کنه

و کاشکی در مورد فعالیتا جدیدش هم سوال میکردید

بر عکس ترانه هایی ک در البوم فرزاد فرزین داشت خیلی هم خوب بود با اینکه جز کارای متوسط روزبه بود

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

زیباترین شعری که از روزبه سال 90 دیدم، شعر "عذاب" آلبوم شلیک بود.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

اتفاقا ترانه ی بچه جزو بهترین ترانه هاست,که احتمالاشما نشنیدی

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

روزبه بمانی تکرار نشدنی. روز و شبم با شعرهای روزبه میگذره. موفق باشی روزبه عزیز. بیصبرانه منتظر البوم احسان عزیزهستیم.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

تبریک میگم به روزبه و تمام هواداراش...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

منتظر آلبوم احسانیم تا صدای فوق العاده احسان با ترانه های عالی روزبه بمب خبری باشه،برام هیچ حسی شبیه تو نیست

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

کارای روزبه عالین،خوشحالم از این انتخاب.
مخصوصا دو ترک «بچه» و «عذاب» ایشون توی آلبوم «شلیک» فرزاد فرزین بی نظیر بود.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

احسان خواجه امیری امسال با دو البوم میاد یکی با ترانه های روزبه یکی باترانه های فرزاد حسنی.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

سلام
بنئه به عنوان یکی از طرفداران محسن چاوشی فقط میتونم اینو بگم که چرا اینقدر زود قضاوت میکنیئ اینجور خوندن محسن چاوشی رو خیلی ها دوست دارن و محسن سبکش همینه .اگه واقعا میخواید بدونید محسن دوست داره تو تنهایی خودش باشه و چون سیلقه محسن با حسین صفا جوره دوست داره که با اون کار کنه .
اما در مورد آلبوم های قبلی محسن مثل سنتوری ، یه شاخه نیلوفر ،ژاکت همهشون خوب بودن نمیگم عالی بودن ولی خوب در زمان خودش و در میون آلبوم هایی که بیرون اومده بود خوب بود .خوبیه صدای محسن اینکه که یه غمی تو صداش هست که اکثرا مردم دوست دارن و سبک خاص خودشو داره و مثل خوننده های دیگه نییستکه بیان شعر و آهنگ یکی دیگه رو برداره و بخوونه .
به نظرم آآهنگ های محسن چاوشی رو بایک بار گوش کردن نمیشه در موردش قضاوت کرد من خودم به شخصه میگم چند باری باید آهنگ هارو گوش کنی تا بفهمی چی به چیه.من خودم تمام کارا ی محسن رو گوش کردم و همرو حفظم کاراشم جوری هست که به دل میشینه. اصولا این نوع سبک خوندن موردپسندهر کسی نیستو مخاطبان خاص خودش رو داره.
در مورد نقد آقای بهاری نمیگم نقد کردن چیز بدیه نه اتفاقا خوبه ولی لحن صحبتتون موردپسند خیلی ها واقع نشد شما میتونستید خیلی محترمانه تر نقد کنید و من کاری به این ندارم که تخصصتون چیه ولی بهتر نبود که نقد ای آلبوم رو بدید به دست کسی که تو این زمینه شاخص باشه و همه بشناسنش .
اینکه بعضی از دوستان میگن چرا یه قطعه از آلبوم پرچم سفید شاد هست و یه قطعه اسلو فقط میتونم بگم که تو اکثر آلبوم هایی که منتشر میشه همین ریتم هستشما برو آلبوم فرزاد فرزین یا کولاک علی اصحابی رو گوش کن میبینی.
آلبوم پرچم سفید از فضای خوبی برخوردار بود قبول دارم قطعه اول یه کم مشکل داره ولی انصافا قطعه های پرچم سفید ،قطار،هذ روز پاییزه خیلی خوب بودن
دوستان خواهشا یه طرفه قضاوت نکنن.
یه جمله دیگه میگم و تمام
تو این سالا خیلی ها چشم دیدن محسن چاوشیو نداشتن و میخو است هر جور شده ضربه ای به محسن بزنن .دوستانی هم که نقد کردن نقدشون درست و محترمه ولی یه طرفه به قاضی نریم .کسانی هم که به طرفدارای محسن رای منف میدن خواهشا نظراو خوب بخون بعد نظر بده الکی نیا برا خودت منفی بده عزیز جان بخون فکر کن بعد رای بده.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

بعد میگن,چرا به طرفدارای چاوشی انقده میپرید! آخه برادر من کجای این پست اسم چاوشی اومده که تو اومدی طومار نوشتی در موردش!؟ هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد، انقدر درکش براتون سخته؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:55

بی‌صبرانه منتظر آلبوم جدید احسان عزیز و همکاری این دو هنرمند بی‌نظیر هستیم.
مطمئنا" فوق العاده خواهد بود.

چهارشنبه 29 آبان 1392 - 19:56

به قدری با ترانه ها و ادبیات شعری روزبه بمانی آشنام که ناخود آگاه با شنیدن یه آهنکگ تازه میتونممتوجه بشم ترانه سراش روزبه هست یا نه...
زنده باد بمانی

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.